Robben

95 KM a Agregat Uprawowo-Siewny Bierny 3 metrowy

Polecane posty

Robben    0

Czy ciągnik o mocy 95 KM dla przykładu Case JXU 95 lub jakiejkolwiek innej marki to wystarczająca moc aby zastosować do niego Agregat Uprawowo-Siewny Bierny 3 Metrowy.Chodzi mi o to czy ciągnik z taką ilością koni w pracy z takim sprzętem nie będzie miał za ciężko.Czy jest potrzebna do takiego ciągnika większa ilość koni niż 95.Proszę o wasze opinie na ten temat koledzy forumowicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joser    0

zależy jaki jest ciężki agregat jak będzie ciężki to go zwietrzy a sądzę że silnik go pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Z uciągiem nie będzie problemu.Z udzwigiem podnośnika tej klasy ciągnika który brałeś pod uwagę tez nie powinno być problemu.Tak jak kolega wyżej napisał może być problem ze stabilnością ciągnika.Wszystko zależy jaka będzie masa tego zestawu do 1,4tony nie powinno byc problemu,powyżej trzeba będzie dobrze dociążyć przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja 914 jezdziłem biernym 3m z poznzniakiem (mam w galerii) i dawał rade nawet niezle mysle że 95km bedzie ok chyba ze siewnik bedziesz miał wiekszy to bedzie problem


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe1304    11

Moim zdaniem spokojnie sobie poradzi, najwyżej jakieś obciążenie na przód i jazda, w galerii jest dużo ciągników o mniejszej mocy pracujących z takimi maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zależy jaką masz glebe i ukształtowanie terenu? ja mam górki, kamienie i gliny także raczej by nie poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robben    0

Czy do ciągnika Case JXU 95 jeżeli by został założony komplet obciążników to wtedy nie powinno być problemu z jego stabilnością przy pracy z tym agregatem uprawowo-siewnym biernym?Właśnie maksymalne obciążenie prawdopodobnie będzie do Case'a zamontowane.A gleby mam 3 i 4 klasy.Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki to agregat? Td 5050 z 450kg na przodzie spokojnie daje radę z Agro-Maszem + Famarol. Zestaw bez nasion waży 1700kg. Szczerze to się zdziwiłem, na nawrotach nawet nie składany i przodu w górze nie ma. B)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Czy do ciągnika Case JXU 95 jeżeli by został założony komplet obciążników to wtedy nie powinno być problemu z jego stabilnością przy pracy z tym agregatem uprawowo-siewnym biernym?Właśnie maksymalne obciążenie prawdopodobnie będzie do Case'a zamontowane.A gleby mam 3 i 4 klasy.Dziękuję za odpowiedzi

 

Jeśli mówisz,że przód będzie dociążony to powinien dać sobie radę.Bez względu na ukształtowanie terenu oraz klasę gleby.Ja mam gliny i góry i do MTZ 82 agregat uprawowo siewny bierny z famarol'u 3 metrowy(jest w mojej galerii).Radzi sobie wyśmienicie po dociążeniu przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Nie masz się co nawet martwić. JXU będzie pewnie zapierdzielał jak gułupi z nim xD Ja ciągam Kubotą 95km agregat uprawowo siewny 3m Uni. Waży ok 1200kg i jest ok ze stabilnością i uciągiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Z uciągniem nie ma problemu ja po górkach ciągam Unie ares l/z + poznaniak to jakies 1200 pusty... Ciągnikiem 82 KM także te 95 tym bardziej a jak bedzie ,,kręcił nosem'' to dorzucisz kilka obciążników na przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Spokojnie sobie poradzi,ja sie zastanawiam nad 3 m do Belarusa 820 bo w 2.7 m niema co robić ;) .U mnie w okolicy pracuje mtz 82 z 3m i JD 5080r tez lata z nowym zestawem z Unii i super sobie radzi

Dla ciagnika od 90 KM to już zdecysowanie agregat 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek74    0

witam. tak się składa że ja także mam agregat uprawowo-siewny 3m i ciągnik case jxu trochę mocniejszy - 105KM. z udźwigiem to nie ma problemu a agregat wyposażony jest w wałek strunowy, 3 rzędy zębów i wał packera (agregat rzemieśliniczy, a elementy robocze dosyć mocno "ściśnięte") na hydropaku siewnik nordsten CLG ( dosyć lekki), siewnik zasypuje do pełna (300kg). mam z przodu nie 6 a 8 obciążników czyli 90kg więcej niż standard. na wiosennym zasiewie jęczmienia to siałem jedynką szosową na zającu 11km/h a pod górki to na żówia musiałem włączać bo schodził z obrotów(czyli szału z prędkością podczas siewu to nie robił). jednak że zestaw uprawowo-siewny przeznaczony jest do pracy z case jxu to takie parametry pracy muszą mi wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka koledzy ja również dołanczam się do tematu z zapytaniem, mam pronara 105km i siewnik stegsted 2,5m z zasypem ok. 200kg zastanawiam sie nad agregatem uprawowo siewnym aktywnym czyli broną wirową tylko czy 2,5m czy 3m tylko przy 3 m musiał bym zmieniac siewnik a tego troche mi szkoda bo naprawde super sie nim pracuje. Częśc pól mam położonych na górkach 2-4klasa i tu dylemat czy w 3 metrowym sobie poradzi bo mam kombi bh 4.2m i nieraz musze nawracac na rozpiętych hamulcach, jest też inna sprawa bo w pronarku mam kapy 520 i do tego odwrócone felgi a co za tym idzie rozstaw koł wynosi ok 240cm a szkoda mi przekładac kół spowrotem bo tak dobrze się jeżdzi na przechyłym i w lesie i do tego błoto nie zapycha mi luki między zbiornikami co proponujecie prosze o porady tych którzy posiadają taki właśnie sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzius14    0

Panowie ja powiem wam tak:) POsiadam wlasnie Case JX 95 i mam do niego zakupony agrgat uprawowo siewny agro masz i siewnik amazone d 8 i spokojnie sobie radzi mam podobne gleby co kolega napisal:) i czasami jest tak ze ztym agregatem o szerokosci 3 m to nawet dwojka szosowa sieje;) albo 4 terenowa i nie ma zadnych problemo:) a przodu nie dzwiga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj