rafftti

PZHiPBM? Warto z nimi współpracować?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafftti    32

Witam. Miałem 10 jałówek 100% LM i właśnie mi się wycieliły. W związku z tym zastanawiam się czy nie dać stada pod ocenę związkowi. Biorą 50 PLN od krowy i to chyba tyle ile wiem na ich temat. Jeżeli ktoś z nimi współpracuje lub wie coś więcej o tym związku to niech pomorze i napisze: jak wygląda z nimi współpraca, jakie trzeba spełniać warunki żeby przystąpić do związku, czy pomagają jakoś w sprzedaży, czy są jeszcze jakieś inne koszty przynależności do związku i w ogóle co tam wiecie z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Nikt z nimi nie współpracuje? Nie wierze, że nikt nic do napisania wczoraj dzwoniłem do faceta który ma stado pod oceną pzhipbm i mówi, że nic teraz nie pomagają i on przez związek nie sprzedaje bo jak kiedyś mu pomógł jeden facet ze związku to po sprzedaży zażądał 400 PLN prowizji. Podobno już go wywalili. A jeżeli nie będę miał spada pod oceną to jak będę mógł udowodnić że moje zwierzęta są w czystej rasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Od 1 lipca 2002 roku Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego jest jedynym w Polsce podmiotem upoważnionym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do prowadzenia ksiąg i oceny bydła ras mięsnych następujących ras: Angus red and Black, Blond d’Aquitaine, Charolaise, Galloway, Highland cattle, Hereford, Limousine, Marchigiana, Piemontese, Salers, Siemental i Welsh black.

a co do pomocy przy sprzedaży to raczej słabo. Kolega hodujący bydło mięsne mówił mi, że kiedyś chciał sprzedać przez Związek to nic mu nie pomogli tylko musiał na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Jeśli chodzi o pomoc w sprzedaży to pomagają jeśli chodzi o materiał opasowy (chociaż ze znalezieniem odbiorcy sam nie będziesz miał problemu),z hodowlanym to jest różnie, zależy czy mają klienta w danym czasie na dany towar. Według mnie jedyna zaleta współpracy z PZHiPBM jest to, że zwierzęta pod oceną (jałówki do dalszej hodowli i buhaje do rozpłodu) zawsze drożej sprzedasz z papierami. Gdyby nie to to nikt by pewnie z nimi nie współpracował. No i po cichu hodowcy jeszcze liczą, że kiedyś dotacje do mamek mięsnych wrócą, więc warto taki papier mieć. A jeśli chodzi o opłaty, to płaci się 50 zł netto od mamki na rok. Ale za ważenie cielaka po urodzeniu i w wieku 210 dni Związek zwraca hodowcy 10 zł brutto od jednego ważenia (co łącznie daje 20 zł zwrotu za sztukę na rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

@ zbitom793 te ważenie to przeprowadzasz sam w swoim gospodarstwie czy ktoś ze związku musi być przy tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Po urodzeniu w ciągu 24 godzin musisz sam zważyć, wypełnić protokół ważenia i wysłać do PZHiPBM (protokół można wystawić jeden dla wszystkich cieląt urodzonych w danym miesiącu i na koniec miesiąca wysłać), a potem czekać na fakturę, podpisać, odesłać i czekać na kasę. A na 210 dni, to już zootechnik przyjeżdża i razem z nim ważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

Warto jak najbardziej prowadzić kontrole ja mam od 15 lat prowadzone księgi wypracowaliśmy sobie stado 40 krów głównie hf ale największą korzyścią chyba jest to że co miesiąc przyjeżdża zootechnik bierze próbkę mleka od każdej krowy i przychodzą co miesiąc szczegółowe badania składu mleka wydajności itd. to pomaga przy ustalaniu dawki żywieniowej. pozdrawiam i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Mackov ale ty jesteś w pzhipbm? Chyba nie bo oni to prowadzą mięsne już sam nie wiem co robić :rolleyes: Sam bym sobie prowadził stado ale jak sobie zostawiam jałówki do dalszej hodowli to bez papieru to d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Ale rafftti, wiecznie wszystkich jałówek tylko sobie zostawiał nie będziesz, więc przemyśl sprawę na przyszłość.

@ mackov, to nie o ten związek chodzi, my piszemy o Związku Hodowców bydła mięsnego, a nie mlecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

A spoko sorki że się wtryniłem ale zasada podobna lepsze ceny zwierząt i prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja niedługo kupuje jałówki i jak będą mi się cielić to też się zapiszę do związku. Mam takie pytanko: czy waży się tylko cielaki czy mamki co roku też? Czy trzeba mieć swoją wagę? Taką do 200 kg mam ;) W sumie się jeszcze wszystkiego wypytam gościa, do którego będę kupował stado, ale może od Was wcześniej uzyskam odpowiedź :P


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

I jak tam Boniek- wiesz już coś o tym ważeniu? Trzeba do tego mieć swoją wagę czy też ktoś przyjeżdża z wagą? Zapisałeś się i może wiesz coś o czym tu nie pisano to byłbym wdzięczny gdybyś napisał coś w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj