Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o Fortschritt E-514

146 odpowiedzi na ten temat

#81 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 21:27

Opinie o Fortschritt E-514 silnik Perkins coś koło 160km, lepsza kabina
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o Fortschritt E-514 Dzisiaj, 01:19
  •  

#82 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Oram pola xD
    Oraz Pasja czyli nasza OSP--> Kierowca

Napisany 13 wrzesień 2010 - 21:08

Dokładając do takiego hederu sieczkarnię, to silnik nie da rady, ale 4,20 + sieczkarnia musi iść, chyba, że dużo słomy to może mieć ciężko.

Matey ... wież lub nie ale mam 514-stke od marca 94 roku ;P dokładnie 5,70 kosa ... z sieczkarnia bez problemu 12-14l na godzinę :)
Jak ktoś nie wieży to zapraszam do mnie w przyszłe żniwa ;D

Pozdrawiam .
DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

#83 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 15:26

Opinie o Fortschritt E-514 Chodziło mi o E-512, bo o takim kombajnie wcześniej rozmawialiśmy, ale szkoda że nie miałem okazji zobaczyc 512 z takim hederem i sieczkarnią w akcji, a w to że Twoja 514 daje rade to nie wątpie :)

KS Falubaz

#84 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:23

Opinie o Fortschritt E-514 Ja posiadam e 514 z silnikiem IFA od okolo 5 sezonow bylem z niego caly czas zadowolony lecz na koniec ubiegłego sezonu cos mi "wyleciało" przez sieczkarnie i teraz bardzo nim "trzepie", nie wiecie co mogło być przyczyna? Nie zagladalem do niego od tamtej pory bo nie bylo czasu lecz teraz bedzie trzeba lada moment zaczac przygotowywac maszyne...??

#85 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 24 luty 2011 - 22:43

Opinie o Fortschritt E-514 Skoro nim "trzepie" to masz poważniejszy problem, być może kamień uszkodził któryś z cepów, lub odrzutnik słomy się skrzywił.

#86 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:53

Z ojcem wpadlismy na pomysł zeby te rowki co oringi sie wkłada lekko roztoczyć i sprobowac złożyc simeringi albo poprostu grubsze oringi,juz wile razy naprawialismy to przy innych forsznitach i ludzie własnie narzekaja na to, mam go dopiero rok i jak go kupilismy to po paru godzinach zacza sie moczyc a na natepny dzien zaczelo sie lac:(,wymienilismy tylko te oringi bo nie bylo czasu ale w tym roku przed zniwami chcemy to przerobic i jak nam sie uda to postaram sie napisac:)

problem także sa rysy na tłoczkach ktore powoduja nieszczelnośc,niktorzy mowia zeby co jakis czas wymieniac tez tłoczki na nowe ale one troche kosztuja;/sprobujemy cos przerobic moze sie uda:)

A masz wogóle dławiki w rozdzielaczu? Bo u kolegi jestem każdy dzień w żniwa od 4 lat i ani wycieku nigdzie 100 ha rocznie

A u mnie jak kosił miał rozdzielacz po regeneracji wstawiony i nie założyli tych dławików no i co się działo? dzień pokosił i olej rzygał we wialni aż stał. Rure zamykał to aż trzaskał bo ani jednego nie miał. Do tego dobrze jest rozebrać podłoge :) To jest głowna wida przecieków za duze ciśnienie jest po prostu

#87 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:45

Skoro nim "trzepie" to masz poważniejszy problem, być może kamień uszkodził któryś z cepów, lub odrzutnik słomy się skrzywił.

A mozesz kolego mi sprecyzowac o tym odrzutniku słomy? gdzie on jest i jak mniej wiecej wyglada? czy mowisz o klawiszach? z gory dzieki:]

#88 Share fortschritte514

fortschritte514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:28

Opinie o Fortschritt E-514 ja kupiłem e514 wubiegłym roku z hederem 5m sieczkarnie zalaczano elektromagnetycznie i pali 10-12 godzine mi wychodziło 50min/h......................

#89 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 19:47

Opinie o Fortschritt E-514 Interesuje mnie zakup kombajnu E-514, cena - wiadomo, jak najtaniej... I tu mam pytanie do was, ile trzeba wydać na taki sprzęt, żeby spokojnie można było nim pracować w polu? Wiadomo, mam zamiar przejrzeć wszystkie paski, łożyska, by wyeliminować potencjalne zagrożenia... Zastanawiam się pomiędzy E-512 a E-514 lecz ten drugi bardziej by mnie interesował... Możecie mi jakoś pomóc? Maszyna ma pracować na ok. 15 ha u mnie i na usługach...

#90 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:12

Opinie o Fortschritt E-514 Poawiem Ci że w 30 tyś się zmieścisz moze nawet już jasno zieloną 514 kupisz czyli młody kombajn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:26

Opinie o Fortschritt E-514 Zalezy jak stoisz z pieniedzmi, my mielismy podobna problem jak ty i wybór padł na 512. Jeśli masz tak w okolicach 30 tyś to nawet sie nie zastanawiaj i szukaj 514 (chociażby ze wzgledu na lepszy komfort i lepsze rozwiazanie napędu kosy)

Staraj sie szukac kombajnu który nie był spawany, bo z moich obserwacji wynika że kombajn spawany=kombajn wyeksploatowany.. Zagladaj pod spód czy nie ma dziur, podajniki kłosowy i ziarnowy sprawdź, klepisko, sita, generalnie wszystko

KS Falubaz

#92 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 23:58

Opinie o Fortschritt E-514 No tak w 30 tys. chciałbym się zmieścić... Na zakup mam jeszcze cały rok, ale informację trzeba już zacząć zbierać, bo nie wiadomo kiedy jakiś ciekawy egzemplarz się trafi :) Przykład: http://otomoto.pl/fo...mdw-A79890.html wg. mnie ciekawa propozycja, aczkolwiek nie wiem, czy nie pochodzi z południa europy, a z tego co przeczytałem na forum, najlepiej, żeby kombajn był z zachodu, lub północy. Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam!

#93 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 00:09

Opinie o Fortschritt E-514 Ten jest bardzo ładny, najlepiej poszukaj zaraz po sezonie lub zimą, wtedy powinny byc tansze. W takim kombajnie raczej nie masz co sie obawiac skad pochodzi, jesli jest w takim stanie jak na zdjeciu to jeszcze dlugoo pochodzi ;)

KS Falubaz

#94 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:44

Opinie o Fortschritt E-514 Dlatego teraz już zaczynam się interesować, by mieć jak największą wiedzę na ich temat :) A czym się różni zwykła 514 od MDW? Tylko tym, że została wyprodukowana po połączeniu się fabryk Fortschritt'a i Claas'a? Gdzieś wyczytałem, że MDW miały też dżojstiki do sterowania hedrem, zgadza się?

Edytowany przez Przemek1988, 31 lipiec 2011 - 16:28.

#95 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 17:50

Opinie o Fortschritt E-514 Nie żadne połączenie to było inaczej Po upadku NRD przejęła kombajny spółka MDW tworząc marke Ernte Meister potem MDW przejął Case.
514 niebieskie MDW miały mocniejszy silnik i kabiny lepsze. Dokładnie E-514 S MDW 514 to zwykła 514 z wąskimi laczkami, starą kabiną i 4 cylindrową IFĄ tylko naklejki Ernte Meister

Co do tej 514 z linku widać że jest oryginalna nie malowana a więc za piękna żeby użytkował ją niechluj węgier czy pepik B)

Edytowany przez UrsusCzesio, 31 lipiec 2011 - 17:51.

#96 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 14 październik 2011 - 16:20

Opinie o Fortschritt E-514 Mieliście przypadki złamania półosi w swoich 514.

#97 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 23:54

Opinie o Fortschritt E-514 nie pierwsze słysze :P

#98 Share aRTUraRTUr

aRTUraRTUr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:59

Mieliście przypadki złamania półosi w swoich 514.

Sam osobiscie nie widzałem ale jestem właśnie po zakupie 514 i oglądałem ok 20 kombajnów i w kilku widziałem ze półoś jest np niebieska w zielonym kombajnie czyli wymieniona. (z reguły ta dłuższa). Przyczyna wymiany mogło być złamanie bo co innego? Chyba ze duży luz na wieloklinie ale to mało prawdopodobne.

#99 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 07:53

Opinie o Fortschritt E-514 Jaką przepustowość ma 514?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:30

Opinie o Fortschritt E-514 myślę że taką jak bizon rekord tj.6kg/s trzeba by sprawdzić w instrukcji obsługi.