Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o Fortschritt E-514

146 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:26

Opinie o Fortschritt E-514 Ja mam Fortschritt'a i kupuje części w sklepie przez internet http://www.fortschritt.com.pl/ części dostarcza kurier.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o Fortschritt E-514 Dzisiaj, 23:43
  •  

#22 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 19:59

Opinie o Fortschritt E-514 co sądzicie o silniku 4 cylindrowym IFA zamontowanym w kombajnie MDW E514? Czy nie jest za słaby do hederu 4.20?
Chodzi mi dokładniej o ten kombajn:
http://www.allegro.p...ritt_e_514.html

#23 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 22:21

Opinie o Fortschritt E-514 Fortschritty E 512 przy takim silniku chodziły nawet z hederami sześcio metrowymi. Miały cięzko, ale szły, dlatego ten POWINIEN spokojnie dać radę :P

KS Falubaz

#24 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 22:24

Opinie o Fortschritt E-514 moj kumpel ma wlasnie e 512 z hedrem chyba 5,60 i normalnie kosi tylko jest problem w transporcie drogowym np ciezko minac sie z tirem
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#25 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 22:34

Opinie o Fortschritt E-514 Dokładając do takiego hederu sieczkarnię, to silnik nie da rady, ale 4,20 + sieczkarnia musi iść, chyba, że dużo słomy to może mieć ciężko.

KS Falubaz

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 23:14

Opinie o Fortschritt E-514 Tak polecam kombajn ten, jest on dobry, oszczedny to nie wiem ale do abstynentow nie należy, wytrzymały, najlepiej jak by miał 5 m heder i claasowską sieczkarnie, o coś takiego mi chodzi http://www.agrofoto....image79513.html http://www.agrofoto....image79584.html http://www.agrofoto....image75259.html http://www.agrofoto....image74745.html
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share DURAS

DURAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 23:12

Opinie o Fortschritt E-514 Mam od 4 lat514 heder 4,2 ze stolem do rzepaku, przystawka do kukurydzy 4 rzedowa z docinaczem.Kosze nim co roku ok 150-180 ha zbóż i ok 50 ha kukurydzy.Wymieniłem w nim 6 łożysk ,w tym roku cepy bo już miały dosyć , 2 pasy jezdne gume na przystawce od silnika koło napinacza paska za 40 zł.Z cześciami nie ma problemu naprzykład ągroma wagrowiec fortschritt pszenno i wiele innych.Wydajność pszenica plon ok.6t 1,1-1,3ha/g jeczmien ok 2ha/g. Spalanie od 6,8l/ha jeczmienia bez rozdrabniacza (plon 3,7t) do 11 l/ha żyto populacyjne wysokość 1,9m z rozdrabniaczem.W kukurydzy spalanie nie przekroczyło mi wiecej niż 13,5l/ha przy plonie 15,5 t na mokro.Ogulnie kombajn jest "THE BEST",tylko mógłby mieć klime.POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#28 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 20:38

Opinie o Fortschritt E-514 Niektóre kombajny tego typu mają klimę ;) naprawdę komfort pracy wtedy jest bez porównania.
parę ha i para rąk do pracy...

#29 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:06

Opinie o Fortschritt E-514 Witam ,powiedzcie mi czy można sypać 514 na łódke bo mam zamiar kupić taki kombajn,czy można przedłużyć rurę od wysypu?.

#30 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:59

Opinie o Fortschritt E-514 Na łódkę nie da rady z 514.Kiedyś próbowałem.Czy rurę można przedłużyć ,tego nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 22:36

Opinie o Fortschritt E-514 przedłużyć napewno można tylko zadajmy sobie pytanie czy warto?

#32 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 03:17

Opinie o Fortschritt E-514 jak chcesz sporo zębatek to kup sobie zegarek... gorąco nie polecam tej marki ==>złom

#33 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 12:13

Opinie o Fortschritt E-514 Na jakiej podstawie tak twierdzisz? ojca kolegi kuzyn miał wujka co miał kolege który miał fortschritta i mu się spsuł? Nie bądź śmieszny

KS Falubaz

#34 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 06 grudzień 2009 - 18:40

Opinie o Fortschritt E-514 A ja troche inaczej na co patrzeć przy zakupie takiego komabjnu gdzie zajrzeć i co sprawdzić aby sie nie naciąć??
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#35 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 15:17

Opinie o Fortschritt E-514 mieliśmy e 514 z 89 roku chyba, psuło się wszystko po kolei łożyska napęd łącznie z silnikiem ifą który to brał olej i sam się rozkręcił tak że korba bokiem wyszła Na pewno spory wpływ na taką sytuacje miał poprzedni właściciel PGR na Słowacji (potrafili na żywca urwać tylne koło razem z kawałkiem osi(która to jest grubości przedniej w normalnych kombajnach...)jednak jakość konstrukcji jest kiepska i nieprzemyślana..
Sam jesteś śmieszny, jak na moderatora to popracuj nad pisownią albo kup słownik poprawnej polszczyzny(""schritta i mu się spsuł? Nie bądź ś"")
ewentualnie zainstaluj Mozille... pozdrawiam bez urazy Ukasz..
a jeśli masz forszaja to ciesz się nim sam i nie zarażaj innych..(chyba że właśnie sprzedajesz;)

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 16:30

Opinie o Fortschritt E-514 Sam bym kupił 514 lub 512 tylko ze na hmm 6-7 ha zboża to nie warto kupować...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:15

Opinie o Fortschritt E-514

mieliśmy e 514 z 89 roku chyba, psuło się wszystko po kolei łożyska napęd łącznie z silnikiem ifą który to brał olej i sam się rozkręcił tak że korba bokiem wyszła Na pewno spory wpływ na taką sytuacje miał poprzedni właściciel PGR na Słowacji (potrafili na żywca urwać tylne koło razem z kawałkiem osi(która to jest grubości przedniej w normalnych kombajnach...)jednak jakość konstrukcji jest kiepska i nieprzemyślana..
Sam jesteś śmieszny, jak na moderatora to popracuj nad pisownią albo kup słownik poprawnej polszczyzny(""schritta i mu się spsuł? Nie bądź ś"")
ewentualnie zainstaluj Mozille... pozdrawiam bez urazy Ukasz..
a jeśli masz forszaja to ciesz się nim sam i nie zarażaj innych..(chyba że właśnie sprzedajesz;)

Hehe, to gratuluję zakupu! Szkoda, że nie pomyślałeś, że kombajn z PGR-u może byc delikatnie mówiąc wyeksploatowany. Po drugie jakim prawem oceniasz markę po jednym egzemplarzu? Wiedząc, że kupiłeś zarżnięty kombajn?

Po drugie, jeśli mówimy o błędach, nie ma takiej marki jak "forszaj" to po pierwsze, po drugie skoro jesteś taki mądry, to nie tak cytujemy fragment tekstu, dlatego proszę Cię, nie kompromituj się i nie ucz mnie jak mam poprawnie pisac :blink: Bez odbioru

Andrzej, jeśli masz problem z koszeniem to nie ma nad czym się zastanawiac :unsure:

KS Falubaz

#38 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:55

Opinie o Fortschritt E-514 Biorąc na przykład JD napęd wielu podzespołów jest oparty o jeden pas a przy forszajach(to taka nazwa zwyczajowa jak jelonek- JD renia-Renault ciapek- C330 gówniarz / smarkacz-15-17 latek itp.:unsure:
a w tym złomie co podzespół to osobny pas.. ale jak ci się to podoba to twoja sprawa...
a wydawało mi sie ze 514 czyli dane serie są takie same ( sąsiad miał także 512 którą też kosiłem)ale widać wiesz lepiej... pogratulować wiedzy..

#39 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 23:07

Opinie o Fortschritt E-514 Są takie same, ale są w różnych stanach technicznych, kup sobie JD zarżniętego jak Twoja 514, na pewno będzie lepszy :unsure: W Bizonach też jest trochę pasków, a mimo to ludziom się to podoba :blink:

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 21:08

Opinie o Fortschritt E-514 mam JD staruszek miał kapitalny remont i na razie jest ok a nawet lepiej zrozum że chodzi mi o rozwiązania techniczne mimo że jd jest starszy jednak jest o niebo lepszy (mniej awaryjny)
jesli masz 514 to chwała ci za to jakby nie tacy jak ty to komu bym sprzedał swojego ???
Pozdrawiam niech ci sprzęt całe żniwa bez awarii śmiga..