Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlik1m    0

witam a owijał ktoś słomę folią bo ponoć można kupić specjalną folie do pras która zastepuje siatkę

Edytowano przez pawlik1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

panowie :

John Deere xtraNet Bale+ 2800m - 567zł brutto

chce ładną bele razem z bokami, jaką siatke polecicie? chyba ze 300bel nią owine, nie?

 

producent prasy zaleca 1250mm i średnice max 300mm także jak sądzicie, wpakuje 130cm? czy 5cm to za dużo i kupić 125cm?

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tak szczerze... widzicie jakieś różnice pomiędzy różnymi statkami? Od kiedy uporałem się z ustawieniem adaptera do siatki jest mi wszystko jedno jakiej używam, byle miała co najmniej 3000m, żeby się bez potrzeby nie kurzyć :-P , i była tania ;-)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak na razie to wszystkie siatki jakie miałem były znośne ale widać że wiekszość jest nawinięta na rolke niedbale, a to moze w prasach z prostszymi aparatami stwarzać problemy.

W tym roku kupiłem sobie Astre 12 rolek moim zdaniem lipa do tej pory wystarczało że owijałem siano 2,5 raza a przy owijaniu Astrą 2,5 raza zdarzało się że belki wybuchały. ciesze sie że zostały mi 2 ostatnie roliki tego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja to po wypróbowaniu 4 rodzajów siatki wierzę tylko w Covernet. Bela zawsze trzyma, nie zwiększa średnicy i nie ma problemu z pociągnięciem za siatkę. Pozostałe 3 jakie miałem to albo się rozpadają albo puszczają po wypadnięciu z prasy przez co z 120 cm robi się 140 cm a próba pociągnięcia za siatkę zawsze kończy się tym że zostaje w rękach.

 

PS. Czy to prawda że Tama zmieniła sposób produkcji Coverneta? Bo takie słuchy mnie naszły od pewnego dilera.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

NIe polecam siatki Farma , nie to że droga to sie rwie i nie owija od brzegu do brzegu , Polecam Hellasnet, Netz-Werk najlepsza i nie droga siatka ma ściągcze po bokach i jest wytrzymała prasuje Sipmą PS 1211 Farma Plus .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja po kilkunastu rolkach hellasnet wróciłem do marathona tamy, niby ładnie kryła, była wydajna ale zdarzało się że bele "wybuchały", z tamy kiedyś zrezygnowałem bo miejscami była nawinięta nie po całości rolki ale na razie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Ja to po wypróbowaniu 4 rodzajów siatki wierzę tylko w Covernet. Bela zawsze trzyma, nie zwiększa średnicy i nie ma problemu z pociągnięciem za siatkę. Pozostałe 3 jakie miałem to albo się rozpadają albo puszczają po wypadnięciu z prasy przez co z 120 cm robi się 140 cm a próba pociągnięcia za siatkę zawsze kończy się tym że zostaje w rękach.

 

PS. Czy to prawda że Tama zmieniła sposób produkcji Coverneta? Bo takie słuchy mnie naszły od pewnego dilera.

 

 

Kolego, jest dokładnie tak jak mówisz. Covernet jak dla mnie tez jest najlepszy. Teraz miałem rolkę od Osadkowskiego, też była ok. A ojciec kupił John Deera, to nie szło ujechać, i połowę rolki wyrzuciliśmy. Ciągle się owijała na wałkach wciągających siatkę zamiast na snopku. A gdy już udało się owinąć belę, to nie trzymała tak jak Covernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

siatka case. 211 bel. 140 cm i pare 120. owijam dwa razy. u mnie troche za malo na boki sie rozciaga. ale ładnie trzyma


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

@kapec24 ale jesteś świadom że i siatka co ma osaddkowski i JD produkuje jedna firma i to są te same siatki tylko w innym kolorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Szczerze to nie wiedziałem. Więc jak to wytłumaczyć, że w praktyce to całkiem inne siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Posiadam sipme classic i.mam aparat do siatki i chcialbym w przyszłym roku sprobowac robic siatka ale nie wiem jaka jest najlepsza i najtansza ? i jak z wydajnością ? a koszty pomiedzy sznurkiem a siatka jakie ? tj material paliwo itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dokładnie u nas w żniwa szło dostać tylko Farmę to u każdego na polu widać niedoowijane po bokach bale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Koszt owinięcia jednego balota siatka to około 1-1,50 zł (w zależności ile damy obrotów i za ile kupimy siatkę bo różnice w cenach pomiędzy markowymi a no name do nawet 70 zł). Paliwo to jak najbardziej idzie w mniejszej ilości w porównaniu ze sznurkiem. No i oczywiście czas, czas goni nas a siatka to oszczędność czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Sznurek: czas zrobienia beli 210 s( razem z wyrzuceniem beli)

Owiniecie beli 16 razy o srednicy 140

Koszt: 1,31 gr

Jesli kupimy sznurek 2000m za 35 zl

Paliwo:

Cena za litr:5.20

Jesli owijanie bedzie trwalo kolo 60 s (bez podnoszenia klapy)

Koszt paliwa wyniesie 55 gr.

Razem: 0,55+1,31 = 1,87 zl [koszt sznurka plus paliwo gdy ciagnik spalil przy podawaniu sznurka]

 

 

Siatka:

Czas zrobienia jednej beli: 135 s

2000m za 340 zl.

Owijanie 2 razy

Koszt 1,61

Paliwo:

Czas owijania okolo 15 s. (Bez podnoszonej klapy)

Koszt 13 gr.

Razem: 0,13 + 1,61 =1,74 gr.

koszty Paliwa są w 90 procentach dobre

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co Ty na wolnych obrotach prasujesz że belę robisz 150 s a 15 s owijasz siatką? Owijanie trwa ok 4 s a cała bela w dobrej słomie około minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

To są przykłady, nie podałem dokładnego czasu bo nie mierzyłem. Komputer nie podaje mi odrazu siatki, tylko daje czas na zatrzymanie się prasą i dopiero owija. A ja licze z czasem na zatrzymanie się.

Czasu doklasnego owijania sznurkiem nie liczylem bo nie robie nim...

60 Bel w godzine ? Zrób u mnie tak szybko to ciągnikiem w kosmos wylecisz od dołów...

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Mój rekord to 73 bele na godzinę na polu 10 ha po hederze 5,1 m przy prędkości 10-12 km/h , całe pole robiłem niecałe 4h , więc te 60 bel nie jest jakimś wielkim wyczynem. Niestety przeważnie pole ma 1-2 ha i to jeszcze czasami klin.

Czy się to opłaca czy nie i tak do sznurka nie wrócę ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mierzyłem czas stoperem przez długość pokosu to wychodziło mi 53s na 1 bele (tęga słoma) tak że teoretyczna wydajność na godz. wychodzi ponad 60/h, trzeba odjąć czas na uwrocia, wymianę siatki i najmniejsze przestoje to realnie wyjdzie ok. 40-50/h w moim przypaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kiedyś podawałem link do rekordu krone- 149 bel na godz, 73 to mniej jak połowa więc jak najbardziej realny wynik. Sam w dobrej słomie też robię belę nawet w 50s ciągnikiem 75 koni z łańcuchówką 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj