hitch115

w ciągu 20 godzin ile z tucznikow ubędzie kilo?

Polecane posty

hitch115    5

Witam,

Sprzedałem tuczniki do Pini Polonia Kutno. Przebyły one drogę 200km. Od załadunku tuczników do zawrzenia na miejscu upłynęło 20 godzin. Tuczniki podczas załadunku warzyły średnio 125 kilogramów. Chciałbym się dowiedzieć ile kilogramów mogło ubyć ze sztuki? Czy zakład stosuje jakieś wagowe potrącenia?

 

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Jeśli sprzedałeś na wbc myślę ze nie miało to większego znaczenia po ile dostałeś w kl e, ja dziś sprzedałem po e-5,10


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Potrącenia na są na pewno jakieś, ale chyba nie powinny być wyższe niż 3-5%. No, a kilogramów jeśli nie miały one nic przez ten cały czas do picia i jedzenia to mogło im ubyć maksymalnie chyba z tak 3 kg (trzeba tu wliczyć tak orientacyjnie masę wydalonego kału + ewentualnie utratę wody)Powiedz mi, sprzedawałeś je na wagę żywą, czy poubojową i jaką stawkę ci proponowali, jaki mają termin płatności i jakie minimalne partie ich interesują?


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli rozliczenie po uboju to "mądre głowy" twierdzą że do 24 h nie ma utraty masy, jeżeli na żywo to wiadomo ubędzie o potrzeby fizjologiczne. Kilka lat temu sprzedałem na żywo ok 40 szt i pomiędzy gospodarstwem a ubojnią ubyło ok. 50 kg., transport ok 1 godziny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitch115    5

Sprzedałem tydzień temu i zaproponowali mi 3,85 plus Vat. jak sądzicie dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Jeśli na wagę żywą, to tak, cena świetna, zważywszy na to, że u lokalnych odbiorców to maksymalnie dało się uzyskać 3,6/kg, ale częściej królowały niższe stawki(w sumie to można powiedzieć zakres najczęstszych cen w Wielkopolsce od 3,1 do 3,5), a Duda oferował w tym czasie 4,5 na poubojową w klasie E. No, a tobie zaproponowali 3,85 + Vat, i jeśli dobrze mi się obiło o uszy to przy mięsności powyżej 56%, dorzucają jakąś premię(byłbym wdzięczny gdybyś odniósł się do tej informacji). No, a ile sztuk chcieli na jedną partię? Pytam się, bo Pini z tego co widzę i słyszę to interesująca perspektywa, więc może warto by było spróbować, ale chciałbym znać jakieś konkrety, aby ewentualnie dogadać się ze znajomymi co do ustawienia jakiejś większej odstawy, bo samemu na pewno nie dam rady jednorazowo uzbierać z własnego gospodarstwa więcej niż 30-40 szt. na jedną odstawę.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitch115    5

Odemnie wzięli 100sztuk. Omówiony bylem na dzisiaj na kolejna partie ale odmówiłem bo z tego co słyszałem to idą w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Świnki powoli drożeją u mnie ostatnio były po 3,4+Vat... ja będę się wybierał teraz we wtorek to zobaczymy po ile będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj