petes

Aplikator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Aplikator
petes    0

Witam. Są już tematy na o aplikatorach ale tam wszyscy piszą jakie mają i gdzie kupić a ja chciał bym aby mój temat był o tym jak takie coś samemu zrobić.

Więc do rzeczy mam prasę rolującą Krone KR160+ Ursus 1014. Sezon na kiszonki w prawdzie powinien już trwać ale jak widać pogoda nas nie rozpieszcza. I teraz moje pytanie jak coś takiego zrobić mam pomysły co do tego jak to wykonać ale liczę jeszcze z waszej strony na rady.

Chce wykonać ten aplikator z opryskiwacza plecakowego Kwazar (jest on 12L) moim zdaniem ta pojemność wystarcza ponieważ wodę zawsze można zabrać na pole w jakiś baniakach 5L a więcej niż 30szt bel dziennie nie będę robił ponieważ mam owijarkę stacjonarną a do roboty jestem sam a i łąk tez nie jest za dużo 15ha. Myślałem aby baniak z kwazara umieścić w kabinie dać nowy wężyk który by miał zawór kulowy który byłby przymocowany w kabinie a następnie wężyk pociągnięty do prasy na której była by przymocowana belka i teraz pytanie.Dysze od opryskiwacza (ciągnikowego) pewnie się nie nadają ponieważ za niskie ciśnienie występuje w tym że opryskiwaczu. Może założyć 3 dysze albo 4 takie od kwazara?? Lecz ten pomysł moim zdaniem chyba jest niewypałem ponieważ one mają za małą wydajność chyba i robią taką mgiełkę którą może znosić wiatr.

Jakie sa wasze pomysły?? A gdyby tak założyć przed ciągnikiem taką belkę żeby pryskała pokos??

Pryskał bym sano labacsil więc na 1 tone przypada od 1 do 2 litrów wody.

Co do kupna nowego aplikatora to odpada ponieważ mam zastój w finansach.

 

 

Mam nadzieje ze moderatorzy się nie pogniewają za nowy temat.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

końcówki szczelinowe grubo kropliste czy jakoś tak mają niskie ciśnienie robocze chyba 0,2 atm. , sam sie nad takim czymś zastanawiałem B)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ja planuję kwazara podłączyć pod instalację pneumatyki w ciągniku, zostawić oryginalny zawór bezpieczeństwa a na wyjściu zamontować elektrozawór z instalacji gazowej samochodu. Takie ustrojstwo można wtedy wozić w prasie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Zainteresowani aplikatorem podajcie swoje e-adresy prześlę zestaw zdjęć aplikatora i siewnika poplonowego własnej konstrukcji za darmo. Na agrofoto nie mieści się. Części składowe: beczka po ogórkach, pompka 12V, dysze od RSM-u zawór i trochę węża. Zapraszam działa trzy lata w EM-ach, konserwantach i RSMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

@agromatik Jak myślisz to rozwiązać gdzie byś podłączył te powietrze tam gdzie teraz jest pompka??

Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie bo zawór bezpieczeństwa cały czas będzie otwarty (przepuszczał nadmiar powietrza) a w raz z nim część środka zakiszającego w formie mgiełki poza tym nie wiem ile ten zawór wytrzyma przy takim stosowaniu. Moim zdaniem baniak można by ulokować w kabinie i tak jak pisałem zawór kulowy i wężyk do prasy to jest najprostsze i najtańsze rozwiązanie.

 

@ RSM32 mój mail pete138@02.pl

 

 

Chętnie poznam opinie innych agrofotowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@RSM32 dzięki za informacje, pompę znalazłem.

@Petes wyłączanie dyszy elektrozaworem jest mi potrzebne, ze względu na możliwość podłączenia aplikatora pod komputer prasy uwolni mnie od dodatkowej czynności. Z powietrza zrezygnowałem, będzie pompka 12V od wody z jachtu 300zł.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Jakie występuje ciśnienie w takim kwazarze?? Czy te końcówki o których pisał @Andrzej24871 zdają egzamin?? Czekam na wasze wypowiedzi bowiem jeśli sie zrobi pogoda jadę kosić bo wczoraj łąki 5ha miałem zalane po pas (na szczęście w miarę czysta wodą) i wole to sprzątnąć nim następna woda przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

@RSM32 jak możesz to mi wyslij bo jestem na etapie kostruowania takiego aplikatore i mam pompke od wody z mercedesa ciekawe czy da radę.

rino123@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ostatnio tez zrobilem sobie aplikator . pompke kupilem tak jak @agromatik z jachtu do wody za 300zł. wyciaga do 1,5 atm bo potem bezpiecznik ja wyłącza. podłączyłem to pod układ do regulacji obrotów i teraz moge w kabinie płynnie regulować obroty a co za tym idzie ciśnienie -> wydajność.dodatkowo w kabie zamonotowałem manometr. mam dwie dysze czerwone (4) i przy 1,3 atm dają ok 1 litr/minuta. przy zakupie pompki trzeba patrzeć czy może pracować ciągle i po suchu. dlatego wszyskie pompki od spryskiwczy odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@arturs860 ciekawi mnie jaki, albo raczej od czego, zastosowałeś układ do regulacji obrotów?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

koledzy to wszytko bardzo proste. 3 końcówki z zaworkami od opryskiwacza. Pompka od samochodu od spryskiwacza. Baniak plastikowy 20l można więcej.. Przełącznik i po sprawie... TANIO,SZYBKO, więcej szczegółów pisać do mnie na wiadomośc prywatną ... jest jeszcze kilka drobiazgów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mój pneumatyczny: elektrozawór, reduktor, koncówki, węże,pojemność 30L(60 by się przydało) trzy lata temu wyniósł 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Weźcie podeślijcie jakieś konkretnie opisane fotki co i jak zrobic.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

z ta pompa od spryskiwaczy to nie za bardzo dobry pomysł. może z początku działa dobrze ale pompka ta długo nie wytrzymie,bo nikt nie spryskuje szyby przez godzine. kolega tez zrobil sobie z pompki od spryskiwaczy i szybko mu padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

@kobra89 dołączam się do twojej wypowiedzi przydały by sie fotki i dokładne opisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

A ja mam pytanie czy można to zrobić tak żeby woda ze środkiem po prostu kapała na pokos, można dać taka z metrową rurkę, narobić dziurek, baniak dać wyżej i samo powoli by kapało, nie bardzo się znam jak to powinno być tak tylko rozważam, to musi być rozpylone? czy może kroplami sobie lecieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Im lepiej pokryty materiał tym szybciej przebiega proces kiszenia /bakcyle nie tracą czasu na rozłażenie się po trawie/ ;):)


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Witam! musze przyznac ze bardzo mnie zaciekawil ten artykul... Tym bardziej ze nowy aplikator sano kosztuje (uwaga!!!) ponad 4tysiace zlotych! prosil bym o pomoc w budowie tego urzadzenia... moj adres email bkolakowski@gmail.com. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

@darek1972 bardzo mnie ciekawi twoje rozwiązanie z pneumatyka możesz to rozwinąć?? Raczej jest to pilne ponieważ deszcze ustaną to trzeba kisić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja też bym bardzo prosił o wszelkie przydatne informacje i zdjęcia do skonstruowania takiego aplikatora. karol26@vp.pl

A ja mam taki pomysł może głupi: mam w ciągniku pompkę do spryskiwaczy i zbiornik który ewentualnie można pominąć i zmienić na większy - wystarczy poprowadzić przewody i zamontować dysze. Spryskiwaczy i tak nie używam, no ale ciekawe ile taka pompka pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja robie z 50l zbiornika na podcisnienie dzis moze fotki wstawie co i jak, wczoraj testy przeszlo zaczepiscie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja narazie się wstrzymam z tymi wynalazkami, kolega z Pioneera ma mi pożyczyć aplikator i zrobimy trochę na próbę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wiadziałem u kolegi belke z bakteriami i bez, jest wielka różnica.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj