slider

Opinie o Fortschritt E-514

Polecane posty

sim0n    27

Podłączam się do tematu bo sam jestem ciekawy jak ma się ten model do poczciwego bizona Z056 bo niedaleko mnie ma koleś takiego fortschritta na sprzedać i może bym wymienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

512 jest porównywalna wydajnością z Z056, a 514 z rekordem. W forszaju masz o wiele lepsze hamulce, skrzynia jest praktycznie na wierzchu, kosisz na siedząco i do tego spala ok 10l/h (co przy dzisiejszych cenach oleju napędowego jest dosyć istotne). Posiadam e512, więc gdyby ktoś miał jakieś pytania to zapraszam na PW albo na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Żadna przesada, miałeś ten kombajn? U mnie więcej niż 11 nie spalił, dlatego napisałem "około".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Tak sie składa że właśnie mam E 514 i powiem że nic specjalnego jezeli chodzi o spalanie i wydajność. Ale jak mówię znajomym co też takiego mają że pszenżyto koszę 1 bez przyspieszacza to się ze mnie śmieją. A ap ropo spalania to u mnie koło 16- 18 litrów na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

18 litrów to ja w bizonie z sieczkarnią mam ale wszystko zależny od zboża, w 10 litrów ciężko uwierzyć no chyba że kosisz słabiutki owies ;)

Właśnie ten silnik mnie zastanawia czy nie za słaby do takiego kombajnu jeśli wydajnością dorównywał by rekordowi to zastanawiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5548

ja mam 512 od 10 lat u nas i tak : spalanie nie mierzyłem po prostu tankuję i koszę niestety na samym powietrzu żadna maszyna nie pójdzie coś spalić musi żeby uzyskać moc. Co do wydajności w 512 jest trochę większa jak w bizonie wszytsko elegancko idzie nic się nie zapycha nawet w gęstym życie jadę gdzieś na pół przyspieszacza jak dobrze ustawione sita i powietrze to młóci czysto i nie gubi zaiarna, kabina chociaż ciut niższa jak w z56 ale za to bardzo dobrze wyciszona z dobrą wentylacją dźwignie sterowania hederem , gaz, przyspieszacz , biegi wszytsko na prawej konsoli bardzo wygodnie i ergonomicznie, kosić można wszystko na siedząco bo heder jest wysunięty bardziej do przodu niż w 56 i wszytsko ładnie widać przed kosą.Awaryjność przynajnniej u mnie prlatycznie zerowa przez te 10 lat wymienione było parę pasów i koło napędu pompy hydraulicznej bo frez ścięło. Słabym punktem 512 był napęd kosy lubiło się to rwać ale w swoim mam heder od 514 a w temacie także mowa o 514 więc tego problemu już nie ma. Ogólnie "mechanicznie" 14-stka i 12-stka to to samo różnią się wizulanie i paroma pierdołami np. jak ww heder, napęd na trójpas w 512 jest transmisyjny,napęd hedera w 14-stce na dwa paski klinowe w 12-stce łańcuch, ponadto 514 ma hydraulicznie otwieraną rurę i inne koła z tyłu bo nie balonówki tylko zwykłe 20-stki. To chyba tyle ja ogólnie ze swojej strony fortschritta polecam ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

i w 14 masz hydrauliczny wysuw motowideł w 12 nie ma

nie wiem czy i zbiornik nie jest odrobinę większy

hamulce jak każdy wspomina ,jak nawali pompka to lepiej kupić od C-360 bo pasuje

są modele które posiadają tzw.komputer (start ziarna) licznik hektarów itp.

i wizualnie E-514 wygląda lepiej niż E-512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Na 2 klasie nie koszę żadnego owsa kolego ;) Jest to oczywiście spalanie bez sieczkarni, nigdy nie spalił mi więcej niż 11l. Wystarczy nawet poprzeglądać ogłoszenia, w prawie każdym będzie wzmianka o niskim spalaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam czy ma ktoś zamontowane blizniaki koła na przodzie w 514 bo chciałbym zamontować w swoim kombainie bo niemogę wjech w pole bo ciągle pada i jest mokro w moim 514 są opony o rozmiarz 18-4/15-30 i jak bym zamontował bliżniaki to bym mjał duze szanse wjechanja bardzo prosze o szybką odpowieć jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

napewno mozna gdzieś wyszukać flansze do przykrecenia drógich kół kiedyś widziałem coś takiego i sam chciałem coś takiego do swojego a kolega jak mówi o spalaniu to sie zgadza ze pali 11 na godzine na zegarze a jak mocne zboże to sie kosi dłuzej to i na ha spalanie wyjdzie te 14 czy 15 siły nie ma zeby nie zgubić w pszenzycie co 9 ton sypie albo pszenicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja tez rozwarzam zakup 514 i mam pytanie jak jest rozwiązana kwestia zapchania sie młocarni. w claas mercator jest miejsce na włozenie sztangi zeby cofnąć młocarnie a jak to jest w forschritt


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

tak samo

 

514 jest zdecydowanie lepszy od bizona mam to wiem

i do tego

z szescio cylindrowym silnikiem perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

mam forszaja e-514 silnik 4 cyl i daje sobie nieźle rade . dużym plusem jest hydrauliczna rura wyładowcza, siedzisz podczas pracy, wszystkie dźwignie sterowania hederu i otwierania rury pod prawą ręką . jeśli nastąpi zapchanie młocarni jest osobna dźwignia która opuszczamy klepisko i teraz : jeśli je opuścimy powinien to sam przeciągnąć ale wiemy ze jeśli go porządnie zapchamy to niestety to nie da rady więc z lewej strony na osi młocarni są dziury na pręt którym możemy cofnąć młocarnie . zbiornik około 2,5 t 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Żadna przesada, miałeś ten kombajn? U mnie więcej niż 11 nie spalił, dlatego napisałem "około".

u mnie spalanie 13-14l ok na ha , z sieczkarnią 18-19l ha , silnik nie odczuwa sieczkarni  , nie miałem nigdy problemu z za małą mocą silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

witam, mój fortschritt 514 stoi i czeka żeby wjechać w pole... ale jednego dnia gdy podłaczyłem heder i sprawdzam czy wszystko chodzi to na początku wszystko ładnie działało a w pewnym momencie stop i hydraulika od rury, motowideł i przyspieszcza ani w jedna ani w drugą strone jakby się coś zapowietrzyło no nie wiem ... trochę się pomęczyłem żeby cos z tym zrobić ale nic nie zdziałałem. Zostawiłem go tak i po kilku godzinach chciałem sprawdzać co i jak i ruszam gałkami i w wszystko działa jak w zegarku. Jaka jest tego przyczyna ?? bo jak mi się tak stanie w żniwa to mnie krew zaleje... bo to się samo naprawiło wiec zachwile może być ten sam problem tylko na polu ...

ja tak miałem 3 lata się męczyłem raz działało raz nie, na polu to masakra, nieraz cały dzień te trzy podzespoły nie działały a na następny z rana wszystko ok, raz połowę żniw musiałem ręcznie rurę otwierać, przerąbane, a najgorzej jak przyspieszacza nie ma i ni jak biegu nie dobierze się, liche zbożne a tu nie ma czym pogonić, i tak rozebrałem rozdzielacz w drobny mak, były tam drobinki tak jak by gumki czarnej, jakiegoś oringa czy innego cholerstwa, wyczyściłem dokładnie skręciłem zamontowałem i prawie cały sezon bez zarzutów , pod koniec już zaczęło szwankować, całe szczęście przez przypadek się dowiedziałem w sklepie ze tam w zbiorniku oleju powinien być filtr  na smoku oleju, heh u mnie go nie było, kupiłem założyłem , na szczęście nie musiałem ponownie czyścić rozdzielacza, przegnało pewnie syfy i zostały już na filtrze, piszę to dla potomnych, bo widzę ze sporadycznie pojawia się ten temat na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek32    0

Witam właśnie kupiłem E514 89 rok z silnikiem Perkinsa( 125 km ) z Niemiec i dopiero go poznaję.Mam kilka pytań.

Nie działa mi licznik godzin a nie wiem gdzie powinien być podłączony.

No i czy jest regulacja przepływu oleju w rozdzielaczu bo za szybko mi coś hydraulika działa muszę przydławić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

czy ktoś praktykował w 514 aby zamiast Dolnego sita założyć takie same żaluzjowe jak górne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Witam właśnie kupiłem E514 89 rok z silnikiem Perkinsa( 125 km ) z Niemiec i dopiero go poznaję.Mam kilka pytań.

Nie działa mi licznik godzin a nie wiem gdzie powinien być podłączony.

 

 

masz wymieniony silnik, nie podłączysz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

    • Przez master20002
      Witam.
      Szukam ciągnika Fortschritt 323 w dobrym stanie (do jazdy). Może ktos ma na sprzedaż, lub wie kto ma. Preferuje Podkarpacie i województwa sąsiednie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez patrykdabek2000
      Zna może ktoś dokładny układ biegów w skrzyni przekładniowej w ciagniku Fortschritt zt323?
    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj