Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotras    2

Podajcie jakie są u was ceny siatki u mnie z tego co się orientowałem to 2000 m od 335- 360 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

My też płaciliśmy 340-350 brutto. A ktoś się orientuje czy jest nadal w sprzedaży Defalin 3000m i w jakiej cenie ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie a na ile starczy taka siatka 2000m a na ile sznurek 2000m w balotach?? Bo ze siatka lepiej i szybciej to wiem ale ile moge siatka zrobic balotów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

To zalezy ile ustawisz obrotów owijania siatką. Ja mam ustawione 2,2 raza przy balocie 120x120 na jedną bele schodzi mi 8 metrów siatki. Czyli z rolki 2000 metrów wychodzi +/- 250 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

ja minimalnie ustawiam na 150x120 1,8 raza to coś około 220 bel obecnie paliwo jest za drogie żeby sznurkiem wiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem na taką szpulkę siatki to sporo można okręcić belek.A ma jeszcze mam jedno pytanko ile razy najlepiej okręcić siatką bele słomy i bele trawy 120 *120.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy na forum mało jest informacji na temat siatek do pras różnych producentów, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami jaką siatkę warto kupić, a jakiej lepiej unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Unikac kądej siatki która ma niezarebione bioki to mówie odrazu. A po drugie według mnie najlepsza jest siatka JD z tym zachodzeniem na boki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Unikac kądej siatki która ma niezarebione bioki to mówie odrazu. A po drugie według mnie najlepsza jest siatka JD z tym zachodzeniem na boki.

 

 

Siatka JD wychodzi cenowo korzystnie w stosunku do innych jakie uzywałem i w tym roku mam zamiar uzywac wlasnie JD 2800m, metr bierzacy kosztuje 14 groszy netto, narazie nie spotkalem sie z tansza ofertą. To zachodzenie na boki z jednej strony jest dobre bo belki ladnie wygladaja i sie z nich nie sypie np przy slomie, ale przy rozwijaniu szczegolnie przy sianokiszonce moze zostawac pasek siatki na spodniej czesci i ciezko go wyrwac.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja do tej pory używałem siatki NETZ-WERK z bocznymi napinaczami i sprawowała się bez zarzutu ale cena nie ciekawa.

W poprzednim sezonie miałem jedną rolkę z DEFALINU i choć cenowo dużo tańsze to jakościowo przeciętnie.

W tym sezonie kupiłem jedną rolkę DEFALINU na próbę bo ponoć "odrobili lekcje" i poprawili jakość.

Zrobiłem na niej kilka szt w tym roku przy zbieraniu trawy słoniowej (miskantus) i widzę że jest ok tylko nóż w aparacie musi być ostry bo ta siatka ma dość grube te główne nitki.2000 m w promocji 320 zł brutto.Astra.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja miałem z JUTY siatka OK ale brak wlasnie bocznego napinacza i tak jak poprzednik napisał, nóż musi byc jak żyletka dosłownie, bo inaczej żywcem rwie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja do tej pory używałem siatki NETZ-WERK z bocznymi napinaczami i sprawowała się bez zarzutu ale cena nie ciekawa.

W poprzednim sezonie miałem jedną rolkę z DEFALINU i choć cenowo dużo tańsze to jakościowo przeciętnie.

W tym sezonie kupiłem jedną rolkę DEFALINU na próbę bo ponoć "odrobili lekcje" i poprawili jakość.

Zrobiłem na niej kilka szt w tym roku przy zbieraniu trawy słoniowej (miskantus) i widzę że jest ok tylko nóż w aparacie musi być ostry bo ta siatka ma dość grube te główne nitki.2000 m w promocji 320 zł brutto.Astra.

 

To cena defalinu jest identyczna jak JD, tak jak mowilem. Tez mialem delafin na próbie, owijało w miare poprawnie tylko czasami potrafilo rwac wlasnie.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Siatka JD byłą by taka tania? ile kosztuje u was 2000m? bo w tym roku jechałem defalinem 2000m i za rolke płaciłem 370;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

@Viper; Gdzie się zaopatrujesz w siatkę, bo cena faktycznie ciekawa?


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki koledzy za odpowiedzi. kupiłem JD, ale cena niezbyt ciekawa, bo 560 zeta za 2800m., czyli 20 groszy za metr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

A kupował ktoś siatkę z firmy Tama Marathon 4,2 km ? ile on kosztuję i jak wychodzi cena za 1m >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ja kup[iłem rolke juty za 340zł 2000m ale nie podoba mi ise bo nei ma bocznych napinaczy ;) A miałęm próbny kawałek w prasie jakiejs case i belka wiele lepiej wygladał z napinaczami :) Nastepna musi byc z napinaczami :) JAki siatki polecacie z napinaczami w dobrej cenie ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja zakupiłem jakąs izraelską to 300 zł za 2000m udało się ale jak to wygląda to powiem jak przywioża ale znajomy prasował to mówi że lepiej niź defalin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w internecie można kupić jakąś lepszą siatke, bo u mnie w okolicy maja tylko defilana który szału nie robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

wszytkie łądnie wygladaja na zdjeciach :D Wydawało mi sie ze juta jest oki firma ale jak widze po pierwszej rolce siatki ze nie jest ciekawie. TErqaz mysle kupi defalina taka zeby miał sciagacze jak mi nie przypasuje to dalej bede szukał jakiej przyzwoitej siatki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja tam w tym sezonie na defalinie jechałem i nie narzekam. Czytajac opinie to o jucie nie zaciekawie sie ludzie wypowiadają ale defalin moze byc. U nas rolka była po 370 zł więc wychodzi 30 zł róznicy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ja włąsnie robiłem wywiad co do siatki. Defalina zwykłego moge miec po 310. JD xtranet 2800m 540zł, JD covere edge 3300m 680, TIPO 2600m ( podobno parametry identyczne jak TAMA która jest fabrycznie w case) 480zł. I teraz sam nie wiem co robic. Czy spróbowac jescze defalinu czy kupic ta TIPO na próbe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6

koledzy na forum mało jest informacji na temat siatek do pras różnych producentów, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami jaką siatkę warto kupić, a jakiej lepiej unikać?

Czytam tu o siatkach ze ściągaczami...

Chciałbym zauważyć, że siatkę ze ściągaczami ma tylko JD.

Zresztą jest to patent firmy JD, więc nikt nie bedzie ich podrabiał.

Mówienie o ściągaczach w siatkach Juta czy Defallin, albo innych, to bujda handlowców.

Nie dajcie się nabrać!!!

Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że bela będzie dobra,

niż zaoszczędzić trochę, a stracić o wiele więcej.

Myślę, że warto spróbować jak siatka pracuje w prasie, czasem można dostać próbną rolkę

(ja dostałem na targach w Kielcach od firmy Tama Polska, siatkę Tama Marathon).

Można przetestować w prasie, ja tak zrobiłem, była super i jestem zadowolony,

teraz szukam gdzie kupić tę siatkę na ten sezon.

Miałem różne siatki, i były różne, czasem nie dało się wyregulować prasy.

Jeszcze najważniejsze, jak presujesz na gównianej siatce i założysz dobrą, to musisz ustawić presę.

To ważne, bo belki wyjda kiepskie.

Ważne jest by prasa była czysta w środku!

Po presowaniu trzeba oczyścić ją w środku, to ważne!

Nie można też za mocno ubijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

sorry ale co to za prasa jak sie w niej ustawia po zmianie siatki. Bo w mojej mozna powiedziec ze jest bez regulacji poza naciagiem który mam na maksa i tyle :D

Nie tylko JD ma sciagacze !!!!!!!!! ( z tego co sie orintowałem to włąsnie siatka JD jest produkowana przez TAME :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj