Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka wybrać siatkę do bel?

320 odpowiedzi na ten temat

#141 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:29

jaka wybrać siatkę do bel? płacisz za markę,a producent tama
poczytaj wyżej wszystkiego się dowiesz

Edytowany przez matingus, 14 lipiec 2013 - 20:34.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka wybrać siatkę do bel? Dzisiaj, 01:42
  •  

#142 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 22:25

jaka wybrać siatkę do bel? Z jednej strony masz rację ale z drugiej miałem styczność z siatkami John Deere, CNH i Covernet.
Po JD belki wyglądają tak:
http://www.agrofoto....6230-przyczepy/
http://www.agrofoto....6230-przyczepa/
CNH i Covernet też nie są złe ale od czasu do czasu po trafiał się po nich taki "pędzel" :P Kolor identyczny- może to ta sama siatka tylko w dwóch różnych opakowaniach. Nie są złe bo nie rwą się i nie ma problemów w prasie, ale po JD 100% belek było owiniętych od brzegu do brzegu, a nawet za- jak widać na fotkach.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#143 Share Zozol

Zozol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:39

jaka wybrać siatkę do bel? Ja uzywam tylko i wyłącznie siatki Claas 2000 od kilku lat i na prawde moge polecic. Nie zdarza sie zeby sie porwała albo cos. Równo nawinieta i wszystko gra.

#144 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 19:42

jaka wybrać siatkę do bel? Ja osobiście polecam siatkę Netz-Werk Premium , ładnie owija na boki belki , to była moja pierwsza siatka , drugą kupiliśmy Defalin to lepiej nie mówić , więcej stałem niż prasowałem , po pierwsze nie owija na brzegi beli , i nawija się na rolki , totalny badziew nie polecam . Lepiej zapłacić więcej niż się męczyć .
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#145 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 sierpień 2013 - 17:03

jaka wybrać siatkę do bel? Dziś pozytywnie zaskoczyła mnie siatka novatex REKORD cena 340 za rolke 2000 m a jakośc znacznie lepsz od covernet, majmex defalin CNH i jeszcze kilku innych producentów

#146 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 09:50

jaka wybrać siatkę do bel? u nas teść raz kupił całą białą siatkę nie wiem co to za firma, rolka była o połowę grubsza od produktów pochodzących od tamy dł2km i siatka była grubsza tym samym ale bardzo słaba na rozciąganie bo przy ustawieniach prasy na siatkę tamy ta pękała za każdym owinięciem, potem po przestawieniu prasy ładnie szło ale słabo się na boki rozchodziła i po wielu próbach kupiliśmy jd siatkę która ładnie na boki się rozchodzi. zapewne gdyby ładnie tamta sie rozchodziła to byśmy drugi raz ją kupili bo wyglądała na solidną. złe doświadczenia mamy po tej seledynowej tamy bo po przezimowaniu w stogu się rozpadała:/

#147 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 11:35

jaka wybrać siatkę do bel? Wydaje mi się , że każda siatka po zimowaniu ( bez przykrycia) rozpadnie się , w tamtym roku pod koniec zimy sprzedawaliśmy słomę , leżała w stercie to masakra z 10 bel było do wywalenia bo się rozpadły , albo posklejały z drugą belą .

#148 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 13:37

jaka wybrać siatkę do bel? Nawet polski defalin wytrzymał leżakowanie pod chmurką, a żeby było ciekawiej miałem kilka bel w 40 cm wodzie i też siatka jest po transporcie nienaruszona.

#149 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 16:58

jaka wybrać siatkę do bel? Najlepsze siatki, którym prasowałem to HellasNet (zaj*bista), CoverNet i ewentualnie Ecobull, ta tylko do słomy bo pęka w kiszonce.

#150 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:40

jaka wybrać siatkę do bel? Mam do was pytanie jakich firm siatki stosujecie w prasach Krone 125. Prosił bym o opinie o siatce i ile kosztowała? Ja miałem siatkę Delafin Rolnet Extend 2000m/cena 290zł, ale u mnie sie nie sprawdziła bo się rwała, odwijała i ściągało ją do środka. Może też to zrobiło że miała 3 lata.W polskiej Farmie latała super a w kronce już nie. Za odp Dziękuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share MarcinK88

MarcinK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:21

jaka wybrać siatkę do bel? Jeśli używałeś tej siatki w tym samym sezonie i w jednej śmigała jak należy a w drugiej było coś nie tak, to może wina prasy. Ponadto balotnicę trzeba regulować pod każdego producenta siatki. Każda siatka ma inne właściwości i może się różnie zachowywać w różnych balotnicach. Wałek rozprowadzający siatkę jest cały czy uszkodzony, nawet małe nierówności na tym wałku powodują częstsze zrywanie i ściąganie do środka. Być może przez przypadek założyłeś rolkę nie tak jak trzeba i też działanie siatki było nie takie.Pozdrawiam :)

#152 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 22:33

jaka wybrać siatkę do bel? Siatka 1 sezon chodziła w polskiej farmie, 2 sezon przeleżała w garażu a jak kupiłem prasę to ją włożyłem i było zrobione około 70 rolek. Wałki całe, myślałem że żle założyłem ale też nie bo byłem podejrzeć jak powinna być założona rolka i rolnik powiedział oraz pokazał gdzie i jak wyregulować w prasie. Może faktycznie już trochę skruszała! Dlatego chciałbym zakupić jakąś sprawdzoną siatkę do tego modelu prasy.

Edytowany przez Maly86, 19 wrzesień 2013 - 22:36.

#153 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 08:31

jaka wybrać siatkę do bel? każdy będzie Ci inną siatkę polecał. Jak dobrze wyregulujesz co też trochę czasu zajmuje to będzie ok. Chociaż niektóre siatki to do nerwicy prowadzą prawie

#154 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 09:52

jaka wybrać siatkę do bel? To też jest fakt ile siatek, tyle opinii. Dopiero przy ostatnich rolkach już ładnie obwiązała.He he he do nerwicy powiadasz, wtedy to ja sznurek zakładałem i jechna. Ale faktycznie taki niesmak był że siatka jest a nie chce iść, lecz jakoś na szczęście ziółek nie musiałem sobie zaparzyć :D

#155 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 13 październik 2013 - 17:18

jaka wybrać siatkę do bel? A do Sipmy PS 1211 Farma Plus dałoby się założyć siatkę Cover Edge John Deere'a ?

#156 Share Franek3333

Franek3333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:01

jaka wybrać siatkę do bel? Polecam siatke juta. 340 zl i 180 belek krencimy :-)

#157 Share ursusomania

ursusomania

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 luty 2014 - 14:20

jaka wybrać siatkę do bel? to jest super siatka http://sklep-galvet....00m-p-4702.html :)

#158 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:21

jaka wybrać siatkę do bel? ale cena też jest super wysoka, dziwne jest to że im dłuższa siatka tym drożej wychodzi koszt na jedną belkę

#159 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 luty 2014 - 17:52

jaka wybrać siatkę do bel? wychodzi odrobinę taniej, niż jest krótszy odpowiednik. Dodatkowo masz oszczędność czasu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 luty 2014 - 08:58

jaka wybrać siatkę do bel? W ubiegłym roku stosowałem http://www.finplast..../product/id/108 , płaciłem 330zł za 2000mb , wychodziło ok 190- 200szt 120*120

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P