aster453

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km

Polecane posty

anonymou    0

spodziewam sie teg ze bede musial zmniejsszyc predkosc koszenia, po pierwsze aby nie przeciazac zbytnio silnika, a po drugie - kosiarki dyskowe czolowe sa chyba delikatniejszej (slabszej) konstrukcji niz tylne. Jak one pracuja, jak kopiuja teren? Jaka marke kosiarki wybrac? JAka szerokosc(moj NH T5060 ma 2.2m szerokosci)? Czy 2.4m wystarczy? Czy na ostrych skretach nie bedzie zostawiac nieskoszonej trawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Niestety 2,4m to za mało żeby na zakrętach nie zostawiła nieskoszonej trawy, ale technika koszenia dwiema kosiarkami jest trochę inna a mianowicie, jeśli nie masz możliwości wyjechania na drogę lub inne pole to niestety trzeba po dojechaniu do końca działki dokonać przejazd roboczy (wykosić w poprzek łąki przynajmniej jeden raz), aby zrobić miejsce przejazdu ciągnika po skoszonej trawie. Dalej kosisz już tylko wzdłuż. Jeśli działka jest szeroka (powyżej 30-40mb) wykonujesz koszenie także w poprzek, aby nie robić przepału.

Jeśli będziesz kosił taką techniką 2,4m wystarczy, ale będzie „na styk”, raziłbym kosiarkę o szerokości 2,5m.

 

Na układ zawieszenia i kopiowania należy zwrócić uwagę zwłaszcza w kosiarkach montowanych z przodu, które mają naturalną tendencję do rycia w ziemi przy zagłębieniach, przy równych łąkach nie ma to aż takiego znaczenia. Zasadniczo im nowsza tym system zawieszenia jest bardziej komfortowy i zapewnia lepsze kopiowanie terenu. Jest to układ sprężyn, zaś w nowszych mamy zawieszenie hydrauliczne lub pneumatyczne. Kosiarka z tyłu ciągnika tylko z centralnym układem zawieszenia, zapewnia on lepsze dopasowanie się belki koszącej do nierówności terenu.

 

Nie przywiązuj zbytnio uwagi ani na markę, ani na wygląd tylko stan techniczny kosiarki.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonymou    0

Postaram sie szukac szerszej, aby na zakretach wykaszala. Mam czesc lak rownych jak stol, ale sa i takie mocno nierowne, wtedy profesjonalne kopiowanie napewno przyda sie. 

 

Moze jeszcze jakies info na temet przedniego TUZ i WOM. Jak przekazywany jest naped na WOM? Za pomoca hydrauliki czy walka przekaznika mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli chodzi o napęd kosiarki to w większości przypadków jest on przekazywany za pomocą wałka przekaźnika mocy o obrotach 1000obr/min. Napęd hydrauliczny jest niezwykle rzadko spotkany a jeśli już to w dużych ciągnikach o dużej wydajności pompy hydraulicznej. Jeśli chodzi o TUZ to przeważnie jest kat. II.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Hej czy kosiarke która pracuje z tyłu traktora ma te same obroty prawe co kosiarki które podpina się na przedni tuz, chodzi mi czy kosiarke tylną mogę podpiąć na przód trakrora.

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj