Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze.

270 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 21:24

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. nie wiem po którym był ale miał chyba z 10 lat bo cały silnik po kaitalce kupił mój ojciec z jakiegoś POM-u i do tej pory działał ale teraz jak patrzyłem to luz na panewkach już był spory - może to od tego choć ciśnienie raczej było dobre no ale oleju już palił troche.
Nowy nawet chinol na pewno będzie lepszy tyle że nie jest jeszcze założony a poza tym trzeba go jeszcze dotrzeć a robota leży- pszenice to chyba najwcześniej w połowie października zasieje jak tak dalej pójdzie jak po maśle..pfu odpukać

Kolego pobiłeś chyba niechlubny rekord af w cytowaniu poprzedniego posta

Edytowany przez milanreal1, 31 sierpień 2011 - 21:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Dzisiaj, 12:13
  •  

#102 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 21:55

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest kupno starego skręcanego oryginalnego wału, maxymalnie do 2 szlifu, napewno by cie nie zawiódł cenowo i eksplaatacyjnie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#103 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:25

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. niestety takowego cudeńka nie znalazłem jakoś więc to tylko piękna teoria - chińczyk już w drodze za parę dni pewnie będe do ujeżdżał to wtedy się przekonamy czy czuwa nade mną opatrzność boska - oby tak było

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 01 wrzesień 2011 - 21:45.

#104 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:32

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Każdemu to mówię powtórzę i tobie "oszczędzając na częściach płaci się dwa razy" taniej zapłaciłeś to prędzej czy później to samo wydasz, ale nie krytykuje cię twój wybór, jeżeli będzie robić do 150-200mth na rok w opryskiwaczu itp powinien chodzić
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#105 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 07:50

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. piszesz tak z własnego doświadczenia czy po prostu tak ci się wydaje?

Edytowany przez milanreal1, 01 wrzesień 2011 - 21:08.
cytowanie poprzedniego posta

#106 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 wrzesień 2011 - 08:00

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. wszyscy krytykuję chinole czy inne wynalazki ale jakbym przeszukał wasze maszyny to sami byście się zdziwili ile tego badziewia już w nich macie. Zresztą ostatnio nawet polskie produkty schodzą na psy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#107 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 08:22

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. no właśnie wszytkie podzespoły są madeinczjna i jakoś to się kula więc trzeba przyjąć do wiadomosci że jesteśmy już tylko biernymi konsumentami a oni produkują wszystko to co kto tam sobie wymyśli i są w tym coraz lepsi a już na pewno najtańsi

#108 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 wrzesień 2011 - 08:59

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. no nie wiem ja tam nie kupowałbym hinduski czy chiński wyrób ale to Twój wybór czasem z kasą też trzeba się liczyć

Thug

#109 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:35

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. ale mnie dobijacie koledzy ale ja tam niczyich sterotypów poglądowych nie będę zmieniał ale fakt pozostaje faktem - mejdinczajna nie jest już na pewno synonimem tandety tylko masowej taniej produkcji- w tej sytuacji prod.krajowe są raczej dla koneserów z nadmiarem gotówki i zaciętych patriotów, których pozdrawiam przy okazji.

#110 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:44

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. No name made in china to bardzo zła jakość.Najtańsze materiały,zła jakośc obróbki,beznadziejny montaż.
Dla mnie kupno takich rzeczy to wyrzucenie pieniędzy w błoto i kupa nerwów bo nic nie pasuje albo zaraz sie zepsuje.
Jak nie podobaja ci sie polskie produkty to zostają jeszcze made in czech republik,made in germany-nie mylić z germany
czyli produktów z kraju srodka.Indyjskie części też są słabej jakości-końcówki drążka wybiły sie ekspresowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:46

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Kolego Zombi330 skoro jestes taki pewny swego i że te wyroby nie są tandetą to po co sie pytasz co masz wstawiać...
zakładaj ten wał za 500 lub 400 zł i po sprawie :P
a jak sie pomylisz w wyborze to najwyzej wydasz dwa razy tyle na następny remont za rok dwa lub trzy :lol: i tyle co tu debatować

Edytowany przez Roki212, 01 wrzesień 2011 - 09:47.

#112 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:53

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Ciekawe kiedy ludzie przejrzą na oczy i przestana kupować ten chiński i indyjski szajs.
Ceny tych pseudo-części powinny byc 10 razy niższe,adekwatne do jakości.

#113 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 10:16

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. nie inaczej założe ten "szajs" skoro już tak się prosicie - na pewno jest kiepski, krzywy, wyklepie sie szybko ale co tam najwyżej wylece w kosmos - to bedzie dopiero atrakcja?
Jak na razie to jest faktycznie jałowa dyskusja- nikt tu nie przytoczył konkretnego przypadu jak się pytałem przed zakupem tylko same klepanie tych samych w kółko sterotypów - ja bym nie kupił bo chińskie to szajs a to jest myślenie z lat 80 ub wieku chyba - przepraszam ale polskie to też w wielu przypadkach taki sam "szajs" i do tego jeszcze jeszcze poza zasięgiem polskiego nabywcy niestety. Przepraszam bardzo ale dla kogo prod. polskie firmy bo na pewno nie dla polskich rolników. To jest chore żeby człowieka nie było stać na krajową produkcję choćby z patriotycznych pobudek a poźniej jeszcze jeden z drugim bedą przygadywać, że powinno się polskie kupować- np. politycy, biznesmeni, pismaki. To przepraszam bardzo niech ten cały Tyczyn zrobi mi wał za podobną kaskę jak chińczyk- czemu tego nie mogą, tacy są cwani, za 2 razy tyle to każdy głupi coś tam wydłubie?

Edytowany przez Zombi330, 01 wrzesień 2011 - 11:57.

#114 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 01 wrzesień 2011 - 10:42

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Ale czemu nie możesz zrozumieć tego że skoro człowiek ma wybór i remont robi raz na parenaście lat lub nawet i więcej jeśli mało sie jeździ to lepiej dać pewniejsze części polecane przez innych ludzi niż pchać coś co niejest pewne. Co masz pewność że bedzie chodzić, a jak nie to co za 3 lata kolejny remont i znów wydatki i to jeszcze większe, lepiej chyba zrobić raz i porządnie. Tyczyn jest drogi bo za tym idzie jakośc wykonania i materiały. Kupiłem raz zestaw naprawczy THM za 89 zł i co po 100 mth były juz tuleje wyciągnięte z bloku bo co kompresji brak. Twój ciagnik i twój wybór co tam wstawisz. Rozumiem żeby nie było wyboru na rynku części i były tylko takie wały to ok wstawiasz bo musisz, ale jeśli jest coś co poleca bardzo duzo ludzi to po co kupować niepewne części

#115 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 12:17

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. takiś mądry to pożycz mi tysiaka - wszystkie twoje argumenty doskonale rozumiem choć nie koniecznie podzielam ale czemu ty nie możesz zrozumieć, że mnie po porostu na tak drogie cześci nie stać tj. stać mnie tylko na budżetowe i to z trudem - chyba jednak bogaty nigdy nie zrozumie biednego. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania to nie powinienem mieć samochodu bo stać mnie tylko na taniego koreańczyka( który chodzi bez zarzutu od lat notabene) bo przecież lepiej kupić droższe audi albo BMW bo też niby pewniejsze. Dość już tej gdybaniny zobaczymy co będzie -tak przy okazji to podejrzewam, że ten wal nie jest chiński tylko raczej hinduski ponieważ tam te ciągniki trzepią ponoć do tej pory masowo i jakoś jeżdżą.

#116 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 01 wrzesień 2011 - 12:29

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Z bogatym nie rozmwiasz :lol: , sam brałem pożyczke z banku jak robiłem remont w swoim a jak pojawiła sie dopłata regulowałem wszystko wiec wiesz nie jestes jedyny

#117 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 13:21

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Oj dobra koledzy niech założy dotrze pojedzie orać da po garach i będzie pisał na forum a dlaczego to korbowód wyszedł bokiem a czemu to wał się urwał i wyjdzie taniej jak przyjdzie się blok wstawić w najgorszej sytuacji :lol:

#118 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 13:24

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. BMW czy Audi to nie są auta bezawaryjne,ktoś ci bajek nagadał.Zawsze możesz poszukać i kupić używany wał do szlifu.
Ale ty wiesz lepiej,za rok będziesz znowu pisał-kupić chiński wał czy indyjski.Nie myl Korei z Chinami.
Kupiłeś badziew i temat powinien byc zakończony,bo i tak nie przegada sie ciebie,bo tu sami milionerzy i jeden
jedyny biedny ty.Może ktoś inny dzieki temu nie powtórzy twojego błędu.Amen

#119 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 13:40

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Ale o co ten spór Chiny czy Polska .Od paru lat Polska jest chinami europy ,dniówka trochę wyższa niż miska ryżu ale jakość polskiego rzemiosła i chińskiej masówki porównywalna -byle ciąć koszty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 13:43

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. jeszcze nie dotarło chyba do wszystkich - są chyba rożne stopnie biedy a ja jestem biedny jak mysz kościelna, nie mam na nawozy, paliwo kupuje po 20 litrów, materiał kwalifikowany do siewu mogę sobie tylko pomarzyć, dzieci do szkoły też b. duży wydatek a bank to chyba w TV reklamie mogę sobie obejrzeć więc o pożyczeniu tam kasy nawet nie mam co marzyć. Kupuję to na co mnie stać. Tłok zawsze może wyjśc bokiem to prawda widziałem juz takie przypadki i to dawno temu gdy nie było jeszcze żadnej chińszczyzny u nas.
Wiem że nic nie jest bezawaryjne wiecznie- niestety człowiekowi nie udało się jak dotąd czegoś takiego stworzyć za żadne pieniądze. Dajcie już mi swięty spokój ide sie pobawic moim nowym hinduskim wałem - he bez podtekstów.

Edytowany przez Zombi330, 01 wrzesień 2011 - 13:51.