Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka wybrać siatkę do bel?

320 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 maj 2010 - 13:31

jaka wybrać siatkę do bel? wszytkie łądnie wygladaja na zdjeciach :D Wydawało mi sie ze juta jest oki firma ale jak widze po pierwszej rolce siatki ze nie jest ciekawie. TErqaz mysle kupi defalina taka zeby miał sciagacze jak mi nie przypasuje to dalej bede szukał jakiej przyzwoitej siatki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka wybrać siatkę do bel? Dzisiaj, 00:48
  •  

#22 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 31 maj 2010 - 22:23

jaka wybrać siatkę do bel? ja tam w tym sezonie na defalinie jechałem i nie narzekam. Czytajac opinie to o jucie nie zaciekawie sie ludzie wypowiadają ale defalin moze byc. U nas rolka była po 370 zł więc wychodzi 30 zł róznicy;)

#23 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 11:18

jaka wybrać siatkę do bel? ja włąsnie robiłem wywiad co do siatki. Defalina zwykłego moge miec po 310. JD xtranet 2800m 540zł, JD covere edge 3300m 680, TIPO 2600m ( podobno parametry identyczne jak TAMA która jest fabrycznie w case) 480zł. I teraz sam nie wiem co robic. Czy spróbowac jescze defalinu czy kupic ta TIPO na próbe.

#24 Share RysioZMazur

RysioZMazur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 14:31

koledzy na forum mało jest informacji na temat siatek do pras różnych producentów, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami jaką siatkę warto kupić, a jakiej lepiej unikać?

Czytam tu o siatkach ze ściągaczami...
Chciałbym zauważyć, że siatkę ze ściągaczami ma tylko JD.
Zresztą jest to patent firmy JD, więc nikt nie bedzie ich podrabiał.
Mówienie o ściągaczach w siatkach Juta czy Defallin, albo innych, to bujda handlowców.
Nie dajcie się nabrać!!!
Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że bela będzie dobra,
niż zaoszczędzić trochę, a stracić o wiele więcej.
Myślę, że warto spróbować jak siatka pracuje w prasie, czasem można dostać próbną rolkę
(ja dostałem na targach w Kielcach od firmy Tama Polska, siatkę Tama Marathon).
Można przetestować w prasie, ja tak zrobiłem, była super i jestem zadowolony,
teraz szukam gdzie kupić tę siatkę na ten sezon.
Miałem różne siatki, i były różne, czasem nie dało się wyregulować prasy.
Jeszcze najważniejsze, jak presujesz na gównianej siatce i założysz dobrą, to musisz ustawić presę.
To ważne, bo belki wyjda kiepskie.
Ważne jest by prasa była czysta w środku!
Po presowaniu trzeba oczyścić ją w środku, to ważne!
Nie można też za mocno ubijać.

#25 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 14:40

jaka wybrać siatkę do bel? sorry ale co to za prasa jak sie w niej ustawia po zmianie siatki. Bo w mojej mozna powiedziec ze jest bez regulacji poza naciagiem który mam na maksa i tyle :D
Nie tylko JD ma sciagacze !!!!!!!!! ( z tego co sie orintowałem to włąsnie siatka JD jest produkowana przez TAME :)

#26 Share jasko26

jasko26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:47

jaka wybrać siatkę do bel? raz dostałem od znajomego próbkę siatki JD i powiem że niezła. W tym roku cena trochę wyższa jednak powiem że i tak warto. Podobno tą siatkę robi im Tama może wie ktoś gdzie kupić i jak się ma cena do JD? Kupiłem kilka rolek 2800 JD i co zauważyłem wydajność jest większa. Okręcam 2 razy a podobno niektórzy 1,5 czy to ma sens?

#27 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 12:50

jaka wybrać siatkę do bel? Część siatek TAMA można kupić w grene :)
<link>

#28 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 13 czerwiec 2010 - 13:08

jaka wybrać siatkę do bel? witam nie znam się zbytnio na temacie siatek i jak czytale to kilku na oczy nie widzialem ale rowniez kilka producentow tez sprwadzilem i jak narzie u mnie najlepiej pipo sie sprawowalo, Juta rownierz bardzo dobra defalina nie chce za darmo mialem tez jakas włoska i brytyjska i szczerze bardzo dobre. a po cench jakie teraz podajecie to strasznie drogie co nie ktore sa u was u mnie troche nizsze ceny. a co do tamy i grenne to strasznie drogo je maja sasiad wzial 2 rolki tej maraton po 4200 i zaplacil 700 z groszami za role

#29 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:32

jaka wybrać siatkę do bel? To jest chyba dobra cena wiesz moze od kogo kupil ????

#30 Share RysioZMazur

RysioZMazur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 20:42

jaka wybrać siatkę do bel? Jak za 4200 metrów, to tanio!!!
Sam chętnie kupię, gdzie dostałeś - napisz?

Miałem próbną rolke siatki Tama Maraton, miała jakieś 400 metrów.
Super siatka, warta ceny, tylko u nas trudno kupić 4200 metrową, widziałem krótsze chyba 2800 metrów.
Chciałbym kupić dłuższą, mniej problemu i oszczędności większe. W ogóle nie kupuję już 2000 metrów, bo się nie opłaca i ciągle muszę przekładać.

raz dostałem od znajomego próbkę siatki JD i powiem że niezła. W tym roku cena trochę wyższa jednak powiem że i tak warto. Podobno tą siatkę robi im Tama może wie ktoś gdzie kupić i jak się ma cena do JD? Kupiłem kilka rolek 2800 JD i co zauważyłem wydajność jest większa. Okręcam 2 razy a podobno niektórzy 1,5 czy to ma sens?

Sensu to nie ma, bo część beli masz owinięte tylko raz!
W tym miejscu może popękać, i co ci po tym, zaoszczędzisz pare groszy i masz tylko bałagan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 20:54

jaka wybrać siatkę do bel? Ja wszystkie bele owijam 1.5 raza -sianokiszonka (mokra sucha) czy słoma nie przeszkadza.. i nigdy jeszcze żadna nie pękła, a robie rocznie ok 1500szt. rocznie.

#32 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 21:58

jaka wybrać siatkę do bel? Siatki z napinaczami to bzdura oprócz JD ,tej 1300mm szer.-alllllle jest ona tylko do niektórych pras JD i NH.Sprawdziłem siatkę JD 2800m-540zł,defalajna 2000m-320zł(są dwa przynajmniej rodzaje),juty 2000m-nieco droższa od poprzedniej i moim zdaniem nie ma co przepłacać.Co siatka,a nawet w czasie prasowania trzeba przestawić naciąg i wychodzi całkiem podobnie.Owijam 2 razy,w kiszonce mniej nie można ,a nawet 0,5 raza więcej by się przydało przy każdej z tych siatek.

#33 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 06:37

jaka wybrać siatkę do bel? w case i NH stałokomorowych nie ma jakiej wielkiej regulacji siatki. Jedynie naciag i to tez w małym stopniu.

#34 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 16:29

Siatki z napinaczami to bzdura oprócz JD ,tej 1300mm szer.-alllllle jest ona tylko do niektórych pras JD i NH.Sprawdziłem siatkę JD 2800m-540zł,defalajna 2000m-320zł(są dwa przynajmniej rodzaje),juty 2000m-nieco droższa od poprzedniej i moim zdaniem nie ma co przepłacać.Co siatka,a nawet w czasie prasowania trzeba przestawić naciąg i wychodzi całkiem podobnie.Owijam 2 razy,w kiszonce mniej nie można ,a nawet 0,5 raza więcej by się przydało przy każdej z tych siatek.

KAROL4- jakiej prasy używasz, że musisz regulować napięcie siatki w czasie prasowania? Co do siatek z napinaczami to jest ich mało ale nie tylko JD ma je w swojej ofercie. Orginalna do Krone też ma napinacze. Ogólnie Krone i JD stosują bardzo podobny system do układania siatki na boku beli. odpowiednio CoverEdge jd i RoundEdge w kronie mogą pracować na siatkach o szerokości 130cm. W prasach NH również można stosować siatki 130cm chociaż nie mają dodatkowych rolek naciągających siatkę na bok beli.
Defalina to jest bodajże 4 rodzaje i ta niby najlepsza wzmacniana Astra kosztuje u nas ok 400zł za 2000m czyli cenowo za metr wychodzi to samo co JD XtraNet.

#35 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:24

jaka wybrać siatkę do bel? Najlepiej w mojej prasie ustawić naciąg na pełnej rolce , okolo połowy i przestawić pod sam koniec,żeby chciała pobierać i w miarę szybko hamowało rolke.Wtedy szybko rozchodzi się na boki.Mam krajową :) prasę

#36 Share STRAPMET

STRAPMET

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:kontakt:
    601-915-359
    74/856-18-52

Napisany 01 lipiec 2010 - 11:37

jaka wybrać siatkę do bel? Siatka ROLNET 2000m - Defalin
Jest to siatka ROLNET z właściwościami EXTEND

290 zł/szt. brutto z transportem (przy całej palecie)
317 zł/szt. brutto(przy 1 szt.)

CENY DO NEGOCJACJI

Rok produkcji: 2010

Faktura Vat

Kontakt:
601-915-359
74/856-18-52

#37 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 19:51

jaka wybrać siatkę do bel? Witam. Orientuje się ktoś jaka to mogła być siatka? Znalazłem trochę wkręconej w podbieraczu. Może to TAMA. Stosuję teraz JD i jestem zadowolony nie to co juta np. Ale chciałbym spróbować jakieś innej dłużej. Za JD 2800 dałem 530zł. Nie za dobra cena. Gdzie można kupić Tamę?
PS. Ta czarna siatka bardzo mocna musi być nie można było przerwać w rękach.

Co to znaczy Bale+ ?

#38 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:10

jaka wybrać siatkę do bel? Jak stosujesz siatkę jd to nie szukaj tamy bo to to samo tylko w innym kolorze i opakowaniu. Siatki z Tamy są czrno-białe. Tama robi siatki dla niektórych producentów pras miedzy innym jd Claas case nh a nawet Sipma itd. różnią się kolorem opakowaniem i ceną. Jd jest jedną z tańszych w tej stawce.

#39 Share farmerzpodl

farmerzpodl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 06:40

Jak stosujesz siatkę jd to nie szukaj tamy bo to to samo tylko w innym kolorze i opakowaniu. Siatki z Tamy są czrno-białe. Tama robi siatki dla niektórych producentów pras miedzy innym jd Claas case nh a nawet Sipma itd. różnią się kolorem opakowaniem i ceną. Jd jest jedną z tańszych w tej stawce.

Kolego,
To że Tama produkuje dla wielu firm nie znaczy, że wszystkie produkty są tej samej jakości. Ja używam siatek Premium, czyli np. siatki Marathon i jest on bardzo inny niż standardowa siatka, chociażby pod względem wytrzymałościowym. Dlatego wolę zapłacić trochę więcej za Marathon i mieć spokój. Jest to także dłuższa siatka. Ta sama półka to również JD.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 06:50

jaka wybrać siatkę do bel? Kolego wiem o tym i napisałem tylko o siatkach premium. Siatka JD XtraNet 2800 to jest dokładnie to samo co Marathon 2800m i pod względem długości i technologi. Kolega pytał w tym temacie o czarną siatkę także Być może mylnie założyłem, że chodzi mu o siatki premium. Chociaż jeśli ktoś ma mniejsze wymagania to zwykłe siatki z Tamy też dosyć ładnie owijają.