Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik na 2 ha

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:kosiarki,wiązałki,prasy,kombajy,stare traktory.

Napisany 16 maj 2010 - 11:50

ciągnik na 2 ha jaki ciągnik na 2ha i jakie maszyny
c330ic330m na 8 ha starczają

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik na 2 ha Dzisiaj, 09:27
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 maj 2010 - 11:52

ciągnik na 2 ha oczywiscie ciapek ursus c-330

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:04

ciągnik na 2 ha Na taki ogródek to tylko c 330 albo t 25

#4 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:05

ciągnik na 2 ha zależy co chcesz na tych 2 ha uprawiać?

#5 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:05

ciągnik na 2 ha na 2 hektary to tylko ciapulek ale i to nie wiem czy opłaca sie kupić bo dasz sasiadowi pare groszy i Ci posieje i zaorze. tym bardziej jak nie masz zadnych maszyn. ale oczywiscie to jest tylko moja myśl.Pozdrawiam.

#6 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:kosiarki,wiązałki,prasy,kombajy,stare traktory.

Napisany 16 maj 2010 - 12:13

ciągnik na 2 ha to znaczy uprawiać to zboże a sprzęt to kupimy a narazie gospodarzymy z wujkiem ale chcemy się uniezależnić a i jakie maszyny jeszcze
c330ic330m na 8 ha starczają

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:15

ciągnik na 2 ha tyle pola to raczej sensu żadnego nie ma lepiej w dzierżawe dać c 330 jakies w miare plus pług siewnik i brony to cos koło 18 tys trzeba dać. Ile lat trzeba to odrabiac jaka klasa tej ziemi moze o jakichs warzywach pomyśl.

#8 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:19

ciągnik na 2 ha ja bym proponował t25 tańszy od c-330 i na tyle ziemi napewno wystarczy do tego kultywator pług brony i jakiś siewnik

#9 Share szafpiotr27

szafpiotr27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:38

ciągnik na 2 ha ja bym proponował jeszcze opryskiwacz i siewnik nawozowy

#10 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 16 maj 2010 - 13:11

ciągnik na 2 ha Czy opłaca się na taki areał inwestować w rolnictwo, moim zdaniem nie ma sensu nawet sam kosz utrzymania ciągnika bedzie przekraczał dochody, Ale jeżeli już ma być ciągnik no to tutaj ==> http://www.agrofoto....__1#entry389124 jest interesująca dyskusja B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 16 maj 2010 - 14:10

ciągnik na 2 ha Ja na twoim miejscu nie kupowałbym żadnego ciągnika na te 2 ha tylko dać kasę dla sąsiada by zaorał itp i mieć z głowy

#12 Share pawe1304

pawe1304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 maj 2010 - 14:19

ciągnik na 2 ha Zgadzam się z przedmówcami,na taki areał nie warto inwestować w ciagnik tym bardziej, że nie posiadasz maszyn towarzyszących. A jesli chcesz koniecznie jakis kupić to t-25 spokojnie wystarczy

#13 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 17 maj 2010 - 09:05

ciągnik na 2 ha

to znaczy uprawiać to zboże a sprzęt to kupimy a narazie gospodarzymy z wujkiem ale chcemy się uniezależnić a i jakie maszyny jeszcze

Ale 2 ha? Nie lepiej wujkowi je dać i wujek zasieje, wymuci 2 ha może Wam poświęcić co jakiś czas, a za pomoc zrewanżować się pomocą jemu. Kuzyn wujka ma 5ha, to ma c-330 pług, i brony nic więcej. My mu zawsze zasiejemy, nawozy, oprysk wykosimy, a on przyjdzie do pomocy ze składaniem zboża, do słomy, kartofli... Ile wujek ma pola?

#14 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 04 kwiecień 2011 - 15:20

ciągnik na 2 ha Powiem tak nie męcz sie chłopie bo z 2 ha no nie wiem twoja decyzja my doradzamy ;).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#15 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:22

ciągnik na 2 ha To chyba nie rozumiecie tego że te 2 hektary raczej większość traktuje jako hobby :) Dochody dochodami, ale jaka radość jak coś jednak sam zrobisz na tym , zasiejesz, pozbierasz, a i czasami jakiś grosz też z tego jest ;)

#16 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 04 kwiecień 2011 - 22:51

ciągnik na 2 ha na 2 ha to t 25 lub ciapka ale po mojemu to jest trochę bez sensu na taki areał ale jak myślisz nad rozwinięciem gospodarki to takie coś w sam raz :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#17 Share 1adam

1adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 16:04

ciągnik na 2 ha Bez przesady panowie t25 czy 330 to dobre traktory, ale na 2 hektary to trochę za duże. Najlepiej kup kubotę 4x4 to jest taki mini ciągniczek co spokojnie wystarczy na twoje potrzeby. Mój kolega kupił sobie taki na 3ha i nie narzeka, bo to dobra japońska marka. Te traktorki są w cenach od 9000 w górę i do tego ciągniczka można glebogryzarkę podłączyć lub kosiarkę, ponieważ ma podnośnik, wom, wyjście hydrauliczne. Albo daj pole w dzierżawę lub sprzedaj i po kłopocie. zobacz na alegro te traktorki

#18 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 07:14

ciągnik na 2 ha Ja polecam t-25. Sam mam podobny areał w sam raz mi starcza.

#19 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 13:32

ciągnik na 2 ha Witam.

Dopiszę się do tego tematu bo nie ma sensu zakładać nowego.
Doradźcie co kupić na trochę ponad 2ha?
Chodził mi po głowie U 2812, ale chyba póki co sobie odpuszczę i zostanę przy c 330.
I taka sprawa którego lepiej kupić, jakiegoś starszego w cenie 12-14tyś, czy lepiej dołożyć, kupić M-kę. Za ładne Mki trzeba dać 18-20tyś.
A takie trzydziestki za 12tyś zazwyczaj mają już trochę nalatane, fakt można silnik kupić czy dać do kapitalki kosztuje ok. 2 500, ale mimo wszystko jakoś mnie nie przekonuje starszy ciągnik.
A co do t-25 myślałem, nawet byłbym za, ale każdego kogo pytam to mi mówi że jest brzydki :D chociaż osobiście by mnie ten ciągnik przekonał.

I nie piszcie że się nie opłaca, lepiej wynająć dać se spokój itp.
Sam się waham nad kupnem czy mi aby na pewno jest potrzebny ciągnik, na razie mam SAM-a, ale tam nie mam ani wom-u ani podnośnika, więc do pola już nie bardzo, siano zgrabić, przewrócić ok, tylko minus jest tego że wałki muszę rozkopywać widłami i to mnie boli, trwa to trochę czasu, szukać kogoś do pomocy a chęci mają straszne :D , a tak karuzelą sam i w miarę szybciej to rozrzucę. Czy też coś przewieźć i w lesie też ładnie się mieści.
Coś tam maszyn mam, majątku taki traktor nie kosztuje, a gdyby coś to można sprzedać.
Tak więc czekam na waszą pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:47

ciągnik na 2 ha Skąd ja znam taką powierzchnię. Ja mam 1,56ha i park maszynowy, jakiego wielu większych może pozazdrościć (rolnictwo traktuje, jako hobby + parę zł na kolejne zakupy + ewentualnie temat rozwojowy). Mam C330 z 1969 roku po remontach oczywiście, znajomy mechanik, co się nim zajmował stwierdził, że jest o niebo lepszy od młodych zwłaszcza skrzynia.

Moim zdaniem lepiej wzionąć jakiegoś starszego byle by skrzynia była w porządku a silnik zrobić samemu (na wiele lat będzie z głowy) + takiego będzie cena zakupu (byle był z papierami) a różnicę na remont (Wiesz, co masz i jak jest zrobione) dać komplet kabina i maska od Naglaka i nawet spoko sprzęt będzie. Pozdrawiam