Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka zmiennokomorówka do MTZ-a?

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 16 maj 2010 - 11:28

Jaka zmiennokomorówka do MTZ-a? Witam!
W przyszłości chciałabym zmienić prasę i szczerze mówiąc to najbardziej podobają mi się prasy zmiennokomorowe. Aktualnie mam prasę Claas Rollant 44, ale ona w ogóle nie nadaje się do prasowania. Po pierwsze gdy prasuję słomę, belka nie jest dostatecznie dobita przez to, że nie ma zamków na klapie i jeszcze do tego słoma lubi się zatrzymać w komorze i wtedy czasami płakać się chce, w sianokiszonce jeszcze jakoś sobie radzi, ale kiszonka nie jest dostatecznie zbita i jeszcze do tego te ręczne obwiązywanie sznurkiem...
A więc zastanawiałem się czy MTZ będzie dostatecznie mocny aby dobrze uformować bele. Nie zamierzam robić balotów o jakiś większych wymiarach, myślę o standardowym rozmiarze, czyli 120x120. Chodzi mi o jak najlepsze zbicie beli. Wiem, że Claas w niektórych swoich modelach miał system MPS, ale nie wiem jak on się sprawuje.
Jeśli ktoś z Was zna realne zapotrzebowanie na moc tych pras byłbym wdzięczny za odpowiedź. Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje to z chęcią je przejrzę, bo chodzi mi o to żeby kupić prasę na lata i żeby nie męczyć się tak jak teraz.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka zmiennokomorówka do MTZ-a? Dzisiaj, 01:20
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka zmiennokomorówka do MTZ-a? Dzisiaj, 01:20
  •  

#2 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 16 maj 2010 - 12:03

Jaka zmiennokomorówka do MTZ-a? MTZ da rade każdej standardowej prasie zmienno-komorowej bez rotora. Ja ma JD 550 B)