Skocz do zawartości

Zdjęcie

sianokiszonka

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 maj 2010 - 19:06

sianokiszonka Kiszonki bankowo wyjdzie wiecej, u mnie stopien zgniotu jest wbity na maksa na zielonke(rdzen ma z 10cm), a siano z 40cm.
No i zalezy jak pograbiona, bo bela beli nie rowna.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sianokiszonka Dzisiaj, 05:01
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 maj 2010 - 21:42

sianokiszonka

No z tym kamieniem to ja bym nie przesadzał , jak ja zwijałem sianko w tym roku to i tak dobijałem do połowy tego co kiszonke ale i tak troche sianko sie przypsuło a rdzeń co był nie dobity był super >>> sianka będzie więcej bo sie go tak nie dobija a zielone to na maxa ile fabryka dała B) :)
edit: w tym roku miałęm na myśli w tamtym :) bo w tym to jeszcze za wcześnie :)

ale glupoty wypisujesz :) co ma wspolnego mocne zbijanie beli z psuciem sie siana?? pewnie miales niedosuszone i ci sie zagrzalo jak mocno zbiles. http://www.agrofoto....mage&img=118524 na tym zdjeciu widac jak wyglada moje siano. bela zbijana prasa Sipma, zbijalem do polowy zoltego pola na skali i jakos nie widac zeby sie siano psulo :) sianokiszonke zbijam do konca zielonego pola bo dalej to strach ze sie prasa rozwali. chcialbym zobaczyc jak zbijasz te bele sianokiszonki mocniej niz siana. i nie myl zbijania beli z waga. bo zawsze sianokiszonka bedzie ciezsza niz siano ale to nie oznacza ze bela jest bardziej zbita. i nikt mnie nie przekona, sianokiszonki jest zawsze wiecej niz siana!!
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 maj 2010 - 21:53

sianokiszonka

mój sąsiad zawsze pierwsze pokosy zwija w kiszonkę a potem drugi i trzeci w siano bo zawsze lipiec/sierpień to masz lepsze pogody sprzyjające do schnięcia siana B)

Czytałem że II pokos ma mniej białka wiec tu następny atut żeby I pokos na sianokiszonkę a II na siano.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#24 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 maj 2010 - 21:57

sianokiszonka tez racja. z drugiego pokosu prawie w ogole nie robie sianokiszonki z lak torfowych...

#25 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 18:45

sianokiszonka No i kiszonki wyszło mniej jak było wcześniej siana na tej samej łące.

#26 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:15

sianokiszonka A trawa była taka sama jak wcześniej? A zbijana tak samo jak sianko czy może mocniej?
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#27 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:22

sianokiszonka @Henius91 a właśnie ma, gdy siano nie jest do końca wysuszone tak jak być powinno to prasujemy na mniejszym zgniocie i się nie psuje, a gdy było by bardziej dobite zgniło by na pewno.

#28 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 czerwiec 2010 - 05:58

sianokiszonka Zapałiło by Ci sie jeżeli to byłaby otawa(2 pokos) to gwarantowane masz, ja pierwszy rok jak kupilem belarke to tez 2 skos liczylem na sucho wezme a potem wszystkie bele ze stodoly na podworek na jakies 3 tyg.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#29 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 08:45

sianokiszonka kobra też głupoty gadasz .... Ja zbijałem w tamtym roku siano na maxymalnie skręconym zaworze w JD 550 były tak zbite jak sianokiszonka (właśnie drugi pokos) i nawet grama się siano nie popsuło :) ... Ostatnio sąsiadowi zbiłem dosłownie zielone niby siano aż ojciec się śmiał że to na sianokiszonkę jest... A tu zdziwienie wielkie bo nic a nic się nie zagrzało :) .... Co do pytania ile wyjdzie siana ile sianokiszonki to wszystko zależy jak zawór ustawisz na prasie ja z 1 ha zrobie na maksymalnym skręceniu zaworu z 8/10 belek a siana mogę zrobić 20 belek zależy wszystko od zaworu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share VarioSpeed

VarioSpeed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Sport Informatyka Rolnictwo Zwierzęta

Napisany 12 czerwiec 2010 - 09:12

sianokiszonka

+sianokiszonki że ma więcej tych odżywczych + iże nie trzeba mieć dachu na nią + zbiera się turem a nie własną siłą rąk - wychodzi trochę drożej niż siano A siano + to taniej wychodzi - więcej pracy trzeba - przynajmniej 3 ludzi przy zbiorze robić - dach trzeba mieć na ten koks.

A to siano trzeba w kostki robić nie można w bele? :)
Jeśli jest tylko pogoda to ja robię belki na siano :) Nie mam bydła więc siano zawsze sprzedaje na wiosnę i belki idą jak bułeczki :) Kiszonkę jedynie robię z łąk torfowych bo tam stoi woda i nie ma szans na suche;)
Do zebrania siana potrzeba dobrej pogody przez 3 dni max. 4dni i po południu można belki robić :)

#31 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 08:19

sianokiszonka Trawa ładna jak co roku. No kiszonka mocno zbita jak należy a wychodziło o około 10 bel mniej na tej samej łące. Ile teraz czasu potrzeba żeby się zakisiła i można dawać dla bydła.

#32 Share Sza

Sza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 16:41

sianokiszonka Witam.
Jak rozwija się belkę z prasy pasowej zmienno komorowej bez noży? Kiszonka i słoma lekko się odwija czy trzeba naszarpać się z tym widłami? xD

#33 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:56

sianokiszonka belka rozwija sie jak dywan warstwami takimi jakie byly nawijane na belke, jak do komory wpadalo wiecej slomy to i warstwa grubsza jak mniej wpadalo to warstwa ciensza, rozwijalem tylko belki ze slomy na kurniku wiec swietna sprawa przyspiesza to scielenie o jakies 30% w porownaniu z malymi kostkami nie mowiac juz o okraglych ze stalokomorowek bo to porazka, pracownik mnie chcial ganiac widlami jak mu wrzucilem pare belek slomy robionych z nozami, po rozcieciu siatki robi sie stozek. Powiedzial ze do tego to trzeba mu jakis duzy koszyk kupic do roznoszenie tej sieczki, od przyszlego roku bedzie musial sie przyzwyczaic do tego bo sieczka pod kuraki duzo lepsza.

Mam pytanie, ile sianokiszonka owinieta folia moze lezec, rok, dwa da rade?

#34 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:57

sianokiszonka Dwa chyba może leżeć, choć najwyższą wartość ma w pierwszym roku

#35 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:22

sianokiszonka im dluzej lezy tym ma mniejsza wartosc, ale po 2 latach temu nic nie jest, nie psuje sie. nie wiem jak pozniej bo u mnie lezalo maksymalnie 2 lata, ale to juz byla praktycznie sloma ;)

#36 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:04

sianokiszonka Nalezy tez wziac pod uwage jakiej uzuwa sie folii do owijania sianokiszonki.To tez ma duzy udzial w dlugosci przechowywania balotow, ale zazwyczaj 2 lata powinna wytrzymac folia, choc pisza na opakowaniach ze nalezy zuzuc pasze w przeciagu 12 miesiecy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:15

sianokiszonka chodzi o to ze zamierzam zbierac trawe z 60ha, bede produkowal brykiet glownie ze slomy ale siano tez sie nada, ale trzeba sie liczyc z tym ze nie zawsze mi to siano wyschnie wiec wtedy moglbym robic kiszonke, i pytanie czy mialbym zbyt na to po prasie pasowej z nozami dodatkowo i ile moge wolac za taka belke?