Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze.

270 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 18:38

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Oj panowie, klient żąda klient płaci klientowi się opłaci, @zombi kup sobie ten modelinowy wał, mam nadzieję że się zużyje,a nie pęknie rozdupcając blok i inne elementy, ale to już twoje zmartwienie człowiek uczy się zazwyczaj na własnych błędach...
a powracając do twojego pytania z 1strony nie wziałem sobie tego z kosmosu tylko powiedzmy,że mam jakieś tam doświadczenie w tym temacie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Dzisiaj, 05:35
  •  

#122 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:41

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Ale pitolicie, ten wał dłużej mu pochodzi niż te wygórowane cenowo idealne super wały made in PO-lska. Nie pisze tego bezpodstawnie, znajomy ma ciapka po remoncie silnika od podstaw przeszło 8 lat, kupił wał indyjski właśnie taki jak chyba @zombi kupił i go wcale nie oszczędza, kupuje słomę 20 km od siebie i jeździ po nią tym ciapkiem. Fakt ma jeszcze 2 większe ciągniki ale ciapkiem jeździ najwięcej, a po podwórku i obejściu to tylko na 4 biegu i gaz w podłogę, kiedyś mu zwróciłem uwagę że jeździ jak by mu się skrzynia zablokowała i lał do baku wodę to powiedział żebym pilnował własnego nosa. A i dodam jeszcze że ma bardzo agresywny gaz, na max obroty wzbija mu się prawie beż żadnego zwlekania, u mnie trzeba trochę poczekać.

Także może trafił mu się dobry egzemplarz, albo nie wiem, ale nie musi być aż tak źle jak tu piszecie.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#123 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 10:10

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. no niestety wykrakaliście koledzy wał przyszedł - przywiózł go kurier i od razu trafił( ja go nie oglądałem) do mechaniora a ten dzwoni do mnie dziś, że obejrzał ten wał jest on wadliwy - posiada rysy i chropowatości na czopach - normalnie wygląda jak mocno zużyty czyli zjechał by nowe panewki momentalnie. Taki to urok zakupów przez internet - zadzwoniłem już do sklepu i kurier ma go zabrać do rekalmacji ale problem w tym że to potrwa a ja potrzebuję ciagnika na wczoraj. Oczywiście opierniczyłem sprzedawcę a jak się tłumaczył, że oni nie sprawdzają kazdego towaru przed wysyłką bo wysyłaja tego setki i jest niemożliwe ( moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne i niepowazne ale to moja opinia oni ida w ciemno biorą z półki i sru do klienta bez patrzenia - zgroza ale pewnei wszędzi etak jest. Jednak takie rzeczy trzeba kupować bezpośrednio a nie przez internet - bo zaufać sprzedawcy nie można niestety. Nazwy skalepu na razie nie podaję bo zrobiłbym im niezłą antyreklamę a oczekuję na szybkie załatwienie sprawy - zwrot pieniedzy i lecę szybko zobaczyć do sklepu co tam mają to biorę o ile tylko będzie bez widocznych wad. A miało byc tak pieknie- dziś ciagnik byłby już gotowy, ech samo życie w tym kraju wszyscy olewają wszystkich i ciągła bylejakość wszędzie- trzeba pilnowac każdego na każdym kroku.

#124 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 02 wrzesień 2011 - 11:35

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Należą nam sie przeprosiny za twój upór w wychwalaniu hindusów i chińczyków za ich perfekcjonizm.
Mam nadzieje że inni nie popełnią twojego błędu.Chytry dwa razy traci.Ja tez nie mam kasy.
Akumulator do ruska kupiłem na raty.Centre Future a nie tani szajs który mi po roku padnie

Edytowany przez volvo, 02 wrzesień 2011 - 11:36.

#125 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 wrzesień 2011 - 12:16

no niestety wykrakaliście koledzy wał przyszedł - przywiózł go kurier i od razu trafił( ja go nie oglądałem) do mechaniora a ten dzwoni do mnie dziś, że obejrzał ten wał jest on wadliwy - posiada rysy i chropowatości na czopach - normalnie wygląda jak mocno zużyty czyli zjechał by nowe panewki momentalnie. Taki to urok zakupów przez internet - zadzwoniłem już do sklepu i kurier ma go zabrać do rekalmacji ale problem w tym że to potrwa a ja potrzebuję ciagnika na wczoraj. Oczywiście opierniczyłem sprzedawcę a jak się tłumaczył, że oni nie sprawdzają kazdego towaru przed wysyłką bo wysyłaja tego setki i jest niemożliwe ( moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne i niepowazne ale to moja opinia oni ida w ciemno biorą z półki i sru do klienta bez patrzenia - zgroza ale pewnei wszędzi etak jest. Jednak takie rzeczy trzeba kupować bezpośrednio a nie przez internet - bo zaufać sprzedawcy nie można niestety. Nazwy skalepu na razie nie podaję bo zrobiłbym im niezłą antyreklamę a oczekuję na szybkie załatwienie sprawy - zwrot pieniedzy i lecę szybko zobaczyć do sklepu co tam mają to biorę o ile tylko będzie bez widocznych wad. A miało byc tak pieknie- dziś ciagnik byłby już gotowy, ech samo życie w tym kraju wszyscy olewają wszystkich i ciągła bylejakość wszędzie- trzeba pilnowac każdego na każdym kroku.

lepiej słuchać kolegów co mają w tym temacie juz spore doświadczenie, a z kasą wiadomo krucho ale potem zaoszczedzasz sobie takich niespodzianek ;) Tylko niezapomnij ze potrzebne jest dotarcie wału i panewek bo piszesz ze ciagnik potrzebny na wczoraj...

#126 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 13:28

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. nie wiem jaki był może i hinduski ( napisali tylko import)
ale pretensje do nich - nie - myślse że nie bał bym się takowego zakupić normalnie w sklepie ale już nie uwierze żadnemu sprzedawcy na odległość.
Winny jest wyłacznie bezczelnny albo kompletnie niekompetentny sprzedawca z Polski- takie rzeczy powinny być surowo karane - tawar maiał być pełnowartościowy a miał wady widoczne gołym okiem.
o docieraniu co nieco słyszałem dzięki ale dzięeki za przypomnienie

#127 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 14:48

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Kolego ten wał miał wady widoczne na zewnątrz,następny może mieć wady wewnątrz,które go osłabiają.
Znajomy kupił "tani" wał do T25 dwa lata temu,dwa tygodnie temu kupił następny,też hindusko-chiński,
bo tamten pękł.Niektórych ludzi nie da sie przegadać ale cóż,to twoje pieniądze.

#128 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 wrzesień 2011 - 15:32

no niestety wykrakaliście koledzy wał przyszedł - przywiózł go kurier i od razu trafił( ja go nie oglądałem) do mechaniora a ten dzwoni do mnie dziś, że obejrzał ten wał jest on wadliwy - posiada rysy i chropowatości na czopach - normalnie wygląda jak mocno zużyty czyli zjechał by nowe panewki momentalnie. Taki to urok zakupów przez internet...

Kurier przywiózł mi niedawno trzy szyby, zapłaciłem ale gościowi że ma zaczekać póki nie otworzę paczki a on na to że jeśli pęknięta to wina nadawcy a ja na to że pan wiózł przesyłkę i zaraz kwita będę pisał o uszkodzeniach i pan to podpisze bo z podwórka nie wyjedzie. Gość zmiękł. Kuriera odsyła się jak sie obejrzy towar. Czasem warto od razu towar odesłać.

Co do nieuczciwej firmy - podaj od razu nazwę.

Co do Twojej sytuacji - ja bym nie kupił tak ważnej części silnika wysyłkowo bo dużo czasu schodzi aby ją wyjąć i włożyć do silnika.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#129 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 21:28

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. tak wszystko w swoim czasie - jak już zakończe ten deal i maszyna "stanie na nogi" poznacie szczegóły ale jak mówię póki co ten wał wraca skąd przybył i oby następny ale już z innej firmy przybył szybko i okazał się OK. trzymajcie kciuki bo jak nie to się chyba zastrzelę

#130 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 18:25

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. nowy wał ( polski) założony itd. no i w zasadzie ciągnik mam już na chodzie tj. silnik działa ale pojawił się kolejny problem którego wcześniej nie było- ciężko wchodzące biegi i dziwne działanie sprzęgła. Nie mam pojęcia co się stało ale przed naprawą te podzespoły działały gładko i bez najmniejszych problemów. A teraz wrzucenie biegu to mordęga- zgrzyt niesamowity przy tym zauważyłem też dziwny objaw działania sprzęgła. Mianowicie po jego wciśnięciu w pewnym momencie obroty na zegarze spadają do zera mimo, że silnik pracuje normalnie - co to jest i dlaczego wystąpiło to teraz- czy może to miec związek z naprawą- coś źle poskładane czy co bo sam juz nie wiem czy reklamować naprawę. Wychodzi na to, że oddałem ciągnik do naprawy niesprawny i po niej nadal taki jest tylko inaczej- niezłe jaja co?

Edytowany przez Zombi330, 19 wrzesień 2011 - 18:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 18:52

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. a tarcze dobrze zalozone?????????

Polska B

#132 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:09

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. a tak wogole to obrotomierz powinnien zejsc do zera po wcisnieciu II stopnia sprzegla ?
[CE] [DE]

#133 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:09

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. pojęcia nie mam a jak to sprawdzić?
czy przy ropoławianiu silnika sprzęgło jest musowo ruszane bo moze wtedy coś nie tak poskłądał czy niekoniecznie?
O jeszcze jednym objawie zapomniałem spod skrzyni wycieka olej przekąłdniowy, przez taki otwór na dole kapie sobie a przedtem też tego nie było
Robił go jak sadzę uczciwy człowiek ale nie do końca wiem na ile się zna - doświadczenia raczej dużego to niema ale na pewno zna sie lepiej ode mnie - może jednak coś pochrzanił?

#134 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:36

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Mechanik musiał coś popieprzyć,może nie założył pierścieni oporowych na wał?Albo sprzęgło źle skręcił?

#135 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:56

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. jak u nas w 60 byl silnik robiony po znajomosci to do dzis az mi sie cos robi ;[
obrotomierz nie ma nic do sprzegla
co do oleju to pewnie uszczelniacz

Polska B

#136 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:02

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Zal mi cię zombi naprawde i reszty ,wymyślacie problemy które nie istnieją i wyolbrzymiacie je...
, jak zauważył jack1988 po wciśnięciu sprzęgła do oporu OBROTOMIERZ MA SPAŚĆ DO ZERA!!! jest to oznaką dobrze ustawionego 2 stopnia,a nie masz 1 stopnia bo masz źle wyregulowane sprzęgło tzn.1 stopień, trzeba zajrzeć przez wziernik do sprzęgła , będa tam 3 śruby 17mm o 120stopni od siebie na łapkach na zewnętrznym obwodzie, najpierw sprawdź czy są równo dokręcone, jak nie dokręć tę najbardziej odkręconą, jak będą równo dokręcone a pierścien ślizgowy pionowo dociągaj te śruby równo do momętu aż będziesz miał sprzęgło(pierścien ślizgowy ma być równoległy do docisku w odległości ok 7mm-10mm od docisku).... 3min roboty... ile lat masz tę trzydziestke? jeszcze jakieś pytania wątpliwości?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#137 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:22

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. dzięki za rady a 30 skończyłem już dawno ale nigdy nie grzebałem przy sprzęgle to nie wiem - nie tykam się czegoś jak sie nie znam tak dla zasady- inaczej sam byl wał wymieniał a po drugie to nie mam tyle czasu i warunków do tego niestety.
Zresztą ten mechanik sam stwierdził, że teraz to biegi coś cieżko wchodzą a więc wiedział o tym doskonale i nie wyregulowałby sprzęgła skoro to taki pryszcz, to dziwne nie?

#138 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:35

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. zombi a czemu założyłeś polski wał ? jak co po niektórych czytam to mam wrażenie że ciepki to widzieli na zdjęciu albo mają ich na własność od dziś ;)

#139 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:11

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. polski bo na podoryndziu innego nie było a ciągnik chodził dotychczas bez zarzutu to i nie było kiedy złapać doświadczeń w naprawie- ale myśle że ustawić sprzęgło dam rade- no może nie w 3 min ale spoko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share stojar

stojar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 21:22

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Panowie sorki za odgrzewanie kotleta, ale mam pytanie, wczoraj rozebraliśmy ze znajomym silnik od 330 bo coś mu stukało, okazoło się , że pękł wał, nowy już zakupiony z Tyczyna, ale zastanawiamy się nad osiowaniem bloku, czy każde pęknięcie kwalifikuje blok do osiowania ??