Polecane posty

jendrek    124

Witam, czy ktoś się spotkał z takim urządzeniem Sterownik uniwersalny .

Interesuje mnie zamontowanie takiego w ciągniku, poza podstawowymi funkcjami miał by sterować zamykaniem ścieżek w siewniku.

 

uniwersalny.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Mam go od kilku lat i działa bez zarzutu a podpinam go między innymi pod owijarkę siewnik i opryskiwacz a w agregacie uprawowosiewnym pomierzyłem sobie pola podczas siewu .A poza tym może służyć jako prędkościomierz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Powiedzcie mi jakie on ma funkcje i jaki zakres zastosowania?? Bo widzialem cena to 300zl.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

O funkcjach przeczytasz na stronie internetowej co podałem wyżej.

 

koses - A jakie dostałeś czujniki w podstawowej wersji (cenie) i czy da radę zastosować go do automatycznego zamykania ścieżek w siewniku jeżeli robię ścieżki tylko z jednej strony-w dwóch przejazdach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Ja mam taki sterownik w siewniku, ścieżki mogę włączyć poprzez przyciskanie przyciskiem albo poprzez przekladanie znacznikami. Będziesz ten sterownik tylko do siewnika czy też do innych maszyn poczepiał?

 

siewnik_3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Głównie do siewnika, właśnie do sterowania ścieżkami, ale także jako licznik hektarów, prędkościomierz, myślę że i inne zastosowanie się znajdzie.A ty masz jaki model podstawowy czy rozbudowany ? widzę po twoim foto że jakiś inny od tego który ja dałem, nie wiesz jaka różnica w cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Te sterownik co jest na moim zdjęciu to jest wersja bardziej rozbudowana tego uniwersalnego i ja wlaśnie mam taki w swoim siewniku, ceny tego sterownika nie znam. Jeśli chodzi o ten licznik hektarów czy tą pretkość to te wartości są nie za dokładne, ale można prubować ustawić ten czujnik tak żeby wskazywało to dokładniej. Nie wiem czy ten sterownik się nadaje się do innych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

A jeszcze jedno, możliwe jest zaprogramowanie automatycznego zamykania ścieżek, czy tylko ręcznie musisz zamykać i otwierać przyciskiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Można włączać te ścieżki przyciskiem lub poprzez czujnik zamonowany na znaczniku. Jakiej firmy masz ten siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Mam Amazone D7 Specjal a ścieżki będą (bo dopiero zakładam)zamykane przez siłownik elektryczny. Wg.producenta sterownika jest taka możliwość żeby sterownik obsługiwał taki siłownik. Ścieżki robię w dwóch przejazdach, więc sterowanie czujnikiem w znaczniku chyba odpada B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

ten sterownik da się chyba tak zaprogramować żeby te przejazdy ci się zgadzały, chociaż tego nie testowałem bo nie dostałem do tego sterownika instrukcji obsługi. Ale chyba powinno być wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Davido praktycznie wszystko ci wyjaśnił a czujniki dostałem dwa jeden co współgra z magnesem a drugi reaguje z np. szpilkami w kole.Powiedz coś więcej o tym siłowniku elektrycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Siłownik jest uniwersalny dokładnie Ten

Dzięki za informacje.

 

 

 

Też chciał bym zrobic zamykanie ścieżek właśnie na sterowaniu elektrycznym bo wydaje mi sie to najprostrze (wystarczą kable do sterowania ewentualnie czujniki krańcowe), kolego czy już zrobiłeś ten projekt?

Jeśli tak to pochwal się, i jakie rozwiązania zastosowałeś, ten strownik o którym mowa w temacie tez mnie troszke zaiteresował, np do opryskiwacza można zamontowac przepływomierz i pomiary z przepływki strownik podobno zestawia z predkościa roboczą w ten sposób że mamy ilośc cieczy na hektar na bierząco. Może ktoś przybliży funkcjonowanie tego urzadzenia w szczegółach, ktoś wyżej mówił że odczyt predkości na nim nie jest zbyt dokładny, może sie to jakos kalibruje?

