Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1221A II

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share GAbroo

GAbroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:15

Pronar 1221A II Witam. Prosiłbym o opinnie użytkowników co do tego traktoru, nie interesują mnie teksty typu "znajomy ma i...." proszę o rzetelne opinnie urzytkowników ich awaryjność (czy coś sie poprawiło od I seri) i co sądziecie o tym ciągniku do pługu kverenladt 4 obracalny na największych skibach (ziemia od 2 do 6) będzie też chodził w agregacie 4.20m, talerzóka, rozrzutnik (ok 9t) na około 40 ha. z góry dzięki B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1221A II Dzisiaj, 06:21
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:34

Pronar 1221A II ja kuypilem w grudniu 1221A i tak
trzeba odrazu hamulce wyregolowac zeby sie tarcze nie spalily jak u mnie to sie stalo .
na placu sprawdz wszystko czy dziala wskazniki swiatla .
z plugiem nie bedzie zadnego oproblemu bo ja mam gassnera tez duzego
i agregat unia kombi 5,6m
no i polzawieszana talerzowke brix 3m
acha i konkretnie pompie hydrauliki daj w dupe na poczatku bo najprawdopodobniej jest zalozona zwykla i przy ciezkim plugu wysiadzie
tak jak u mnie po 3 ha ale zalozyli wzmocniona i teraz juz jest wszystko ok
z ta pompa to nie tylko u mnie bylo prawie kazdy w mojej okolicy mial wymieniona
te 1221A II tez
ale ogolnie to te ciagniki sa ok

#3 Share Tomio1983

Tomio1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:wszystko o rolnictwie

Napisany 16 grudzień 2010 - 13:36

Pronar 1221A II witam. uzytkuje pronara 1221 II A półtora roku. Awarie jakie wystąpiły to awaria krzyżaka w przednim moście, wysiadła pompka od wspomagania sprzegła. z hydrauliką narazie nie ma problemu(rozdzielacz bosha z ehr) poza tym że tylnie lagi były za mocno dopasowane i trzeba było przestawic na otworach bo przy podnoszeniu maszyn które mają szeroki rozstaw zaczepiania, lagi sie blokowały i maszyna nie była uniesiona całkiem do góry, stanowiło to problem zwłaszcsa przy pługu obrotowym. silnik ciagnie i to jest jeden z nielicznych plusów ciagnika. mankamentem jest też to że przy talerzowaniu sciernisk chlodnica predko łapie kurz i zabrodzenia od dolu bo nie jest zabudowana a zeby ja dokładnie wydmuchać to trzeba sie troche nakręcić bo trzeba wymontować chłodnice od interkulera i klimy. przy maszynach które wymieniłeś spokojnie sobie poradzi bo moc ma, tylko te wykonanie ale coś za coś ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ajar

ajar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:12

Pronar 1221A II Witam mam pronara 1221AII od roku 140 mh oprócz wyżej wymienionych wad to umie zaczął cieknąć olej z wałka przedniego napędu przy skrzyni biegów,i znowu czeka mnie wycieczka do serwisu.Mam pytanie cz lepiej by było gdybym wyrzucił interkuler i wstawił chłodnice oleju czy wymienił pompę oleju na mocniejszą i zalał gęstszym olejem bo olej się grzeje i kiepsko podnosi?
:)

#5 Share Deutz130

Deutz130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:38

Pronar 1221A II Witam chciałbym się dowiedzieć jakie jest spalanie w pracach typu orka, transport pronara 1221AII.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 luty 2011 - 10:30

Pronar 1221A II A jakie jest rozwiązanie wom'u . Czy takie samo jak w I serii.

Edytowany przez pronarek82, 28 luty 2011 - 10:33.

Dodaj odpowiedź