Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikator

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:47

Aplikator Witam. Są już tematy na o aplikatorach ale tam wszyscy piszą jakie mają i gdzie kupić a ja chciał bym aby mój temat był o tym jak takie coś samemu zrobić.
Więc do rzeczy mam prasę rolującą Krone KR160+ Ursus 1014. Sezon na kiszonki w prawdzie powinien już trwać ale jak widać pogoda nas nie rozpieszcza. I teraz moje pytanie jak coś takiego zrobić mam pomysły co do tego jak to wykonać ale liczę jeszcze z waszej strony na rady.
Chce wykonać ten aplikator z opryskiwacza plecakowego Kwazar (jest on 12L) moim zdaniem ta pojemność wystarcza ponieważ wodę zawsze można zabrać na pole w jakiś baniakach 5L a więcej niż 30szt bel dziennie nie będę robił ponieważ mam owijarkę stacjonarną a do roboty jestem sam a i łąk tez nie jest za dużo 15ha. Myślałem aby baniak z kwazara umieścić w kabinie dać nowy wężyk który by miał zawór kulowy który byłby przymocowany w kabinie a następnie wężyk pociągnięty do prasy na której była by przymocowana belka i teraz pytanie.Dysze od opryskiwacza (ciągnikowego) pewnie się nie nadają ponieważ za niskie ciśnienie występuje w tym że opryskiwaczu. Może założyć 3 dysze albo 4 takie od kwazara?? Lecz ten pomysł moim zdaniem chyba jest niewypałem ponieważ one mają za małą wydajność chyba i robią taką mgiełkę którą może znosić wiatr.
Jakie sa wasze pomysły?? A gdyby tak założyć przed ciągnikiem taką belkę żeby pryskała pokos??
Pryskał bym sano labacsil więc na 1 tone przypada od 1 do 2 litrów wody.
Co do kupna nowego aplikatora to odpada ponieważ mam zastój w finansach.

Mam nadzieje ze moderatorzy się nie pogniewają za nowy temat.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikator Dzisiaj, 04:38
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:50

Aplikator końcówki szczelinowe grubo kropliste czy jakoś tak mają niskie ciśnienie robocze chyba 0,2 atm. , sam sie nad takim czymś zastanawiałem B)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:02

Aplikator Ja planuję kwazara podłączyć pod instalację pneumatyki w ciągniku, zostawić oryginalny zawór bezpieczeństwa a na wyjściu zamontować elektrozawór z instalacji gazowej samochodu. Takie ustrojstwo można wtedy wozić w prasie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:28

Aplikator Zainteresowani aplikatorem podajcie swoje e-adresy prześlę zestaw zdjęć aplikatora i siewnika poplonowego własnej konstrukcji za darmo. Na agrofoto nie mieści się. Części składowe: beczka po ogórkach, pompka 12V, dysze od RSM-u zawór i trochę węża. Zapraszam działa trzy lata w EM-ach, konserwantach i RSMie.

#5 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 16 maj 2010 - 21:24

Aplikator @agromatik Jak myślisz to rozwiązać gdzie byś podłączył te powietrze tam gdzie teraz jest pompka??
Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie bo zawór bezpieczeństwa cały czas będzie otwarty (przepuszczał nadmiar powietrza) a w raz z nim część środka zakiszającego w formie mgiełki poza tym nie wiem ile ten zawór wytrzyma przy takim stosowaniu. Moim zdaniem baniak można by ulokować w kabinie i tak jak pisałem zawór kulowy i wężyk do prasy to jest najprostsze i najtańsze rozwiązanie.

@ RSM32 mój mail pete138@02.pl

Chętnie poznam opinie innych agrofotowiczów

#6 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:47

Aplikator @ RSM32 mógłbyś mi też to wysłać na matt950@op.pl

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:47

Aplikator @RSM32 dzięki za informacje, pompę znalazłem.
@Petes wyłączanie dyszy elektrozaworem jest mi potrzebne, ze względu na możliwość podłączenia aplikatora pod komputer prasy uwolni mnie od dodatkowej czynności. Z powietrza zrezygnowałem, będzie pompka 12V od wody z jachtu 300zł.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 19 maj 2010 - 00:31

Aplikator Jakie występuje ciśnienie w takim kwazarze?? Czy te końcówki o których pisał @Andrzej24871 zdają egzamin?? Czekam na wasze wypowiedzi bowiem jeśli sie zrobi pogoda jadę kosić bo wczoraj łąki 5ha miałem zalane po pas (na szczęście w miarę czysta wodą) i wole to sprzątnąć nim następna woda przyjdzie.

#9 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 19 maj 2010 - 20:45

Aplikator @RSM32 jak możesz to mi wyslij bo jestem na etapie kostruowania takiego aplikatore i mam pompke od wody z mercedesa ciekawe czy da radę.
rino123@poczta.onet.pl

#10 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:04

Aplikator ostatnio tez zrobilem sobie aplikator . pompke kupilem tak jak @agromatik z jachtu do wody za 300zł. wyciaga do 1,5 atm bo potem bezpiecznik ja wyłącza. podłączyłem to pod układ do regulacji obrotów i teraz moge w kabinie płynnie regulować obroty a co za tym idzie ciśnienie -> wydajność.dodatkowo w kabie zamonotowałem manometr. mam dwie dysze czerwone (4) i przy 1,3 atm dają ok 1 litr/minuta. przy zakupie pompki trzeba patrzeć czy może pracować ciągle i po suchu. dlatego wszyskie pompki od spryskiwczy odpadają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:12

Aplikator @arturs860 ciekawi mnie jaki, albo raczej od czego, zastosowałeś układ do regulacji obrotów?

#12 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 maj 2010 - 19:50

Aplikator Na allegro można kupić taki układ do regulacji obrotów silnika na prąd stały
przykładowo ten sterownik pwm
lub podobny tańszy

#13 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 21 maj 2010 - 20:54

Aplikator koledzy to wszytko bardzo proste. 3 końcówki z zaworkami od opryskiwacza. Pompka od samochodu od spryskiwacza. Baniak plastikowy 20l można więcej.. Przełącznik i po sprawie... TANIO,SZYBKO, więcej szczegółów pisać do mnie na wiadomośc prywatną ... jest jeszcze kilka drobiazgów..

#14 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 maj 2010 - 22:15

Aplikator Mój pneumatyczny: elektrozawór, reduktor, koncówki, węże,pojemność 30L(60 by się przydało) trzy lata temu wyniósł 100zł
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#15 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 maj 2010 - 04:55

Aplikator Weźcie podeślijcie jakieś konkretnie opisane fotki co i jak zrobic.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#16 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 maj 2010 - 19:18

Aplikator z ta pompa od spryskiwaczy to nie za bardzo dobry pomysł. może z początku działa dobrze ale pompka ta długo nie wytrzymie,bo nikt nie spryskuje szyby przez godzine. kolega tez zrobil sobie z pompki od spryskiwaczy i szybko mu padła

#17 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 22 maj 2010 - 19:27

Aplikator @kobra89 dołączam się do twojej wypowiedzi przydały by sie fotki i dokładne opisy.

#18 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:54

Aplikator A ja mam pytanie czy można to zrobić tak żeby woda ze środkiem po prostu kapała na pokos, można dać taka z metrową rurkę, narobić dziurek, baniak dać wyżej i samo powoli by kapało, nie bardzo się znam jak to powinno być tak tylko rozważam, to musi być rozpylone? czy może kroplami sobie lecieć?

#19 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:10

Aplikator Im lepiej pokryty materiał tym szybciej przebiega proces kiszenia /bakcyle nie tracą czasu na rozłażenie się po trawie/ ;) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:26

Aplikator Witam! musze przyznac ze bardzo mnie zaciekawil ten artykul... Tym bardziej ze nowy aplikator sano kosztuje (uwaga!!!) ponad 4tysiace zlotych! prosil bym o pomoc w budowie tego urzadzenia... moj adres email bkolakowski@gmail.com. Pozdrawiam!