Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzychu1234

krzychu1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 maj 2010 - 14:55

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 witam.chciałbym sie dowiedziec co sadzicie o hydraulicznym napedzie motowideł w bizonie rekordzie.ta wiedza jest mi pilnie potrzebna.

Bizon Rekord, a nie Record

Edytowany przez krolikNH, 17 maj 2010 - 16:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Dzisiaj, 05:06
  •  

#2 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 17 maj 2010 - 15:55

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Powiem tak.Pewien gość z sąsiedniej wsi kupił takiego rekorda z napędem hydraulicznym motowideł,rocznik chyba 1982.Nie wiem nic kąkretnego na ten temat bo ten gość jeszcze nim nie młucił,ale moje zdanie jest takie:
-gdy masz ten napęd masz dodatkowo 5 wąż to dodatkowe obciążenie dla hydrauliki nie dużo ale zawsze coś,
-gdy masz normalny pasek gdy on ci np pęknie to zapłacisz za niego grosze,a gdy siądzie ci taki napęd to chyba będzie trzeba trochę więcej wyjąć z kieszeni :)
-w tych nowszych rekordach przestali już chyba montować ten napęd to chyba świadczy ze on się raczej nie sprawdził. :)
-W moich okolicach wszyscy mają napęd na pasek i jeszcze chyba nikt nie narzekał B)
Ale to tylko moje zdanie sam nie jestem użytkownikiem takiego napędu może inni będą wiedzieć lepiej :) .
Pozdrawiam :)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#3 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 17 maj 2010 - 16:53

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 u nas znajomy parę lat kosił bizonem 5056 jest to wersja eksportowa i w nim jest założony hydrauliczny napęd oryginalnie wadą u niego było to że nie można było zwiększyć-zmniejszyć obrotów nagarniacza chodził cały czas z jednakową prędkością oraz strasznie się grzał ten silnik hydrauliczny nie można było się do niego dotknąć a po zatym owinąć to i tak się owijało no a minus paska to tyle że parę łożysk i kółek jest więcej
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#4 Share krzychu1234

krzychu1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 maj 2010 - 17:50

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 dzieki B) .mam jeszcze jedno pytanko:czy warto dokonac zakupu Bizona 5058(wersja eksportowa sprowadzona ze szwecji)stan wizualny bardzo dobry.sieczkarnia. ok 2000 mth.czym rózni sie on od serii krajowej? :) z góry dziekuje.pozdro

#5 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 17 maj 2010 - 17:52

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Z hydraulicznym napędem motowideł nie ma problemów, to z paskiem stale coś się dzieje, jeżeli u twojego znajomego była cały czas ta sama prędkość to ma uszkodzony regulator obrotów (taki duży zawór z pokrętłem w BS-ach wmontowany w pulpit kontrolny) niema się czego bać u mnie w BS-ie chodzi to bezproblemowo a jak dbasz tak masz.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:30

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 U nas miał to znajomy to mu się psuło i wreszcie wyrzucił i założył pasek.Ja mam pasek i nie ma żadnych problemów.pasek mienie raz na 10 lat.

#7 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 17 maj 2010 - 18:59

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 znajomego bizon 5056 ma większy zbiornik na zboże czujniki strat ziarna podwozie rekorda i chyba gardziel większa [zwiększona przepustowość]i u niego była fabryczna sieczkarnia
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:47

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 wedlug mnie taki naped hydrauliczny jest zbedny... jezeli masz sprawny regulator obrotow nagarniaczy przy napedzie na pasek to taki silnik hydrauliczny niczym lepszym sie nie wyrozni. w BSie na ktorym robilem kurs kombajnisty strasznie grzal sie olej w tym napedzie. tego pokretla od regulacji obrotow nagarniacza nie mozna bylo dotknac takie bylo gorace...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#9 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 maj 2010 - 22:12

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Moim zdaniem rozwiązanie z silnikiem hydraulicznym jest mniej skomplikowane a co za tym idzie dużo lepsze jeżeli silnik był gorący to może porostu jest zbyt słaby w porównaniu do obciążenia przy którym musi pracować z resztą już chyba wszystkie nowe kombajny mają na motowidła silnik hydrauliczny sam myślę żeby taki założyć w bizonie nie wiem tylko jaki wydajny musi być

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 maj 2010 - 18:26

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 NH TC i CX maja na pasek B)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 12 czerwiec 2010 - 07:01

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Napęd hydrauliczny - bardzo fajne rozwiązanie, aczkolwiek w bizonach z058 gorzej z jakością podzespołów. Znajomy miał taki napęd, grzał się, a potem po kilku latach nie miał siły nagarniać jak zboże było tęgie. Na pasek mniej kosztowne rozwiązanie.

Henius91 napisał,że inne kombajny mają taki napęd - pewnie że mają, tyle że lepszej jakości i tam to chodzi. W z058 widocznie napęd taki był awaryjny, że pod koniec produkcji z058 z takiego rozwiązania zrezygnowano.

Ale prawda taka - wszystko dobre i cieszy jak działa.

#12 Share Mariusz90

Mariusz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Rolnictwo,Komputery

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:51

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 ja posiadam w swoim rekordzie napęd hydrauliczny motowideł. jestem zadowolony z tego rozwiązania, nawet wizualnie nie ma tych osłon na boku hedra. Kombajn pracuje u mnie 15 sezonów (ok 120 ha na sezon) i nie było z tym problemów. a to ze silnik hydrauliczny jest gorący to chyba normalne, nie jest po to żeby go dotykać, ma spełniać swoje zadanie i to robi;)

#13 Share miras6336

miras6336

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:59

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 W 100% zgadzam się z Mariuszem 90. Mniałem dwie takie sztuki i wiem jak jest. Nic się niedotykasz...

#14 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:51

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 W BS-ie ten napęd zdaje egzamin i o wiele mniej komplikacji na hederze. Co do grzania to nic dziwnego że się grzeje w końcu to podstawowe prawa fizyki. Nie zapominajmy że olej kierowany jest pod ciśnieniem, a silnik hydrauliczny musi wykonać swoją prace.
Adi1232

#15 Share miras6336

miras6336

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:10

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Ja mniałem bizona 5056 wersja exportowa, on mniał hydrauliczny naped motowideł, to jest super sprawa... :D

http://allegro.pl/bi...1303498899.html

#16 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:39

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 @miras skąd go kupiłes??

#17 Share grzesiek4

grzesiek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:39

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 mam takiego rekorda z nagarniaczem hydraulicznym i mam załozone chłodnie oleju na powrocie do zbiornika i jest spokój zero kłopotów

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 02 marzec 2011 - 20:08.

#18 Share Mariu22

Mariu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 19:07

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Pomocy w Rekordzie padła mi cała hydraulika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 08 sierpień 2013 - 16:48

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058 Fajnie odkopałeś, zrób nowy temat i opisz coś więcej..
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz