Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o Fortschritt E-514

146 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slider

slider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 październik 2006 - 18:08

Opinie o Fortschritt E-514 Witam. Mam prośbę do posiadaczy tych Fortschrittów jeśli w instrukcji są rysunki wymiarowe tego kombajnu to czy mógłby ktoś to zeskanować. Jeżeli nie ma obrazków to przynajmniej jeśli ktoś podał by wymiary byłbym wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o Fortschritt E-514 Dzisiaj, 03:25
  •  

#2 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 październik 2006 - 21:00

Opinie o Fortschritt E-514 Już umieściłem w galerii skan danych technicznych kombajnu.Znajdziesz tam między innymi jego wymiary. Dane umieściłem w dziale z kombajnami FORTSCHRITT.
parę ha i para rąk do pracy...

#3 Share slider

slider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 październik 2006 - 13:01

Opinie o Fortschritt E-514 Już pisałem i w komentarzu podziękowanie ale i tu nie zaszkodzi wielkie dzięki za pomoc  ;) Bardzo mi pomogłeś tymi danymi. Pozdrawiam.

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 czerwiec 2007 - 10:11

Opinie o Fortschritt E-514 Mam pytanie do uzytkowników kombajnu Fortschritt E-514 jak się tą maszyną pracuje jakie ma wady i zalety - planujemy wymiane Bizona Rekorda 1986r na właśnie taki kombajn z roku 1991 i nie wiem czy gra jest warta świeczki
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 10:37

Opinie o Fortschritt E-514 zalet pewnie troche znajdziesz np. mozesz dostac wersje hydrostatic, z joystickiem, poza tym troche wieksza wydajnosc. najwieksza wada jest awaryjnosc bedaca na tym samym poziomie co w bizonie :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:34

Opinie o Fortschritt E-514 a jak z dostepnoscia czesci i ich cena? nie ma problemu z zalatwieniem czesci?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:38

Opinie o Fortschritt E-514 Zerknij do tego tematu...może coś wyczytasz... :rolleyes:

http://www.agrofoto....-514-t3641.html

A może masz jeszcze jakieś inne propozycje...?? :rolleyes:

#8 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:39

a jak z dostepnoscia czesci i ich cena? nie ma problemu z zalatwieniem czesci?

Ja mam E-512 to prawie to samo a z częsciami to nie ma prablemu bo zamawiasz i kurierem przywożą, a co do ceny to droższe niż do bizona ale te niemieckie częsci dłużej wytrzymają niż polskie :rolleyes:
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#9 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:40

Ja mam E-512 to prawie to samo a z częsciami to nie ma prablemu bo zamawiasz i kurierem przywożą, a co do ceny to droższe niż do bizona ale te niemieckie częsci dłużej wytrzymają niż polskie :rolleyes:

Ile musisz czekać na części aż Ci je przywiozą...?? :rolleyes:

#10 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 13:27

Opinie o Fortschritt E-514 Zależy od przewoźnika...Ja rano zamawiam na drugi dzień po południu jest u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 13:58

Mam pytanie do uzytkowników kombajnu Fortschritt E-514 jak się tą maszyną pracuje jakie ma wady i zalety - planujemy wymiane Bizona Rekorda 1986r na właśnie taki kombajn z roku 1991 i nie wiem czy gra jest warta świeczki

Oj nie zgodzę się:rolleyes: awaryjność jest mniejsza niż w bizonach nieznacznie ale zawsze u mnie części są wszystkie, niektóre nawet w mojej wiosce-kilometr od domu po inne muszę jechać do miasta 30km ode mnie (miasta Chojnic woj. pomorskie:))

Ja osobiście polecam te kombajny (mam takie dwie sztuki) lecz broń Boże NIE z Czech.... najlepiej z niemiec lub skandynawi;]

#12 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:01

Ile musisz czekać na części aż Ci je przywiozą...?? :rolleyes:

Odp za Łukasza jak kiedyś jak u nas kosili coś nawaliło to na 2 dzień już dalej kosiliśmy ;]

Nie raz w ten sam dzień tylko sami jechali po części ;]

Nie mówie że sie często psuł ale jak coś nawaliło to części były w okolicy dużo osób ma forszaje i od nich można kupić ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#13 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:25

Opinie o Fortschritt E-514 wg mnie wszystko przemawia na korzyść 514-stki. Załóżmy, że kupujemy Fortschritta E-514 MDW. Co dostajemy ??
- kupujemy maszynę z 92 roku (około),
- silnik 6 perkinsa - turbo, coś koło 150 czy nawet 160 koni,
- hydraulicznie rozkładany wysyp,
- joystik
- sieczkarnia,
- klimatyzacja a nawet jeśli klima nie działa to nawiewy zapewnią nam temperaturę w jakiej jesteśmy w stanie pracować,
- stół do rzepaku,
- heder od 4,2 w górę,
- można dostać wersję z systemem górskim (samopoziomujący się)
a cena ?? od 35 do nawet 60 tyś. Czy opłaca się wymienić bizona na fortschritta ?? wg mnie tak. Należało by jeszcze zrobic zestawienie i porównać który w czym jest lepszy. Forszaj na pewno ekonomiczniejszy, wydajniejszy, bardziej komfortowa kabina.
Co do awaryjności to nie chcę się powtarzać bo "jak kto dba tak ma" a i z częściami nie ma większego problemu.
Z drugiej strony .... mając dajmy na to 50 tyś czy nie lepiej zainwestować w jakiegoś classa czy jd ??

#14 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 15:00

Opinie o Fortschritt E-514 Zorak a powiedz jakiego classa czy jd dostaniesz za te 50 tys? alb bedzie to stary klamot z 80 roku albo cos nowszego z 85-88 ale w stanie krytycznym.... jesli juz bym mial kupować kombajny tej marki to nie starsze niż10 letnie czyli nie tańsze niż..... no właśnie.... 150 tys? powiem wprost "nie lubę kombajnow tej marki" :rolleyes:

#15 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 15:13

Opinie o Fortschritt E-514 Fakt classa może nie ale JD np 975 lub 1065, 1085 a może jak by poszukał to za 60 wyrwał by jakąś 11.. ?? A swoją drogą to uważam że 975 to całkiem udana maszyna. A wracając do tematu +/- 514 i czy wymienić bizona na 514 to dalej podtrzymuje zdanie że wymienić.

#16 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 15:30

Opinie o Fortschritt E-514 Wujek oraz znajomy ze szkoły kupili 1072 jd jeden dał 70 tys za rocznik 85 + dwa hedery stan dobry drugi dal 63 za 86 r z jednym hederem stan dobry.... także za 50..... to byś kupił nie powiem że nie ale nie w stanie "dobrym" ;] a 10-15 tys to spora róznica;]

Ja również przychylę się do zdania zoraka wymieniaj bizona na forszaja :rolleyes:

#17 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:44

Opinie o Fortschritt E-514 no mogę tylko dodać w temacie (jako zainteresowany) że tamacik nieaktualny bo Bizon juz dawno sprzedany i raczej w jego miejsce nic nie dokupimy bo DF i JD poradzą sobie w zniwa w zupełnosci - ale i tak dzieki za info - moze przyda sie komus innemu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#18 Share Jarski80

Jarski80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2008 - 12:33

Opinie o Fortschritt E-514 Mama zamiar kupić MDW E-514 z 90- 91roku potrzebuje informacji odnośnie wydajności tego kombajna, zużycia paliwa, awaryjności,eksploatacji itd. Czyli wszystko co może być dla mnie przydatne przy zakupie kombajna.
Z góry dzieki za info.

#19 Share Jarski80

Jarski80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2008 - 12:37

Opinie o Fortschritt E-514 Mama zamiar kupić MDW E-514 z 90- 91roku potrzebuje informacji odnośnie wydajności tego kombajna, zużycia paliwa, awaryjności,eksploatacji itd. Czyli wszystko co może być dla mnie przydatne przy zakupie kombajna.
Z góry dzieki za info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 20:16

Opinie o Fortschritt E-514 moim zdaniem jest to lepszy kombajn od bizona rekorda bo jest wydajniejszy, mniej awaryjny ale nie jest znowu taki dobry, możesz mieć problem z częściami, nie w każdym rejonie polski są one dostępne do forszajów