Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 maj 2010 - 07:27

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Witam chciałbym się dowiedzieć czy ciągnik o mocy 80 -88 km np. Td5040 uciągnie kosiarkę typu dwie boczne : prawa,lewa plus czołowa?
Jaka najlepsza byłaby do tego rozwiązania kosiarka bębnowa czy dyskowa. Owszem wiem że mógłbym poszukać w ofertach firm produkujących jedank jestem ciekaw Waszej opini.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Dzisiaj, 02:13
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 maj 2010 - 07:39

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km nie da rady :rolleyes: Oczywiście zaraz ktoś wklei linka z fendtem coś koło 100KM który śmiga z takim zestawem, ale to totalne przegięcie. Jeśli taki zestaw to min 130-140KM i tylko dyskówki

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 maj 2010 - 08:03

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km a jedna boczna i czołowa. Sorki że tak myslicie obecnie nie mysle o takim zakupie choc nie powiem że to mnie nie korci jednak chciałem się dowiedziec z czystej ciekawosci

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Dzisiaj, 02:13
  •  

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 maj 2010 - 08:13

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km to już by przeszło, z tym że wskazane są półbiegi pod obciążeniem, bo z kosiarkami jest ból tylko przy rozpędzaniu, bo później to idzie jak z płatka :rolleyes: Piszesz kolego że masz 5ha, ja koszę 13ha*3 dyskówką 2,2m z kondycjonerem i bez najmniejszych problemów daję radę czasowo. Jak są równe łąki to można ponad 15km/h pomykać i areał znika w mgnieniu oka, więc nie widzę najmniejszego sensu pchać się w 50 tyś dodatkowych kosztów

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 maj 2010 - 08:22

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km 5ha?? To ja w tamtym roku tyle ciołem 3 pokosu (częściowo był to poplon) tym zestawem http://www.agrofoto....image&img=63421 , tego samego dnia jeszcze na wałki zgrabiłem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 maj 2010 - 08:42

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km A może kolega kosi u siebie 5ha, a usługowo 50ha. Nie jest powiedziane.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#7 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 maj 2010 - 08:48

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km nie uciągnie. ja kosiłem ciągnikiem 65 km z kosiarką czołową 2,1 i tylną 1,65 i ciągnik ma silnik do remontu także nie polecam. wytrzymał ledwo 3 sezony. mój ojciec teraz dorabia przedni tuz do zetora 12045 i bedzie śmigał z dwoma 2,5 m i czołową 2,3 ,razem ok 7 m ale cos mi się nie widzi ten pomysł. tymbrdziej że połowa kawałków ma ok 2 ha.lepiej kup sobie jedną, szerszą, dyskową i bedzie git

#8 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 maj 2010 - 08:59

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Dorobić przedni tuz to nie jest problem ale jak chcesz samemu zrobić przedni WOM?

#9 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 maj 2010 - 09:56

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km moi zdaniem da rade ale o szerokości 165cm każda to by ciągał :rolleyes:

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2010 - 10:09

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km 80KM powinno spokojnie dać radę w 2 kosiarkach (sami ciągamy 70 konnym 2.4m z przodu dyskowa i 1.65 rotacyjna z tyłu) rozwiązanie dobre w naszym przypadku gdyż z jedną nie miałby co robić a powyżej 10km/h też się wszędzie nie rozpędzę bp pola za bardzo nie pozwalają na taką prędkość a i czasem rotacyjna potrafi się "dławić"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 maj 2010 - 15:03

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Dajmy taki np. zestaw ciągnik o mocy 95 koników i dwie kosiarki jedna tył 3m i czołowa 2,3m.Ciagnik marki fendt, cos takiego da rade z kosiarkami dyskowymi o takich wymiarach łącznie 5,3 m.

#12 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 maj 2010 - 21:18

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km

Dorobić przedni tuz to nie jest problem ale jak chcesz samemu zrobić przedni WOM?

jakoś ma być napędzany przez tylni wom. jak to zrobi to wstawie zdjęcia i opisze odpowiedznio

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:30

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km a po co sobie tak życie utrudniać? nie prościej i lepiej zrobić przekładnię z przełożeniem 2 krotnym i bezpośrednio z silnika napędzaną z jakimś sprzęgłem

#14 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 maj 2010 - 12:56

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Ja myśle, że nie radzi tych kosiarek, zależy jeszcze jakiej szerokości mają byc te kosiarki. Ja bym to zaczepił do niego tylną prawą i czołową. Wtedy powinien śmigać :rolleyes:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#15 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:22

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Witam Podepne sie pod temat zeby nie zasmiecac
czy Case 5120, 95KM pociagnie kosiarki bebnowe 2,10 przednio i tylnio
Dzieki za odpowiedz

#16 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:37

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Da radę. Pod Nh Td80D (80km) podpinaliśmy 2,1m Samasz z przodu i 1,65 z tyłu. Szło bez problemu...

#17 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 luty 2011 - 21:20

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Dzieki to teraz musze dokupic tuza z walkiem
Jak Znajde ??

#18 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 14 luty 2011 - 21:54

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km jak masz podmokłe łąki to dądzie miał ciężko

#19 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 14 luty 2011 - 22:08

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Z tego co pamiętam zapotrzebowanie kosiarek łączonych liczy się dodając do zapotrzebowania na tylną pół zapotrzebowania na przednią. Jest to oczywiście orientacyjne, bo ktoś może powiedzieć że 100 KM pociągnie kosiarkę 8m :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bizon7

bizon7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:10

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km Witam. Z przodu załorzyłem dwubębnowom PZ szerokość 2,10m, a z tyłu 1,65m, a to wszystko ciągnie bez problemu 80sięcio konny new-holland 80-66s. Myślałem o tym żeby do tyłu z drugiej strony dorobić drugą polską 1,65m ciągnik to wszystko by pociągnął.Koszenie tą szerokośćią to prawdziwa przyjemność. Pozdrawiam.