Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka wybrać siatkę do bel?

320 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 17:11

jaka wybrać siatkę do bel? Podajcie jakie są u was ceny siatki u mnie z tego co się orientowałem to 2000 m od 335- 360 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka wybrać siatkę do bel? Dzisiaj, 18:45
  •  

#2 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 07:24

jaka wybrać siatkę do bel? My za siatkę firmy Defalin 2000 metrów szerokość 123 cm zapłaciliśmy 340 zł brutto

#3 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 08 czerwiec 2008 - 11:37

jaka wybrać siatkę do bel? My też płaciliśmy 340-350 brutto. A ktoś się orientuje czy jest nadal w sprzedaży Defalin 3000m i w jakiej cenie ?
all rights reserved

#4 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 11:39

jaka wybrać siatkę do bel? panowie a na ile starczy taka siatka 2000m a na ile sznurek 2000m w balotach?? Bo ze siatka lepiej i szybciej to wiem ale ile moge siatka zrobic balotów??

#5 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 14:12

jaka wybrać siatkę do bel? To zalezy ile ustawisz obrotów owijania siatką. Ja mam ustawione 2,2 raza przy balocie 120x120 na jedną bele schodzi mi 8 metrów siatki. Czyli z rolki 2000 metrów wychodzi +/- 250 bel

#6 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:01

jaka wybrać siatkę do bel? ja minimalnie ustawiam na 150x120 1,8 raza to coś około 220 bel obecnie paliwo jest za drogie żeby sznurkiem wiązać.

#7 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 10 czerwiec 2008 - 10:04

jaka wybrać siatkę do bel? To moim zdaniem na taką szpulkę siatki to sporo można okręcić belek.A ma jeszcze mam jedno pytanko ile razy najlepiej okręcić siatką bele słomy i bele trawy 120 *120.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#8 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 maj 2010 - 23:47

jaka wybrać siatkę do bel? koledzy na forum mało jest informacji na temat siatek do pras różnych producentów, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami jaką siatkę warto kupić, a jakiej lepiej unikać?

#9 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 maj 2010 - 05:50

jaka wybrać siatkę do bel? Unikac kądej siatki która ma niezarebione bioki to mówie odrazu. A po drugie według mnie najlepsza jest siatka JD z tym zachodzeniem na boki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#10 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 maj 2010 - 07:17

Unikac kądej siatki która ma niezarebione bioki to mówie odrazu. A po drugie według mnie najlepsza jest siatka JD z tym zachodzeniem na boki.

Siatka JD wychodzi cenowo korzystnie w stosunku do innych jakie uzywałem i w tym roku mam zamiar uzywac wlasnie JD 2800m, metr bierzacy kosztuje 14 groszy netto, narazie nie spotkalem sie z tansza ofertą. To zachodzenie na boki z jednej strony jest dobre bo belki ladnie wygladaja i sie z nich nie sypie np przy slomie, ale przy rozwijaniu szczegolnie przy sianokiszonce moze zostawac pasek siatki na spodniej czesci i ciezko go wyrwac.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 maj 2010 - 12:52

jaka wybrać siatkę do bel? Ja do tej pory używałem siatki NETZ-WERK z bocznymi napinaczami i sprawowała się bez zarzutu ale cena nie ciekawa.
W poprzednim sezonie miałem jedną rolkę z DEFALINU i choć cenowo dużo tańsze to jakościowo przeciętnie.
W tym sezonie kupiłem jedną rolkę DEFALINU na próbę bo ponoć "odrobili lekcje" i poprawili jakość.
Zrobiłem na niej kilka szt w tym roku przy zbieraniu trawy słoniowej (miskantus) i widzę że jest ok tylko nóż w aparacie musi być ostry bo ta siatka ma dość grube te główne nitki.2000 m w promocji 320 zł brutto.Astra.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#12 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 maj 2010 - 13:29

jaka wybrać siatkę do bel? Ja miałem z JUTY siatka OK ale brak wlasnie bocznego napinacza i tak jak poprzednik napisał, nóż musi byc jak żyletka dosłownie, bo inaczej żywcem rwie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#13 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 maj 2010 - 18:15

Ja do tej pory używałem siatki NETZ-WERK z bocznymi napinaczami i sprawowała się bez zarzutu ale cena nie ciekawa.
W poprzednim sezonie miałem jedną rolkę z DEFALINU i choć cenowo dużo tańsze to jakościowo przeciętnie.
W tym sezonie kupiłem jedną rolkę DEFALINU na próbę bo ponoć "odrobili lekcje" i poprawili jakość.
Zrobiłem na niej kilka szt w tym roku przy zbieraniu trawy słoniowej (miskantus) i widzę że jest ok tylko nóż w aparacie musi być ostry bo ta siatka ma dość grube te główne nitki.2000 m w promocji 320 zł brutto.Astra.

To cena defalinu jest identyczna jak JD, tak jak mowilem. Tez mialem delafin na próbie, owijało w miare poprawnie tylko czasami potrafilo rwac wlasnie.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#14 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 maj 2010 - 18:26

jaka wybrać siatkę do bel? Siatka JD byłą by taka tania? ile kosztuje u was 2000m? bo w tym roku jechałem defalinem 2000m i za rolke płaciłem 370;)

#15 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:08

jaka wybrać siatkę do bel? @Viper; Gdzie się zaopatrujesz w siatkę, bo cena faktycznie ciekawa?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#16 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 maj 2010 - 19:21

jaka wybrać siatkę do bel? dzięki koledzy za odpowiedzi. kupiłem JD, ale cena niezbyt ciekawa, bo 560 zeta za 2800m., czyli 20 groszy za metr...

#17 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 25 maj 2010 - 16:34

jaka wybrać siatkę do bel? A kupował ktoś siatkę z firmy Tama Marathon 4,2 km ? ile on kosztuję i jak wychodzi cena za 1m >?

#18 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 maj 2010 - 20:43

jaka wybrać siatkę do bel? ja kup[iłem rolke juty za 340zł 2000m ale nie podoba mi ise bo nei ma bocznych napinaczy ;) A miałęm próbny kawałek w prasie jakiejs case i belka wiele lepiej wygladał z napinaczami :) Nastepna musi byc z napinaczami :) JAki siatki polecacie z napinaczami w dobrej cenie ??

#19 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 maj 2010 - 18:50

jaka wybrać siatkę do bel? ja zakupiłem jakąs izraelską to 300 zł za 2000m udało się ale jak to wygląda to powiem jak przywioża ale znajomy prasował to mówi że lepiej niź defalin ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 31 maj 2010 - 11:27

jaka wybrać siatkę do bel? Gdzie w internecie można kupić jakąś lepszą siatke, bo u mnie w okolicy maja tylko defilana który szału nie robi....