krzychu1234

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu1234    0
Napisano (edytowany)

witam.chciałbym sie dowiedziec co sadzicie o hydraulicznym napedzie motowideł w bizonie rekordzie.ta wiedza jest mi pilnie potrzebna.

 

Bizon Rekord, a nie Record

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Pewien gość z sąsiedniej wsi kupił takiego rekorda z napędem hydraulicznym motowideł,rocznik chyba 1982.Nie wiem nic kąkretnego na ten temat bo ten gość jeszcze nim nie młucił,ale moje zdanie jest takie:

-gdy masz ten napęd masz dodatkowo 5 wąż to dodatkowe obciążenie dla hydrauliki nie dużo ale zawsze coś,

-gdy masz normalny pasek gdy on ci np pęknie to zapłacisz za niego grosze,a gdy siądzie ci taki napęd to chyba będzie trzeba trochę więcej wyjąć z kieszeni :)

-w tych nowszych rekordach przestali już chyba montować ten napęd to chyba świadczy ze on się raczej nie sprawdził. :)

-W moich okolicach wszyscy mają napęd na pasek i jeszcze chyba nikt nie narzekał B)

Ale to tylko moje zdanie sam nie jestem użytkownikiem takiego napędu może inni będą wiedzieć lepiej :) .

Pozdrawiam :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

u nas znajomy parę lat kosił bizonem 5056 jest to wersja eksportowa i w nim jest założony hydrauliczny napęd oryginalnie wadą u niego było to że nie można było zwiększyć-zmniejszyć obrotów nagarniacza chodził cały czas z jednakową prędkością oraz strasznie się grzał ten silnik hydrauliczny nie można było się do niego dotknąć a po zatym owinąć to i tak się owijało no a minus paska to tyle że parę łożysk i kółek jest więcej


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1234    0

dzieki B) .mam jeszcze jedno pytanko:czy warto dokonac zakupu Bizona 5058(wersja eksportowa sprowadzona ze szwecji)stan wizualny bardzo dobry.sieczkarnia. ok 2000 mth.czym rózni sie on od serii krajowej? :) z góry dziekuje.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Z hydraulicznym napędem motowideł nie ma problemów, to z paskiem stale coś się dzieje, jeżeli u twojego znajomego była cały czas ta sama prędkość to ma uszkodzony regulator obrotów (taki duży zawór z pokrętłem w BS-ach wmontowany w pulpit kontrolny) niema się czego bać u mnie w BS-ie chodzi to bezproblemowo a jak dbasz tak masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U nas miał to znajomy to mu się psuło i wreszcie wyrzucił i założył pasek.Ja mam pasek i nie ma żadnych problemów.pasek mienie raz na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

znajomego bizon 5056 ma większy zbiornik na zboże czujniki strat ziarna podwozie rekorda i chyba gardziel większa [zwiększona przepustowość]i u niego była fabryczna sieczkarnia


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

wedlug mnie taki naped hydrauliczny jest zbedny... jezeli masz sprawny regulator obrotow nagarniaczy przy napedzie na pasek to taki silnik hydrauliczny niczym lepszym sie nie wyrozni. w BSie na ktorym robilem kurs kombajnisty strasznie grzal sie olej w tym napedzie. tego pokretla od regulacji obrotow nagarniacza nie mozna bylo dotknac takie bylo gorace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Moim zdaniem rozwiązanie z silnikiem hydraulicznym jest mniej skomplikowane a co za tym idzie dużo lepsze jeżeli silnik był gorący to może porostu jest zbyt słaby w porównaniu do obciążenia przy którym musi pracować z resztą już chyba wszystkie nowe kombajny mają na motowidła silnik hydrauliczny sam myślę żeby taki założyć w bizonie nie wiem tylko jaki wydajny musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Napęd hydrauliczny - bardzo fajne rozwiązanie, aczkolwiek w bizonach z058 gorzej z jakością podzespołów. Znajomy miał taki napęd, grzał się, a potem po kilku latach nie miał siły nagarniać jak zboże było tęgie. Na pasek mniej kosztowne rozwiązanie.

 

Henius91 napisał,że inne kombajny mają taki napęd - pewnie że mają, tyle że lepszej jakości i tam to chodzi. W z058 widocznie napęd taki był awaryjny, że pod koniec produkcji z058 z takiego rozwiązania zrezygnowano.

 

Ale prawda taka - wszystko dobre i cieszy jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

ja posiadam w swoim rekordzie napęd hydrauliczny motowideł. jestem zadowolony z tego rozwiązania, nawet wizualnie nie ma tych osłon na boku hedra. Kombajn pracuje u mnie 15 sezonów (ok 120 ha na sezon) i nie było z tym problemów. a to ze silnik hydrauliczny jest gorący to chyba normalne, nie jest po to żeby go dotykać, ma spełniać swoje zadanie i to robi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

W BS-ie ten napęd zdaje egzamin i o wiele mniej komplikacji na hederze. Co do grzania to nic dziwnego że się grzeje w końcu to podstawowe prawa fizyki. Nie zapominajmy że olej kierowany jest pod ciśnieniem, a silnik hydrauliczny musi wykonać swoją prace.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek4    0

mam takiego rekorda z nagarniaczem hydraulicznym i mam załozone chłodnie oleju na powrocie do zbiornika i jest spokój zero kłopotów

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Fajnie odkopałeś, zrób nowy temat i opisz coś więcej..


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj