Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciagnik około 70 km ??

86 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ursusc330

ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 00:51

Nowy ciagnik około 70 km ?? ja bym wybral same roller bo zgrabny ciagnik i maly

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciagnik około 70 km ?? Dzisiaj, 09:35
  •  

#62 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 18 styczeń 2008 - 09:47

Jak QUICKE nie będzie smarowany to też będzie latał jak bielizna moi koledzy biorą dwie Q55 i wiedzą, że gostek ma 2 lata taki Q55 i wszystkie węże wymieniał a więcej niż ja moim nie naładował u mnie są orginalne narazie więc co się trafi też jest ważne.

Ja swój też już mam 2 lata i nic nie chodzi na boki, smaruje go przy każdym serwisowaniu ciągnika. A to ciekawe, że po tych dwóch latach już zostały wymienione wszystkie przewody hydrauliczne bo u mnie to nawet nie są brudne <_<
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#63 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 16:43

Nowy ciagnik około 70 km ?? a ja wcale nie żartowałem ten gostek ma VALTRA A 95 i są dwie u niego jedna z ładowaczem tylko wiesz gorzej jak on robi w rok tyle co ja w 10lat, jeszcze jedno ja wiem że że Q i Stoll są hoho lepsze od Plmot co robi TUR tylko wiem też że nie są te TUR takie z bibuły albo aż tak słabe na średnie użytkowanie jest wporządku.

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 17:14

to kupiłbym najlepszy na świecie QUICK albo STOLL raczej nie gorszy

stoll no nie jest gorszy ale od tur-a polmotu <_< bo do quicke'a i MXa to mu wiele brakuje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 12:48

Nowy ciagnik około 70 km ?? moim faworytem jest zetor 7441 proxima bo jest nie zawodna i w dodatku tania ;) a roller jest dosyć drogi ;)

#66 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 21 styczeń 2008 - 13:06

a ja wcale nie żartowałem ten gostek ma VALTRA A 95 i są dwie u niego jedna z ładowaczem tylko wiesz gorzej jak on robi w rok tyle co ja w 10lat, jeszcze jedno ja wiem że że Q i Stoll są hoho lepsze od Polmot co robi TUR tylko wiem też że nie są te TUR takie z bibuły albo aż tak słabe na średnie użytkowanie jest w porządku.

No to ja od Czerwca 2006r. zrobiłem 1300 mth. z czego około 800 mth przy samym ładowaczu bo naprawdę bardzo dużo nim robię i jestem z Quicka bardzo zadowolony więc dlatego teraz też będzie Quicke. Z tego co słyszałem ludzie różnie chwalą te Polskie ale moim zdaniem ładowacze Polmot nie są aż takie złe, też na pewno da się nimi parę ładnych mth zrobić a jak ktoś będzie dobrze je użytkował to może i przeżyć tego Quicka ;)

stoll no nie jest gorszy ale od tur-a polmotu smile.gif bo do quicke'a i MXa to mu wiele brakuje

Brzozak i tu się z Tobą nie zgodzę, że Stoll jest aż taki zły. Moim zdaniem jest to porównywalna marka do Quicke i MX. Podczas wyboru pierwszego ładowacza miałem właśnie dylemat między Quicke a Stoll.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#67 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 14:16

Nowy ciagnik około 70 km ?? Lamborghini Lampo 70 W Bardzo Fajny ciagniczek;)
-Komfortowa kabina;)
-Dobze wyposazony;)
- Nie to co inne ciagniki chodzi mi o kolr;)
-Zgrabny;)
-Niezaduzy;)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 14:22

Nowy ciagnik około 70 km ?? Autor tematu szuka chyba głównego ciągnika, jeśli niezaduży to taka zaleta to pokaż lampo z agregatem uprawowosiewnym w galerii? ;) a proxima 7441 lub 5314 jest a napewno jd 5620 tez by poszedł, wyposarzenie to kwestia doposarzenia, jak dla mnie lampo czy roller pomijając kabine itd to tak jakbym do mojego mf 255 załozył turbo i przedni napęd i mocniejszy tuz założył, jak tym 40km/ha można ujechać nie wiem przy rozstawie osi 2m>?, pozatym za ciągnik 67km zapłacić ze 115tyś za podstawową wersje to nie mało, niewatpliwa zaleta lampo to oszczędny silnik

#69 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 styczeń 2008 - 17:33

Nowy ciagnik około 70 km ?? A ja ci powiem ze mam same rollera 70 i jest to glowny ciagnik na 32 ha plus czasami kilka dodatkowych ha i jakos nie odczuwam dyskomfortu z tego powodu ze nie moge do niego zaczepic agrewgatu uprawowo siewnego ( nie obsiewam 100 ha wiec dam sobie rade pozatym jesli na polu bedzie mokro to przelece z samym agregatem a jesli 80 km ciagnik wpadnie na mokre pole z agregatem uprawowo siewnym to pewnie w najblizszym dolku sie utopi ) a co do ciagnikow takich jak proxima z np 3 metrowym agregatem uprawowo siewnym to nie jest to najszczesliwszy duet bo zeby na uwrociach przednie kola dotykaly dobrze ziemi to trzeba przod dobrze dociazyc fakt roller jest malutki ale co z tego kazdy kupuje to co mu odpowiada co do predkosci zedu 40 km/h to jakos nim jezdze i nigdy nie mialem klopotow z jego opanowaniem co do ceny jak w 2001 wybieralismy ciagnik to mielismy do wyboru pronara 82 i rollera roznica w cenie wynosila wtedy okolo 18 tys na kozysc pronara ale i tak wybralismy rollera i okazalo sie ze warto bylo doplacic bo przynajmniej sie nie psuje i jak na nasze gospodarstwo w zupelnosci wystarcza no ale kazdy moze miec inne zdanie

#70 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 17:51

Nowy ciagnik około 70 km ?? Przecież mtz 82 chodzi z agregatem uprawowo-siewnym 3m to dlaczego proxima ma być za lekka do tej maszyny?? Na główny ciągnik lepsza będzie proxima, jest większa cięzsza, ma lepszy podnośnik i chyba lepszy komfort w kabinie bo w lambo jest ponoć troche głośno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 styczeń 2008 - 18:14

Nowy ciagnik około 70 km ?? Porownaj sobie wage proximy i mtz oraz jej rozlozenie byl kiedys filmik na agrofoto w ktorym jd 5620 ciagna agregat uprawowosiewny 3 m i na uwrociach musial go skladac a i a i tak podnosilo mu przod nie nalezy tez zapominac o rezerwie mocy ktora moze sie przydac w przypadku wystapienia niekozystnych warunkow atmosferycznych do takiego sprzetu jest potrzebne cos wiekszego np lambo r 4 taki zestaw posiada moj sasiad i wtedy robota idzie a co do kabiny w lambo to modele z silnikiem chlodzonym powietrzem nie nalezaly do najcichszych ale takie glosne tez nie sa

#72 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 18:44

Nowy ciagnik około 70 km ?? @ Ferdek07
czy Ty jeździłeś, tzn. pracowałeś przynajmniej kilka-kilkanaście godzin ciągnikami o których piszesz- mam na myśli m.in. Lampo, Proximę oraz Jd serii 5020? Jeździłeś pełną prędkością Lampo oraz Proximą? Ja trochę godzin spędziłem na wszystkich ww. i mam inne odczucia niż Ty. Same dane katalogowe nie wystarczą do wydawania opinii.

P.S. wyobraź sobie że ja widziałem Lampo z agr.-upr. siewnym

#73 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 18:59

Nowy ciagnik około 70 km ?? Dla mnie spodobał sie MF 5425.Super maszynka, tylko że cena troszke odstrasza ;) Ale jak ktos chce miec sprzęt pożadny to trzeba zapłacic, no ale jak do ładowacza to tylko ze sprzegłem elektrohydraulicznym moim zdaniem, bo w tych Farmtackach, czy pronarach to tego nigdy nie bedzie ;)

#74 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:24

Nowy ciagnik około 70 km ?? ze sprzęgłem "sterowanym" elektrochydraulicznie bo to jest różnica, chociaż to ma prawie kazdy ciagnik w tych czasach (a pewnie juz niedługo i pronar) bardziej mi sie podoba skrzynia Dyna-4.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#75 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 23:05

Jak do ładowacza to tylko ze sprzęgłem elektrohydraulicznym ;)

Akurat do ładowacza sprzęgło elektro-hydrauliczne nie jest potrzebne ponieważ ma ono 2 pozycje albo załączone lub rozłączone, więc przy pracy precyzyjnej z ładowaczem się go nie używa. Do tego jest sprzęgło nożne ;)
Pozdro

#76 Share Maro

Maro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 20:31

Nowy ciagnik około 70 km ?? Ja polecam MF seri 5400 sam mam 5460. Myśle że to traktor godny polecenia może cena i utrzymanie troche odstrasza no ale coś za coś. I do ładowacza będzie dobry z odpowiednim wyposażeniem (skośna maska, płaski pszeszklony dach, rewers).

#77 Share Piotorek

Piotorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motocykle cross/enduro

Napisany 03 październik 2009 - 08:14

Nowy ciagnik około 70 km ?? Witam
ja myślałem nad case, NH, i kubota. Zdecydowałem się na case jx60 za 115 tys

pozdro

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2009 - 17:24

Nowy ciagnik około 70 km ?? Jakie wyposażenie w jx'ie? Za 110tyś. brutto masz bardzo dobrze wyposażonego TD5010(odpowiednik jx60). Co najlepsze pewnych rzeczy case nie oferuje w opcji, mimo iż jest w cnh marką o większym prestiżu.

#79 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 październik 2009 - 18:07

Nowy ciagnik około 70 km ?? Czyli czego nie oferuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2009 - 19:04

Nowy ciagnik około 70 km ?? kierownicy :)
sory ale nie mogłem sie powstrzymac :)

Dodaj odpowiedź