Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzyser

Krzyser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 maj 2010 - 12:12

MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości Witam. Jest problem z MF 3085 tego rodzaju że w podczas jazdy na 4 biegu szosowym (zając) po przejściu z półbiegu C na D nie chce utrzymać prędkości i po chwili zaczną świecić się wszyskie 4 diody od dynashiftu, następnie sam przełączy się na prędkość C a niekiedy nawet B. Dzieje się tak tylko na pełnych obrotach silnika i tylko na 4 szosowym biegu. Natomist nie ma takich objawów na żółwiu. Pozostałe wszyskie funkcje ciągnika działają bez zarzutu. Jeśli ktoś mógł by coś mi doradzić w tym kierunku to byłbym wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości Dzisiaj, 15:42
  •  

#2 Share robigal

robigal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 maj 2010 - 12:43

MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości Jest to zabezpieczenie fabryczne przed przekroczeniem prędkości 40 km/h.
Na zającu na 4D najpierw ostrzegawczo miga dioda od zająca następnie jak nie zwolnisz to zapalą się wszystkie kontrolki od półbiegów i zrzuca z D na C.
Jeźdź troszkę wolniej i nie będzie problemu z zrzucaniem półbiegów.

#3 Share Florek93

Florek93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 17 maj 2010 - 14:26

MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości Tak mam to samo , to takie zabezpieczenie . Po przekroczeniu ok 2200 obrotów zaczynają mi diody świecić i zrzuca z D na C więc nie masz się zego obawiać.
05.06-2008 - 05.06.2013 - 5 lat na AgroFoto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 17 maj 2010 - 16:47

MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości max prędkość z tym ograniczeniem to chyba 32km/h żeby jechać szybciej należy odblokować skrzynie a o tym temat był
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Krzyser

Krzyser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:38

MF 3085 dynashift nie utrzymuje prędkości Dzięki za odpowiedzi, ale jedno mnie dziwi dlaczego nieraz potrafi przerzucić z D na B. i jeszcze nie jestem pewien czy jest tak jak pisał "robigal" że miga zając przed przełączeniem się ,ale za to napewno mrugają wszyskie diody od A do D i to dosyć szybko tak przez około sekundę do dwóch i wtedy nastąpi zwolnienie. Jutro dokładnie sprawdzę to sygnalizowane miganie.