Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikator

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:32

Aplikator agromatik- :huh:
Rolnik1111-Niema jakichś norm itd, tak z normalnymi kulkami jak najszybciej. Teoria mówi że powinno się owijać do 3 godzin od zrobienia ale różnie to bywa ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikator Dzisiaj, 17:39
  •  

#42 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 10:17

Aplikator Ups :ph34r:, za dużo piwa i wzrok nie ten :D . Oczywiście mi chodziło o odwinięcie z folii. Bele bez i z zakiszaczem najlepiej owinąć jak najszybciej. Nie owinięta bela po pewnym czasie zaczyna się deformować, co może sprawić problem podczas foliowania. Jeżeli nie zdążyło się wszystkich owinąć, można awaryjnie postawić je na płaskim boku, nie zdeformują się, ale zagrzewania tym sposobem nie zatrzymasz.

Edytowany przez agromatik, 18 lipiec 2013 - 10:17.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#43 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 19:31

Aplikator A to prawda że od tych środków zakiszających prasy mocno rdzewieją?

#44 Share kkamill

kkamill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 październik 2013 - 07:49

Aplikator Witam, mam prasę Metal Fach i zrobiłem aplikator na wzór oryginalnego. koszt ok 200 zł. Dopiero pierwszy sezon przepracował i do tej pory się spisuje. Jeśli chodzi o rdzewienie to mimo wszystko jest kwas i woda, samo przez się powinno rdzewieć... ALE wg mnie są to ilości zbyt małe by mogły wyrządzić znaczną szkodę maszynie. Soki z nie przewiędniętej dobrze zielonki powodują większą korozję. Wiadomo przecież, że zbiera się różny materiał, w tym sezonie zdarzyło mi się że jak pogoda przypiliła to soki z belownicy na ciągnik tryskały :) i w takich właśnie momentach przydaje się aplikator, ponieważ środki zakiszające ograniczają gnicie beli. W nowej maszynie farba kiedyś się wytrze a w miejscu wytarcia i tak pojawi się delikatna korozja. Gruntowne czyszczenie i zabezpieczenie maszyny na zimę to podstawa! Ostatnio jeden kolo mi doradził żeby po wyczyszczeniu belownicy umyć ją mieszanką ropy i oleju. ropa dokładnie przemyje łańcuchy i łożyska a olej zabezpieczy przed korozją.

P.S.
Zapomniałem dodać, że dysza zamontowana nad hederem (w moim przypadku), spryskuje zielonkę od góry, która zwija się w komorze spryskaną stroną do wnętrza beli. Tak więc dostęp preparatu do metalowych elementów maszyny jest zminimalizowany oraz straty środka zakiszającego w jednym :)

Edytowany przez kkamill, 09 październik 2013 - 18:18.

#45 Share gangsta0111

gangsta0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 maj 2015 - 15:47

Aplikator

Witam! Co myślicie o zastosowaniu czegoś takiego  http://allegro.pl/ba...5397529291.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Damiano255

Damiano255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:38

Aplikator

Witam, mógłby mi ktoś przesłać zdjęcia takiego aplikatora własnej roboty i ewentualnie link skąd wziąć pompe? Mój email damian.maniak@interia.pl    Ja planuje zamontować go na ciągniku i pryskać zgrabioną trawe na rządkach, ponieważ korzystam z usług prasy. Z góry dziękuję.

#47 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 28 czerwiec 2015 - 23:24

Aplikator allegro.pl/pompa-wody-cisnieniowa-fotton-ftl222-12v-dc-2-4bar-i5439090050.html

#48 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:58

Aplikator witam chce zrobic aplikator bo bede zbieral trawy z sierpnia i mam pytanie otoz mam zbiornik 60 litry pompa jest post wyzej co jeszcze potrzebuje zeby to dzialalo i na jakiej zasadzie to dziala? czy pompa caly czas pompuje plyn ze zbiornika do dysz i czy nie bedzie sie ona wylaczala caly czas z racji zbyt duzego cisnienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 31 lipiec 2015 - 20:48

Aplikator Musisz sie wybrać jeszcze do sklepu z hydraulika. I kam kupic kilka wazykow siteko ssawne skretki redukcje i taki inne tam.

W zbiorniku robisz dwie dziury. W jedna wkrecasz sitko ssące tzw smok. Do niego wężykiem podlanczasz pompe. Za nią dajesz trójnik i dwa zawory jeden przewód idzie na mieszadlo a drugi leci na dysze. Zaworem od mieszadla regulujesz ciśnienie pracy. Ot gotowe