Wydaje mi sie że do samych ścieżek technologicznych nie ma sensu kupywac takie sterownika, równie dobrze można je załaczać przyciskiem zamotnowanym w jakims pudełeczku do którego podciagniemy przewody z siłowników i prąd...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Viper - tak już mam ścieżki zrobione, sterowane przyciskiem, jutro zrobię jakieś foto i wrzucę :) Czujniki krańcowe już są w siłowniku więc podłączenie jest dziecinnie proste,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Viper - tak już mam ścieżki zrobione, sterowane przyciskiem, jutro zrobię jakieś foto i wrzucę ;) Czujniki krańcowe już są w siłowniku więc podłączenie jest dziecinnie proste,

 

 

Był bym wdzięczny, male pytanko, zasowke reguluje sie, do wysiewu zboża ustawia się mniejszą szczeline niż np do wysiewu innych nsion, czy przy tak zrobionych znacznikach jest możliwosc otwierania zasówki do wcześniej ustawionej wielkości szczeliny? Czy jedynie siłownik otwiera zasówke odrazu na maxa?

 

Pozdrawiam i zamisc link do fotek w tym temacie.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ja tam zasuwy nigdy nie reguluję. Siłownik tak otwiera jak ustawisz wyłącznik krańcowy. A tu masz obiecane foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

A obecnie da się kupić sterownik Elplant??, bo strona producenta zatrzymała się 6 lat temu.

 

Mam nowy siewnik ze ścieżkami sterowanymi elektrycznie i interesuje mnie jakiś sterownik do niego, bo fabryczny cenowo mi nie odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja tam zasuwy nigdy nie reguluję. Siłownik tak otwiera jak ustawisz wyłącznik krańcowy. A tu masz obiecane foto

 

 

 

Inaczej wyobrazalem sobie ta konstrukcje;d jszcze mogl bys zrobic foto tego calego mechanizmu zamykajacego szczeliny, pozdrawiam.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Odgrzeję kotleta...

Czy ktoś zna ceny sterowników elplant? Strona 6 lat nie aktualizowana, na email nie odpisują... Chyba będzie trzeba zadzwonić, mam nadzieję że firma jeszcze istnieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pozwole sobie odswiezyc temat :)

 

 

A co jesli sciezki robi sie w 2 przejazdy ? Da rade zamontowac do takiego sterwonika 2 siłowniki uniwersalne ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

W komputerze możesz ustawić żeby ci po 2 przejazdach ścieżki robiło. W tym co ja podałem to na pewno można jeden podłączyć, z drugim to ciężko powiedzieć czy nic się nie spali w kompie. Nie ma nigdzie informacji co do obciążalności kanału, pomyśleć też można nad osobnym zasileniem siłowników a komputer by tylko ich zasilaniem sterował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zewnętrzny przekaźnik załatwi sprawę :)

 

Co do firmy elplant... Dzwoniłem do nich - odebrał handlowiec, który nie miał bladego pojęcia o tym co sprzedaje, nawet nie wiedział co jest w komplecie. Powiedział, że na email odpiszą na każde pytanie ale już prawie 2 miesiące nie dali odpowiedzi, firma trochę w kulki leci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1318    0

Jak dzwonisz do elplant musisz zawsze pytac o pana od sterownika do siewnika, ciężko go czasami zastac ale on wszystko wyjaśni, pszesyłałem im nawet zdjęcia siłowników elektrycznych żeby mi powiedzieli czy sterownik da radę no i właśnie był problem też z tym przekaźnikiem to nawet niby obiecał że zrobi tak że będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzwoniłem na początku marca z chęcią kupna, kazali zadzwonić za 2 tygodnie bo mają dużo zamówień do fabryk. Zadzwoniłem po dwóch tygodniach, kazali napisać zamówienie na email. Oczywiście żadnej odpowiedzi ani potwierdzenia nie dostałem. Dzwonię kilka dni po złożeniu zamówienia, odpowiadają, że zamówienie jest przyjęte i w ciągu tygodnia zrobią. Minęły dwa tygodnie, żadnej odpowiedzi :/

Firma trochę nie poważna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj