Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterownik uniwersalny Elplant

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 16 maj 2010 - 19:13

Sterownik uniwersalny Elplant Witam, czy ktoś się spotkał z takim urządzeniem Sterownik uniwersalny .
Interesuje mnie zamontowanie takiego w ciągniku, poza podstawowymi funkcjami miał by sterować zamykaniem ścieżek w siewniku.

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterownik uniwersalny Elplant Dzisiaj, 00:45
  •  

#2 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 17 maj 2010 - 06:31

Sterownik uniwersalny Elplant Mam go od kilku lat i działa bez zarzutu a podpinam go między innymi pod owijarkę siewnik i opryskiwacz a w agregacie uprawowosiewnym pomierzyłem sobie pola podczas siewu .A poza tym może służyć jako prędkościomierz .

#3 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 maj 2010 - 06:50

Sterownik uniwersalny Elplant Powiedzcie mi jakie on ma funkcje i jaki zakres zastosowania?? Bo widzialem cena to 300zl.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#4 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 maj 2010 - 09:33

Sterownik uniwersalny Elplant O funkcjach przeczytasz na stronie internetowej co podałem wyżej.

koses - A jakie dostałeś czujniki w podstawowej wersji (cenie) i czy da radę zastosować go do automatycznego zamykania ścieżek w siewniku jeżeli robię ścieżki tylko z jednej strony-w dwóch przejazdach ??

#5 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 17 maj 2010 - 12:24

Sterownik uniwersalny Elplant Ja mam taki sterownik w siewniku, ścieżki mogę włączyć poprzez przyciskanie przyciskiem albo poprzez przekladanie znacznikami. Będziesz ten sterownik tylko do siewnika czy też do innych maszyn poczepiał?

Dodany obrazek

#6 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 maj 2010 - 14:21

Sterownik uniwersalny Elplant Głównie do siewnika, właśnie do sterowania ścieżkami, ale także jako licznik hektarów, prędkościomierz, myślę że i inne zastosowanie się znajdzie.A ty masz jaki model podstawowy czy rozbudowany ? widzę po twoim foto że jakiś inny od tego który ja dałem, nie wiesz jaka różnica w cenie ?

#7 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 17 maj 2010 - 15:04

Sterownik uniwersalny Elplant Te sterownik co jest na moim zdjęciu to jest wersja bardziej rozbudowana tego uniwersalnego i ja wlaśnie mam taki w swoim siewniku, ceny tego sterownika nie znam. Jeśli chodzi o ten licznik hektarów czy tą pretkość to te wartości są nie za dokładne, ale można prubować ustawić ten czujnik tak żeby wskazywało to dokładniej. Nie wiem czy ten sterownik się nadaje się do innych maszyn.

#8 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:03

Sterownik uniwersalny Elplant A jeszcze jedno, możliwe jest zaprogramowanie automatycznego zamykania ścieżek, czy tylko ręcznie musisz zamykać i otwierać przyciskiem ?

#9 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:41

Sterownik uniwersalny Elplant Można włączać te ścieżki przyciskiem lub poprzez czujnik zamonowany na znaczniku. Jakiej firmy masz ten siewnik?

#10 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:56

Sterownik uniwersalny Elplant Mam Amazone D7 Specjal a ścieżki będą (bo dopiero zakładam)zamykane przez siłownik elektryczny. Wg.producenta sterownika jest taka możliwość żeby sterownik obsługiwał taki siłownik. Ścieżki robię w dwóch przejazdach, więc sterowanie czujnikiem w znaczniku chyba odpada B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:37

Sterownik uniwersalny Elplant ten sterownik da się chyba tak zaprogramować żeby te przejazdy ci się zgadzały, chociaż tego nie testowałem bo nie dostałem do tego sterownika instrukcji obsługi. Ale chyba powinno być wszystko dobrze.

#12 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:46

Sterownik uniwersalny Elplant Davido praktycznie wszystko ci wyjaśnił a czujniki dostałem dwa jeden co współgra z magnesem a drugi reaguje z np. szpilkami w kole.Powiedz coś więcej o tym siłowniku elektrycznym

#13 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:00

Sterownik uniwersalny Elplant Siłownik jest uniwersalny dokładnie Ten
Dzięki za informacje.

#14 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 06:07

Siłownik jest uniwersalny dokładnie Ten
Dzięki za informacje.

Też chciał bym zrobic zamykanie ścieżek właśnie na sterowaniu elektrycznym bo wydaje mi sie to najprostrze (wystarczą kable do sterowania ewentualnie czujniki krańcowe), kolego czy już zrobiłeś ten projekt?
Jeśli tak to pochwal się, i jakie rozwiązania zastosowałeś, ten strownik o którym mowa w temacie tez mnie troszke zaiteresował, np do opryskiwacza można zamontowac przepływomierz i pomiary z przepływki strownik podobno zestawia z predkościa roboczą w ten sposób że mamy ilośc cieczy na hektar na bierząco. Może ktoś przybliży funkcjonowanie tego urzadzenia w szczegółach, ktoś wyżej mówił że odczyt predkości na nim nie jest zbyt dokładny, może sie to jakos kalibruje?
Wydaje mi sie że do samych ścieżek technologicznych nie ma sensu kupywac takie sterownika, równie dobrze można je załaczać przyciskiem zamotnowanym w jakims pudełeczku do którego podciagniemy przewody z siłowników i prąd...
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#15 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 21:29

Sterownik uniwersalny Elplant Viper - tak już mam ścieżki zrobione, sterowane przyciskiem, jutro zrobię jakieś foto i wrzucę :) Czujniki krańcowe już są w siłowniku więc podłączenie jest dziecinnie proste,

#16 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:44

Viper - tak już mam ścieżki zrobione, sterowane przyciskiem, jutro zrobię jakieś foto i wrzucę ;) Czujniki krańcowe już są w siłowniku więc podłączenie jest dziecinnie proste,

Był bym wdzięczny, male pytanko, zasowke reguluje sie, do wysiewu zboża ustawia się mniejszą szczeline niż np do wysiewu innych nsion, czy przy tak zrobionych znacznikach jest możliwosc otwierania zasówki do wcześniej ustawionej wielkości szczeliny? Czy jedynie siłownik otwiera zasówke odrazu na maxa?

Pozdrawiam i zamisc link do fotek w tym temacie.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#17 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 19:12

Sterownik uniwersalny Elplant Ja tam zasuwy nigdy nie reguluję. Siłownik tak otwiera jak ustawisz wyłącznik krańcowy. A tu masz obiecane foto

#18 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:28

Sterownik uniwersalny Elplant A obecnie da się kupić sterownik Elplant??, bo strona producenta zatrzymała się 6 lat temu.

Mam nowy siewnik ze ścieżkami sterowanymi elektrycznie i interesuje mnie jakiś sterownik do niego, bo fabryczny cenowo mi nie odpowiadał.

#19 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 06:11

Ja tam zasuwy nigdy nie reguluję. Siłownik tak otwiera jak ustawisz wyłącznik krańcowy. A tu masz obiecane foto

Inaczej wyobrazalem sobie ta konstrukcje;d jszcze mogl bys zrobic foto tego calego mechanizmu zamykajacego szczeliny, pozdrawiam.
Pawel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 22:15

Sterownik uniwersalny Elplant Odgrzeję kotleta...
Czy ktoś zna ceny sterowników elplant? Strona 6 lat nie aktualizowana, na email nie odpisują... Chyba będzie trzeba zadzwonić, mam nadzieję że firma jeszcze istnieje :P