Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka wybrać siatkę do bel?

320 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 czerwiec 2011 - 21:01

jaka wybrać siatkę do bel? ostatino kupiłem na próbe siatke markowana jako CNH taka jasno zielona cena 330zł bez targowana. powiem szczerze ze zrobiłem 50belek ale wydaje sie byc oki ładnie sie rozkłada na belce ale mam podejrzenia ze jest mało wytrzymała. okaze sie po dłuzszychtestach. zdarzyło sie ze jedna belka podczas prasowania drobnego siana pekła srodkiem a to objaw słabej siatki. W Tamie takie cos nigdy nie miało mijsca ani w JD , w netz werku zdarzało sie w jedenej rolce pod koniec oststnie 30 belek musiałem słabej dobijac zeby nie pekały. kolejny na test bedzie defaln ale nei zwykły tylko jakas astra pewni jak spotkam to kupie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka wybrać siatkę do bel? Dzisiaj, 11:29
  •  

#62 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:58

jaka wybrać siatkę do bel? Ja mam teraz na ten sezon zakupione defalin astra extend (128 szerokosci roboczej) i Nie prasowałem ją jeszcze bo czekam na słomę ale wygląda na prawdę nie źle, ma bardzo wytrzymałe boki i wygląda na bardzo masywną. Zwykły defalin przy niej jest daleko z tyłu.

#63 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:02

jaka wybrać siatkę do bel? włąsnie mysle kupic ta astre 128cm na test :)

#64 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:23

jaka wybrać siatkę do bel? Jeśli dobrze rozumiem to jest tak szeroka (128cm) bo pewnie zachodzi na boki tak?

#65 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 01 lipiec 2011 - 17:17

jaka wybrać siatkę do bel?

Ja mam teraz na ten sezon zakupione defalin astra extend (128 szerokosci roboczej) i Nie prasowałem ją jeszcze bo czekam na słomę ale wygląda na prawdę nie źle, ma bardzo wytrzymałe boki i wygląda na bardzo masywną. Zwykły defalin przy niej jest daleko z tyłu.

Skąd wiesz, że zwykły defalin przy niej wymięka jak sam piszesz, że jeszcze nią nie prasowałeś bo czekasz na słomę najpierw wypróbuj, a potem się wypowiadaj...

#66 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:34

jaka wybrać siatkę do bel? Witajcie, mam pierwszy sezon prasę NH BR7060 (nowa) i pojawia się problem z siatką, tzn tą testową co dali do prasy szło dobrze, natomiast teraz zamontowałem Defalina zwykłego i na niektórych belach siatka nie dochodzi jedną stroną, i w ogóle jakoś luźno się układa na beli?? Podczas owijania siatka się ładnie rozprowadza na rolkach, tylko na beli jest już gorzej, nie dolega dobrze do beli, i czasem się odwija czy to normalne?. Owijam 2,5 razy.Na razie robiłem tylko sianokiszonkę, może w słomie będzie lepiej. Myślę żeby podkręcić hamulec siatki, czy to pomoże?? Czy może lepiej zmienić producenta siatki.

Edytowany przez Rider, 04 sierpień 2011 - 21:36.

#67 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:43

jaka wybrać siatkę do bel? tak dokrec hamulec ale tak i tak pewnie ładnie nie bedzie to wychodziło jak kupiłes zwykłego defalina. polecam ci siatke CNH ( tama pod logiem CNH) dobra tez jest netz werk no i jd w kazdej wersji jest oki lub tama ( to samo tylko inne kolory), kupiłem teraz na test defalina astre extend i jak przetestuje to napisze.

#68 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 05:20

jaka wybrać siatkę do bel? Ja teraz mam defalina astra extend i mogę polecić po kilku rolkach. Siatka ładnie się rozprowadza nawet bez specjalnych rozprowadzaczy oraz starcza na dłużej w porównaniu do zwykłej.

#69 Share mf6150

mf6150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:18

jaka wybrać siatkę do bel? Witam panowie przymierzam się do zakupu siatki do bel pierwszy raz w swoim życiu czy ta siatka w linku jest odpowiednia http://rolnictwo.com...obull,2271.html

#70 Share RysioZMazur

RysioZMazur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 15:47

jaka wybrać siatkę do bel? Dla mnie jest bardzo dobra, trafiłeś na jedną z najlepszych siatek.
Pamiętaj tylko, że to lekka siatka i powinieneś ustawić prase.
Zawsze jak zmieniasz siatkę, powinieneś od nowa ustawić prasę, albo niech to ci zrobi ktoś kto się zna.
Ludzie jadą na ustawieniach, co je mają od nowości i opowiadają potem głupoty o siatce, że sięrwie, a sami są sobie winni.
Ta siatka Ecobul ładnie mi się rozkłada na beli i jestem bardzo zadowolony i jest mocna. robię belki 1,5m i owijam 2,5 raza, czasem 3 razy.
Na początku myślałem, że ktoś mnie robi w balona, bo rolka z siatką jest mniejsza, ale zrobiłem nawet więcej balotów niż na niemieckiej co ją kiedyś używałem. Drugi rok na niej presuję i jest bardzo dobra. Miałem jeszcze siatke Maraton - ta to była super, ale drożej wychodzi.
Mam drugą prase zmiennokomorówke, to ją w niej używam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:24

jaka wybrać siatkę do bel? Mam możliwość kupna siatki CNH NETWRAP. Czy ta siatka jest dobra jak rozkłada się na beli. Długość 2000m za 300 to jak czytałem to za dobrą siatke troche mało.

#72 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:34

jaka wybrać siatkę do bel? Smiało mozesz kupowac. Ja na niej troche robiłem i ładnie sie układa. To jest siatka firmy TAMA covernet to chyba wszystko jasne :) robiłem jedna i druga i zero róznicy cena tez podobna. Po 300zł warto brac.

#73 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:33

jaka wybrać siatkę do bel? Dzięki biały2005. To będzie mój pierwszy sezon z prasą na siatke i wolę uczyć się na błędach kolegów. Siatka zielona to by się zgadzało. jakie jeszcze inne siatki polecacie? Ile razy najlepiej owinąć aby było dobrze bo ktoś posał że może pęknąć po ustawiniu. Ja ustawiam przeważnie trzy warstwy bel

#74 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:38

jaka wybrać siatkę do bel? jesli wyjdzie z prasy cała to juz jej nic sie nie stanie choc bys stawiał po 5. Owijac mozna od 2-3 razy. Róznie to bywa, zalezy od prasy, stopnia zgniotu i materiału który sie prasuje.

#75 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:59

jaka wybrać siatkę do bel? Jak przymocować folie na owijarce przy owijaniu, do beli owiniętej siatką. wcześniej jak były ze sznurkiem to można zaczepić za sznurek. owijarke mam z sokółki

#76 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:00

jaka wybrać siatkę do bel? ja robie tak samo jak ze sznurkiem :)

#77 Share Janina1956

Janina1956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:34

jaka wybrać siatkę do bel? Ja jestem zadowolona z siatki NETEX 3000m i płaciłam za nią 560złotych

#78 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:26

jaka wybrać siatkę do bel? do wyboru mam 2 rodzaje siatki, a mianowicie tama i ecobul... która lepsza? obie są w tych samych pieniądzach czyli 360zł za 2000m

#79 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:30

jaka wybrać siatkę do bel? dla mnie ten eco bul to jest tama :) tylko inne opakowanie. dzis włąnie ogladałem i wyglada identycznie jak tama czy tam cnh czy sipma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 maj 2012 - 08:58

jaka wybrać siatkę do bel? Przecież to jest jedna siatka, tak jak byś sie pytał co lepsze JD czy 5100R