Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze.

270 odpowiedzi na ten temat

#241 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 25 czerwiec 2015 - 11:03

Teraz wszystko import......nawet już nie idzie kupić dobrego zestawu naprawczego tylko co innego na fotakach a co innego przysyłają.

Za 2 lata to już nic dobrego nie kupi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Zestawy naprawcze. Dzisiaj, 19:42
  •  

#242 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 14:07

wczoraj kupowalem części do kombajnu nr z katalogu.... a dziś się okazuje ze to nie ten gwint itp... Co do zestawow zobacze co bedzie dostepne z chełmna. :)

Edytowany przez Snajper20, 29 czerwiec 2015 - 14:03.

#243 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 20:27

panowie, uszkodzony blok w okolicy gniazda szklanki, trzeba rozwiercac i wstawiać tuleje, nie wiem czy to zda egzamin na dluzsza mete, po za tym szlif walu, do wymiany walek rozrządu, zestawy naprawcze, pompa olejowa , planowanie głowicy i bloku i inne drobniejsze, oplaci się to robic? czy lepiej zakrecic się za drugim silnikiem?

#244 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 13:06

Za 2500 masz silnik po kapitalce. Pytanie co tam za chinczyk w srodku siedzi.... Dobry zestaw to koszt 200-400zł wiec sobie policz sam czy warto ci robic czy tez nie. Kupujac silnik ryzykujesz bo nie wiesz na 100% co kupileś robiac u swoj blok tez nie wiesz jak to wytrzyma. Jak stary blok uratujesz  to robiąc dla siebie porzadnie to  2-3 tys włozysz w  remont spokojnie. Kupisz silnik za 2500zł pewnie pochodzi 2-3 lata  jak bedzie dostawał mocno po  garach. Stary silnik zawsze mozna sprzedac albo cały albo same czesci. Starym silnikiem zarobisz na kolejny remont ;)

masz linka http://allegro.pl/si...5480250443.html

#245 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:12

czescto gesto chcą stray silnik w zamian, zwłaszcza jak daja silniki po regeneracji z gwarancja,  sa tez oferty w tej samej cenie silnikow z wozkow widłowych, najczęściej numinalnych i nie trzeba oddawać starego silnika, wydaje mi się ze silniki z wozkow widłowych nie sa tak silnie eksplatowane bo pracują bez obciazenia

ciekawa oferta, nic nie napisane czy trzeba oddac stary, kolejna sprawa to transport, czy da rade przewiesc taki silnik samochodem osobowym, wydaje mi się ze swoja wage ma.

#246 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:18

tak ci sie tylko wydaje ;) ale zobacz sobie jak masz przelozenie na wozek zeby tym jechac to musisz trzymac obroty wysokie z wozkiem juz kombinowalem i nie ma sensu jak dla mnie. Najlepiej to by  bylo jak bys kupil agregat z wojska tam sa silniki te same  i czesto maja na agregacie ponizej 1000 mth. Tylko ze to koszta calego agregatu 5 tys musisz miec. Ale pozniej mozesz pod ratowac swoj silnik i wlozyc w agregat i go sprzedac

#247 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:27

za ponad 2 tys jest już wybor silnikow, a najwięcej w okolicach Radomia Zwolenia , to jakies 150 km ode mnie, także nawet wlasny transport.

#248 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 15:36

Tylko ze wiesz kupisz  silnik nie wiadomo jaki, to jest ryzyko ze kupisz zloma, zalozysz go a tu sie okaze ze bedzie sie grzal czy nie wiadomo co znim bedzie. Dasz 2 tys za silnik + 1500 za remont to masz 3500. Z agregatu bylo by najlepiej silnik dostac spokojnie znajdziesz agregat nie masz 700-1000 mth tylko zrobione. W sumie to ja bym musiał do sibie  podjechac na złom moze cos przyslo bo koles u mnie ma kasacje takiego sprzetu.

#249 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 16:54

żeby to było takie proste taki agregat kupic i żeby jeszcze nie był na drugim końcu polski bo koszt transportu sprawi ze zupełnie to się nie oplaci, jeśli facet daje silnik po regeneracji i gwarancje na rok to chyba powinien być dobry.

#250 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 18:46

Pytanie co ta gwarancja obejmuje? bo jezeli tam sa np zestawy THM to moze sie okazac ze po roku to on bedzie do wymiany czy tez pierscienie ci szlak trafi.

Jeszcze poczytaj sb ze  prawie wszedzie gdzie masz naprawe silnikow i masz stary za nowy  nasz napisane ze  jak twoj bedzie uszkodzony to musisz zaplacic dodatkowo. to ciekawe czy za blok by cie nie skroili jeszcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 19:41

wydaje mi się ze stary raczej obejrza, chociaż urterka na starym bloku jest nie widoczna bez rozebrania silnika. jeśli mam doplacac za to ze blok uszkodzony to żaden interes, moze da się go zrobić, i wstawić nowe dobre części, bo tak czy siak to mechnikowi zgodzaona kase musze zaplacic,  co innego zebym z góry nastyawial się na przekladke, wtedy moglbym oszczedzic i zrobić to sam, albo jeśli nawet mechanik by to zrobil to na pewno by kosztowalo taniej niż rozebranie i zlozenie silnika , szlif walu planowanie głowicy i bloku.

#252 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 22:00

Co oznacza selekcja tulei B1 i jak ona ma sie do tloka np 2?

#253 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 lipiec 2015 - 07:00

Jak tuleja B1 to tłok 1

jak tuleja B2 to tłok 2

#254 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:23

kupiłem silnik z wozka widłowego, starego na wymiane nie musialem oddac, wiec trochę części będzie w zapasie, silnik puki co wydaje się ok, ciśnienie 5-6  tuleje bez progow, mechanik tylko przerzucil glowice i pompe olejowa ze starego. 

#255 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:28

Ile dales za silnik? :) Ja do siebie kupiłem nowe zestawy, panewki, głowice zrobilem, nowa chłodnica 1300zł :) Na  twoim miejscu majac silnik rozebrany to bym odrazu zobaczył panewki jak czerwone to nowe podłozyć no i nowe pierscienie trzeba było dac to masz koszt 50 zł ;) u mnie tez cisnienie ma na rozgrzanym 4,5-5 atm. to swiadczy ze panewki dobre a jednak juz czerwone sie robia.

Edytowany przez Snajper20, 08 lipiec 2015 - 18:30.

#256 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:20

w ogłoszeniu było ze jest 7 szt silnikow do wyboru, nie spawane nie klejone stan bdb, na miescu okazało się ze sa tylko 4 z czego jeden już sprzedany, jeden klejony blok , jeden spawany blok, i został tylko jeden, ciśnienie pokazalo 3,5- 4 wyciek z pod głowicy,klawiatura cala oblepiona nagarem, wygladalo jakby od nowości nie miał wcale wymienianego oleju, do tego siedział jeszcze w widlaku i musialem go wyciagac.  być może był mało uzywny i nie wymieniali oleju lub robili to bardzo zadko, cena za ten silnik 2300 zl.  mechnik jak obejrzał tuleje zdziwil się ze sa w takim stanie, silnik jak po kapitalnym remoncie, a facet mowil ze od nowości nie było nic w nim robione.

nie zaluje zakupu bo silnik ladnie chodzi, po za tym co ważne został mi stary silnik z osprzętem, takie rzeczy jak pompa paliwowa, glowica, rozrusznik, pradnica, pompa olejowa, wal do pierwszego szlifu, korbowody itd. mogą się przydac.

#257 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 11:27

To dziwne bo zestawy Premium sa dobierane B1 z 2 ;) z czego tłoki są czeskie podobno... A co do silnika  tak na wszelki wypadek mogłeś zrobic te panewki koszt 120zł z chełmna ;) i pierscienie do tego i bylo by to bardzo pewnie

#258 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 11:57

po co grzebać i wchodzić w większe koszty jak wszystko ladnie kupy się trzyma, jeśli ciśnienie 5-6 to czego chcieć więcej?

#259 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 13:57

Kto co woli ;) Ja tam wole wymienić  sobie panewki i miec spokoj a nie bede czekał  az mi cisnienie spadnie i trzeba bedzie robic szlif  wału. Tym sposobem mam 30 letni wał cały czas w nominale ;) a silnik robiony juz 6-7 razy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 15:14

może mechanik lubi robic szlify walow. żeby zrobil to solidnie to stracilby klienta być może na kilka lat, a tak będzie miał nadzieje ze niebawem trafi mu się kolejna robota.