Polecane posty

c308    4

jaki ciągnik na 2ha i jakie maszyny


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

na 2 hektary to tylko ciapulek ale i to nie wiem czy opłaca sie kupić bo dasz sasiadowi pare groszy i Ci posieje i zaorze. tym bardziej jak nie masz zadnych maszyn. ale oczywiscie to jest tylko moja myśl.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

to znaczy uprawiać to zboże a sprzęt to kupimy a narazie gospodarzymy z wujkiem ale chcemy się uniezależnić a i jakie maszyny jeszcze


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

tyle pola to raczej sensu żadnego nie ma lepiej w dzierżawe dać c 330 jakies w miare plus pług siewnik i brony to cos koło 18 tys trzeba dać. Ile lat trzeba to odrabiac jaka klasa tej ziemi moze o jakichs warzywach pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował t25 tańszy od c-330 i na tyle ziemi napewno wystarczy do tego kultywator pług brony i jakiś siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja na twoim miejscu nie kupowałbym żadnego ciągnika na te 2 ha tylko dać kasę dla sąsiada by zaorał itp i mieć z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe1304    11

Zgadzam się z przedmówcami,na taki areał nie warto inwestować w ciagnik tym bardziej, że nie posiadasz maszyn towarzyszących. A jesli chcesz koniecznie jakis kupić to t-25 spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

to znaczy uprawiać to zboże a sprzęt to kupimy a narazie gospodarzymy z wujkiem ale chcemy się uniezależnić a i jakie maszyny jeszcze

 

Ale 2 ha? Nie lepiej wujkowi je dać i wujek zasieje, wymuci 2 ha może Wam poświęcić co jakiś czas, a za pomoc zrewanżować się pomocą jemu. Kuzyn wujka ma 5ha, to ma c-330 pług, i brony nic więcej. My mu zawsze zasiejemy, nawozy, oprysk wykosimy, a on przyjdzie do pomocy ze składaniem zboża, do słomy, kartofli... Ile wujek ma pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

To chyba nie rozumiecie tego że te 2 hektary raczej większość traktuje jako hobby :) Dochody dochodami, ale jaka radość jak coś jednak sam zrobisz na tym , zasiejesz, pozbierasz, a i czasami jakiś grosz też z tego jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

na 2 ha to t 25 lub ciapka ale po mojemu to jest trochę bez sensu na taki areał ale jak myślisz nad rozwinięciem gospodarki to takie coś w sam raz :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Bez przesady panowie t25 czy 330 to dobre traktory, ale na 2 hektary to trochę za duże. Najlepiej kup kubotę 4x4 to jest taki mini ciągniczek co spokojnie wystarczy na twoje potrzeby. Mój kolega kupił sobie taki na 3ha i nie narzeka, bo to dobra japońska marka. Te traktorki są w cenach od 9000 w górę i do tego ciągniczka można glebogryzarkę podłączyć lub kosiarkę, ponieważ ma podnośnik, wom, wyjście hydrauliczne. Albo daj pole w dzierżawę lub sprzedaj i po kłopocie. zobacz na alegro te traktorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

Witam.

 

Dopiszę się do tego tematu bo nie ma sensu zakładać nowego.

Doradźcie co kupić na trochę ponad 2ha?

Chodził mi po głowie U 2812, ale chyba póki co sobie odpuszczę i zostanę przy c 330.

I taka sprawa którego lepiej kupić, jakiegoś starszego w cenie 12-14tyś, czy lepiej dołożyć, kupić M-kę. Za ładne Mki trzeba dać 18-20tyś.

A takie trzydziestki za 12tyś zazwyczaj mają już trochę nalatane, fakt można silnik kupić czy dać do kapitalki kosztuje ok. 2 500, ale mimo wszystko jakoś mnie nie przekonuje starszy ciągnik.

A co do t-25 myślałem, nawet byłbym za, ale każdego kogo pytam to mi mówi że jest brzydki :D chociaż osobiście by mnie ten ciągnik przekonał.

 

I nie piszcie że się nie opłaca, lepiej wynająć dać se spokój itp.

Sam się waham nad kupnem czy mi aby na pewno jest potrzebny ciągnik, na razie mam SAM-a, ale tam nie mam ani wom-u ani podnośnika, więc do pola już nie bardzo, siano zgrabić, przewrócić ok, tylko minus jest tego że wałki muszę rozkopywać widłami i to mnie boli, trwa to trochę czasu, szukać kogoś do pomocy a chęci mają straszne :D , a tak karuzelą sam i w miarę szybciej to rozrzucę. Czy też coś przewieźć i w lesie też ładnie się mieści.

Coś tam maszyn mam, majątku taki traktor nie kosztuje, a gdyby coś to można sprzedać.

Tak więc czekam na waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Skąd ja znam taką powierzchnię. Ja mam 1,56ha i park maszynowy, jakiego wielu większych może pozazdrościć (rolnictwo traktuje, jako hobby + parę zł na kolejne zakupy + ewentualnie temat rozwojowy). Mam C330 z 1969 roku po remontach oczywiście, znajomy mechanik, co się nim zajmował stwierdził, że jest o niebo lepszy od młodych zwłaszcza skrzynia.

 

Moim zdaniem lepiej wzionąć jakiegoś starszego byle by skrzynia była w porządku a silnik zrobić samemu (na wiele lat będzie z głowy) + takiego będzie cena zakupu (byle był z papierami) a różnicę na remont (Wiesz, co masz i jak jest zrobione) dać komplet kabina i maska od Naglaka i nawet spoko sprzęt będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego najlepiej kup kobyłę będzie pożyteczne z przyjemnym i obrobisz pole i na siodle pojeździsz a z tego areału utrzymasz babę konia i kochankę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

Kolego a czy Ty rozumiesz traktowanie tego jako hobby? No chyba każdemu wiadomo że z takiego czegoś się nie utrzymasz.

Pracę mam inną a rolnictwo jako hobby proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Kup Deutz-Fahra Agro XXL :lol: :D;)

 

 

A co do t-25 myślałem, nawet byłbym za, ale każdego kogo pytam to mi mówi że jest brzydki :D chociaż osobiście by mnie ten ciągnik przekonał.

 

Ja wiem czy władek taki brzydki :huh: za taką starą c-330 masz z 10 lat młodszą Władzichnę :D

 

Jak się nieboisz zachodnich sprzetów to może poszukaj Deutz'a D2807, 3607, D2506 lub D3006 małe ciagniki z 2 cylindrowymi silnikami o mocach zbiliżonych do c-330 czy T25a a jak na mój gust o wiele ładniejsze ;)

christoph.mueller.1.jpg

christoph.mueller.jpg


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

No nie powiem taki Deutz się nawet prezentuje, tylko co jak się zacznie sypać i potem szukać części nie wiadomo gdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Co jak co ale z częściami do Deutza nie powinno byc problemu :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RolnikWM
      Co myślicie o nowych ursusach i nowych zetorach ? czemu je ludzie kupują zamiast (moim zdaniem lepszych) zachodnich ciągników. Może chodzi też o niską cene.Dla mnie nie wiem jak dla was do jednak mimo wszystko ursusy są lepiej wykonane.Piszcie swoje opinie na ten temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj