Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

rbit    5

Może komuś wyda się dziwne pytanie, ale na koniec owijania po ucięciu siatki jak ona się mocuje żeby się nie rozwijała po wypuszczeniu z prasy?

Jak mocować folię na owijarce do siatki bo w owijaniu sznurkiem wiązało się za sznurek po prostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Sama się przyczepia i tyle filozofi, a co do owijania to wiążesz za siatkę. A prawidłowo to raz wiążesz a później powinien nóż ucinać jak wywalisz belkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424
Dnia 5.06.2019 o 11:41, kierowiec napisał:

Zależy jaką masz prasę, juta z sipmą nie chce współpracować.

Jd 578

Tak poza tym też tak macie że cięższe bele nie zawsze chcą wylecieć z komory i się blokują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

To normalne, cięższe bele, bardziej zbite mocniej napierają na ścianki, też tak mam w pasowej Feraboli.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja miałem to samo w łańcuchowej, okazało się że na dolnym walcu pręty już się zdarły . Wieczorem nie szło już prasować przy wilgotnej słomie bo bela siedziała w komorze jak wmurowana. Przyspawałem cienkie pręty kwadratowe i dużo lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati100    0

Używał ktoś siatki o szerokości 130cm, w variancie 380, można w tej prasie używać siatki tej szerokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Co myślicie o siatkach Maxicover Cotesi, podobno dobre i nie urywają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, jaka siatkę polecacie do Prasy Ursus z 543-a i na ile waszym zdaniem owinięć ja ustawić do siana , sianokiszonki a na ile do słomy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati100    0

używa ktoś siatki john deere cover edge? potrzebuje wymiar jak szeroko nawinieta jest siatka na kartonie 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6
Dnia 6.06.2020 o 18:23, Mati100 napisał:

używa ktoś siatki john deere cover edge? potrzebuje wymiar jak szeroko nawinieta jest siatka na kartonie 😃

129 albo 130cm - ale musisz mieć presę Cover Edge John Deere, bo tylko do tej presy ta siatka pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati100    0

No właśnie nie koniecznie widziałem że zakładają do sipmy, New Hollanda I nowych Claasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja do prasy case rb 344 zakladam siatke john derre cover edge 130 cm 3700 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś mi powie, czy siatka TAMA Net edge to edge (2800,3800 i 4500) to jest ten sam model co jd xtranet długość 3600m? Ta tamy jest biała w czarne pasy, ta jd była zielona w żółte pasy. Tama jest dużo tańsza od tej jd, a tą jd super mi się prasowało, była dużo grubsza od tej standardowej 2000 m całej zielonej i lepiej się rozciągała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6
Dnia 29.06.2020 o 17:14, mercurial2000 napisał:

Panowie, czy ktoś mi powie, czy siatka TAMA Net edge to edge (2800,3800 i 4500) to jest ten sam model co jd xtranet długość 3600m? Ta tamy jest biała w czarne pasy, ta jd była zielona w żółte pasy. Tama jest dużo tańsza od tej jd, a tą jd super mi się prasowało, była dużo grubsza od tej standardowej 2000 m całej zielonej i lepiej się rozciągała.

Siatka TamaNet i siatka John Deere XtraNet - to są siatki klasy Premium. Są mocniejsze niż inne standardowe siatki dostępne w Polsce. Siatki nie są takie same, jak nie są takie same prasy rolujące. Siatki Claas, Case, New Holland i inne, są dostosowane do pras tych marek i takie powinno się w nich stosować. Oczywiście, że można używać też inne, ale efekt jest najlepszy, gdy używamy tych dostosowanych do konkretnych pras. John Deere to klasa sama w sobie i siatki te są projektowane dla pras JD. Oczywiście, że siatki będą pracować bardzo dobrze i w innych prasach. Co do siatek Tama, to są równie dobre, ale muszą być bardziej uniwersalne, bo z założenia są produkowane tak by pracowały dobrze w każdej prasie rolującej. Oba produkty są porównywalne jakościowo.
Na koniec jeszcze jedna uwaga. Można kupić siatki, na opakowaniach których jest napisane, że są to siatki Premium - ale tak nie jest. Jedynym producentem siatek Premium, jest Tama, reszta to bujda. Komuś wydaje się, że jak wydrukuje sobie na opakowaniu Premium, to jego produkt zyska na wartości, ale tak nie jest. Sam próbowałem i wiem co piszę. Na ogół są to dość przeciętne siatki o przeciętnej wytrzymałości...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Kolorowa siatka w paski nie ważne czy john deere czy new holland czy case i claas to jeden czort także nie pisz że john deere jest och ah bo robiłem każdą z tych marek i niczym się nie różnią. 

Co innego siatka jednego koloru to szajs jakich sporo w Polsce i ta nie radzę wybierać... 

Od siebie polecam Netzwerk hellasnet jest sporo tańsza Bezproblemowa i nic się nie dzieje więc po co przepłacać za Tamę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czemu przepłacać? Ja kupuje tame albo DeutzFahr za 580zł 2800m i ponad 300 belek robię, cena od kilku lat ta sama a tanie siatki 2000m co rok 20zł w górę. U mnie nie kupisz taniej jak 350zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Panowie jaka siatkę kupić do prasy John Deere 590 ? Chodzi mi o szerokość 123 czy może 125 ? W instrukcji nie pisze nic o szerokości a poprzedni właściciel nie dał siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

@Paramonov W moją 125 wchodzi ,ale muszę trochę tube przyciąć , dlatego raczej kupuje 123 w pokryciu różnicy niema na beli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Ok dzięki wielkie bo szukałem długo i nic nie znalazłem na ten temat . A też masz 590 czy pochodne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj