Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

jasko26    0

raz dostałem od znajomego próbkę siatki JD i powiem że niezła. W tym roku cena trochę wyższa jednak powiem że i tak warto. Podobno tą siatkę robi im Tama może wie ktoś gdzie kupić i jak się ma cena do JD? Kupiłem kilka rolek 2800 JD i co zauważyłem wydajność jest większa. Okręcam 2 razy a podobno niektórzy 1,5 czy to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

witam nie znam się zbytnio na temacie siatek i jak czytale to kilku na oczy nie widzialem ale rowniez kilka producentow tez sprwadzilem i jak narzie u mnie najlepiej pipo sie sprawowalo, Juta rownierz bardzo dobra defalina nie chce za darmo mialem tez jakas włoska i brytyjska i szczerze bardzo dobre. a po cench jakie teraz podajecie to strasznie drogie co nie ktore sa u was u mnie troche nizsze ceny. a co do tamy i grenne to strasznie drogo je maja sasiad wzial 2 rolki tej maraton po 4200 i zaplacil 700 z groszami za role

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6

Jak za 4200 metrów, to tanio!!!

Sam chętnie kupię, gdzie dostałeś - napisz?

 

Miałem próbną rolke siatki Tama Maraton, miała jakieś 400 metrów.

Super siatka, warta ceny, tylko u nas trudno kupić 4200 metrową, widziałem krótsze chyba 2800 metrów.

Chciałbym kupić dłuższą, mniej problemu i oszczędności większe. W ogóle nie kupuję już 2000 metrów, bo się nie opłaca i ciągle muszę przekładać.

 

raz dostałem od znajomego próbkę siatki JD i powiem że niezła. W tym roku cena trochę wyższa jednak powiem że i tak warto. Podobno tą siatkę robi im Tama może wie ktoś gdzie kupić i jak się ma cena do JD? Kupiłem kilka rolek 2800 JD i co zauważyłem wydajność jest większa. Okręcam 2 razy a podobno niektórzy 1,5 czy to ma sens?

 

Sensu to nie ma, bo część beli masz owinięte tylko raz!

W tym miejscu może popękać, i co ci po tym, zaoszczędzisz pare groszy i masz tylko bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ja wszystkie bele owijam 1.5 raza -sianokiszonka (mokra sucha) czy słoma nie przeszkadza.. i nigdy jeszcze żadna nie pękła, a robie rocznie ok 1500szt. rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Siatki z napinaczami to bzdura oprócz JD ,tej 1300mm szer.-alllllle jest ona tylko do niektórych pras JD i NH.Sprawdziłem siatkę JD 2800m-540zł,defalajna 2000m-320zł(są dwa przynajmniej rodzaje),juty 2000m-nieco droższa od poprzedniej i moim zdaniem nie ma co przepłacać.Co siatka,a nawet w czasie prasowania trzeba przestawić naciąg i wychodzi całkiem podobnie.Owijam 2 razy,w kiszonce mniej nie można ,a nawet 0,5 raza więcej by się przydało przy każdej z tych siatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

w case i NH stałokomorowych nie ma jakiej wielkiej regulacji siatki. Jedynie naciag i to tez w małym stopniu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Siatki z napinaczami to bzdura oprócz JD ,tej 1300mm szer.-alllllle jest ona tylko do niektórych pras JD i NH.Sprawdziłem siatkę JD 2800m-540zł,defalajna 2000m-320zł(są dwa przynajmniej rodzaje),juty 2000m-nieco droższa od poprzedniej i moim zdaniem nie ma co przepłacać.Co siatka,a nawet w czasie prasowania trzeba przestawić naciąg i wychodzi całkiem podobnie.Owijam 2 razy,w kiszonce mniej nie można ,a nawet 0,5 raza więcej by się przydało przy każdej z tych siatek.

 

KAROL4- jakiej prasy używasz, że musisz regulować napięcie siatki w czasie prasowania? Co do siatek z napinaczami to jest ich mało ale nie tylko JD ma je w swojej ofercie. Orginalna do Krone też ma napinacze. Ogólnie Krone i JD stosują bardzo podobny system do układania siatki na boku beli. odpowiednio CoverEdge jd i RoundEdge w kronie mogą pracować na siatkach o szerokości 130cm. W prasach NH również można stosować siatki 130cm chociaż nie mają dodatkowych rolek naciągających siatkę na bok beli.

Defalina to jest bodajże 4 rodzaje i ta niby najlepsza wzmacniana Astra kosztuje u nas ok 400zł za 2000m czyli cenowo za metr wychodzi to samo co JD XtraNet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Najlepiej w mojej prasie ustawić naciąg na pełnej rolce , okolo połowy i przestawić pod sam koniec,żeby chciała pobierać i w miarę szybko hamowało rolke.Wtedy szybko rozchodzi się na boki.Mam krajową :) prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STRAPMET    0

Siatka ROLNET 2000m - Defalin

Jest to siatka ROLNET z właściwościami EXTEND

 

 

290 zł/szt. brutto z transportem (przy całej palecie)

317 zł/szt. brutto(przy 1 szt.)

 

CENY DO NEGOCJACJI

 

 

Rok produkcji: 2010

 

 

Faktura Vat

 

Kontakt:

601-915-359

74/856-18-52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

Witam. Orientuje się ktoś jaka to mogła być siatka? Znalazłem trochę wkręconej w podbieraczu. Może to TAMA. Stosuję teraz JD i jestem zadowolony nie to co juta np. Ale chciałbym spróbować jakieś innej dłużej. Za JD 2800 dałem 530zł. Nie za dobra cena. Gdzie można kupić Tamę?

PS. Ta czarna siatka bardzo mocna musi być nie można było przerwać w rękach.

 

Co to znaczy Bale+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Jak stosujesz siatkę jd to nie szukaj tamy bo to to samo tylko w innym kolorze i opakowaniu. Siatki z Tamy są czrno-białe. Tama robi siatki dla niektórych producentów pras miedzy innym jd Claas case nh a nawet Sipma itd. różnią się kolorem opakowaniem i ceną. Jd jest jedną z tańszych w tej stawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerzpodl    0

Jak stosujesz siatkę jd to nie szukaj tamy bo to to samo tylko w innym kolorze i opakowaniu. Siatki z Tamy są czrno-białe. Tama robi siatki dla niektórych producentów pras miedzy innym jd Claas case nh a nawet Sipma itd. różnią się kolorem opakowaniem i ceną. Jd jest jedną z tańszych w tej stawce.

 

Kolego,

To że Tama produkuje dla wielu firm nie znaczy, że wszystkie produkty są tej samej jakości. Ja używam siatek Premium, czyli np. siatki Marathon i jest on bardzo inny niż standardowa siatka, chociażby pod względem wytrzymałościowym. Dlatego wolę zapłacić trochę więcej za Marathon i mieć spokój. Jest to także dłuższa siatka. Ta sama półka to również JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Kolego wiem o tym i napisałem tylko o siatkach premium. Siatka JD XtraNet 2800 to jest dokładnie to samo co Marathon 2800m i pod względem długości i technologi. Kolega pytał w tym temacie o czarną siatkę także Być może mylnie założyłem, że chodzi mu o siatki premium. Chociaż jeśli ktoś ma mniejsze wymagania to zwykłe siatki z Tamy też dosyć ładnie owijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja używam siatki Defalin w mojej Welgerce. Jest dosyć dobra i kosztuje 320 zł. W chwili obecnej mam owinięte 150 bel i się jeszcze nie skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

tama


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Witam. A ja mam takie pytanie: co użytkownicy AF (przynajmniej niektórzy) robią z belami ze tak zwracają uwagę na jakieś wzmocnienia? Dla mnie jedynym kryterium wyboru siatki jest jej cena i koszty transportu do gospodarstwa. Siatka jest towarem jednorazowego użytku i co tu się przywiązywać do jej właściwości lub pochodzenia. Raz miałem jedną rolkę zachodniej siatki , niby super wytrzymała i miała taki ładny zielony pasek na bokach > niby wzmocnienie. I co ? W połowie rolki było tyle siatki , że 17 belek było owinięte tylko na bokach tak po 40 cm a środek bez siatki bo była rozdzielona już we fabryce. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

:huh: :rolleyes: tyle to ja sianokiszonke owijam , słome moim zdaniem 2 razy do okoła jest aż za dość 1,8 - 1,7 (czyli przyjmując że owijamy 1,8 raz bele o średnicy 120 cm 1,8 x(2x3,14x60)=1,8(6,28x60)=1,8x376,8=678,24 cm ,hmm kurde :huh: sporawo się wydaje czyli z rolki 2000m powinno się teoretycznie owinąć gdzieś 339 kulek ( coś dziwne te wyniki powychodziły ) moim zdaniem z rolki 2000 m to gdzieś tak przeszło 250 kulek się owinie ale nie 340 prawie :blink: ( kulki ze słomą puchną być może dla tego )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Mi siatka 2000m starcza na 200-220 beli na bele liczę średnio 9m siatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj