Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kanały na tuczarni

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel1801

Pawel1801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:46

Jakie kanały na tuczarni Potrzebuję opinii hodowców którzy mają doświadczenie w hodowli tucznika, mianowicie jak rozwiązać systemu spływu gnojowicy w nowej tuczarni? Czy lepszym rozwiązaniem jest zrobienie zwykłych kanałów czy lepiej w systemie wekslowym, tzn. kanał podzielony jest ścianką w środku na dwie połączone części z dwoma korkami spustowymi jeden z jednej strony murku dzielącego kanał a drugi z drugiej i po każdym cyklu gnojowicę opróżnia się na zmianę raz jednym raz drugim korkiem. Ponadto interesuje mnie to czy zostaje jakaś gęsta masa jeżeli nie miesza się kanału przed opróżnieniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie kanały na tuczarni Dzisiaj, 22:03
  •  

#2 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 maj 2010 - 13:24

Jakie kanały na tuczarni Ja na tuczarni mam kanał 50% ruszt pod chlewnia głęboki na 1,60 każdy kojec ma 25m2 i jest oddzielony sciaNKĄ OD DRUGIEGO I Z KAŻDEGO WYCIĄGAM ODDZIELNIE GNOJOWICE NIE MA PROBLEMU Z GĘSTYM BO MAM W CHLEWNI wąz 1 cala i ładnie sie wymiesza przed wyciąganiem a kanał starcza na 6 mies spokojnie ruszta mam plastik
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 09:12

Jakie kanały na tuczarni Z tymi kanałami to zależy jaki system będzie opróżniania itp. Jak będą to kanały do 1 m wysokości i system spływu do szamba rurowy to radzę kanały węższe a ewentualnie dłuższe. Ja u siebie mam w tuczarni na całości jeden kanał a ruszta są ułożone na betonowych podciągach i nie jest to najlepsze rozwiązanie. Z doświadczenia już widzę że co drugi rząd rusztów powinna być pełna ścianka żeby zmniejszyć wielkość kanału bo potem ma to wpływ na spływanie gnojowicy i ewentualnie dużo łatwiejsze mieszanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:47

Jakie kanały na tuczarni Mam dokładnie taki sam system jak ty napisałeś. Nie sprawdza się to za bardzo ponieważ w tym drugim kanale zostanie 30cm osadu(ni posiadam mieszadła) ale nie jest źle. doradził nam to przedstawiciel firmy big dutschman zapraszam do obejrzenia filmików z tuczarnia