Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
forum

SIANO - ZBIÓR

w sobotę skosiłem łąke.Dziś obejrzałem pogodę i...

Czytaj dalej »
galeria
sianokiszonka
Zdjęcie

sianokiszonka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
36 odpowiedzi na ten temat

#1 andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 16 maj 2010 - 08:32

sianokiszonka Mam pytanie. Czego będzie więcej bel sianokiszonki czy może siana na tej samej łące. Pierwszy raz będę robił. Dzięki za odpowiedzi.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
sianokiszonka Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • 4104555
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 16 maj 2010 - 08:47

sianokiszonka W tym roku to raczej sianokiszonki ,bo siana przynajmniej z pierwszego pokosu przy tej pogodzie to chyba nie ususzysz.
  • 0

#3 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • 6129712
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 maj 2010 - 08:49

sianokiszonka Weź logicznie pomyśl siano nie jest tak dobite jak kaszanka, wiec proste że sianokisoznki wyjdzie znacznie mniej.
  • 0
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#4 karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 maj 2010 - 08:58

sianokiszonka Czy to jest logiczne??? Raczej nie. Siano jest bardziej wysuszone i wychodzi go mniej niż sianokiszonki z ha, poza tym siana wcale mniej w belkę nie wchodzi - stawia mniejszy opór. Zależy jeszcze jaką prasą się prasuje i jak mocno zbijasz i jaki towar.
  • 0

#5 Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • 11609848
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 16 maj 2010 - 09:07

sianokiszonka Zależy też jaka siła zgniotu w prasie jest ustawiona
  • 0

#6 rumin

rumin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • 1788031

Napisany 16 maj 2010 - 09:49

sianokiszonka sianokiszonki zapewne więcej będzie i sianokiszonka jest lepsza niż siano.+sianokiszonki że ma więcej tych odżywczych + iże nie trzeba mieć dachu na nią + zbiera się turem a nie własną siłą rąk - wychodzi trochę drożej niż siano A siano + to taniej wychodzi - więcej pracy trzeba - przynajmniej 3 ludzi przy zbiorze robić - dach trzeba mieć na ten koks. Jak nie ma pogody to siana nie zbierzesz a sianokiszonkę jak Ci moknie to nic się nie stanie a krowy będą ją wcinały jak świeże bułeczki.Ja robiłem narazie 2 razy robiłem te belki ją ok B) Ma 5ha do ciecie i wszystkie na sianokiszonkę w bele :)
  • 0
"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

#7 agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1021 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:04

sianokiszonka

Weź logicznie pomyśl siano nie jest tak dobite jak kaszanka, wiec proste że sianokisoznki wyjdzie znacznie mniej.

Zapomniałeś o tych kilunastu % wody którą zwijasz w sianokiszonce, a właściwie w kiszonce z trawy przewiędniętej.
  • 0
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona swoim doświadczeniem.

#8 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • 6129712

Napisany 16 maj 2010 - 10:05

sianokiszonka Jak walisz wszystko w zielone a zero suchego to powodzenia życze B)

Odnosnie ilości to chyba nie zwiniesz siana na tym samym zgniocie co zwijasz kiszonke. Natomiast zienka słabiej sie rozpreża niż suche siano.
  • 0

#9 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:33

sianokiszonka sianokiszonki bel wyjdzie mniej ale za to wagi będzie więcej
  • 0

#10 agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1021 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:35

sianokiszonka Od lat 10 karmię tylko kiszonkami.Wszystko zwijam na najwyższym zgniocie.
  • 0
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 vegeta23

vegeta23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • 5538719
  • Zainteresowania:Siatkówka

Napisany 16 maj 2010 - 10:54

sianokiszonka Ja mam prasę zwijającą od marca zeszłego roku i od tamtej pory wszystko daje na sianokiszonkę i na owijarkę. Raz tylko zrobiłem siano chyba tylko 10 belek i nie wiem dlaczego ale wszystkie mi się zagrzały. Musiałem każdą rozwalać. Od tamtej pory już siana nie robiłem prasą zwijającą. Wiecie dlaczego tak się stało? Dodam że siano było dobrze wysuszone więc nie piszcie że zielone zawinąłem i zostawiłem.
  • 0

#12 JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 16 maj 2010 - 11:07

sianokiszonka

Ja mam prasę zwijającą od marca zeszłego roku i od tamtej pory wszystko daje na sianokiszonkę i na owijarkę. Raz tylko zrobiłem siano chyba tylko 10 belek i nie wiem dlaczego ale wszystkie mi się zagrzały. Musiałem każdą rozwalać. Od tamtej pory już siana nie robiłem prasą zwijającą. Wiecie dlaczego tak się stało? Dodam że siano było dobrze wysuszone więc nie piszcie że zielone zawinąłem i zostawiłem.

bele długo na łące leżały?

Mam pytanie. Czego będzie więcej bel sianokiszonki czy może siana na tej samej łące. Pierwszy raz będę robił. Dzięki za odpowiedzi.

sianokiszonki jest zawsze więcej bo ma w sobie dużo soków
  • 0

#13 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 16 maj 2010 - 11:25

sianokiszonka ja sianokiszonke robie tylko z lak sianych na gruntach ornych (koniczyna, lucerna itp.) a siano robie z lak torfowych jak sie oczywisicie uda i pogoda dopisze a jak nie to wszystko w folie pakuje B) zauwazylem ze przy karmieniu mlodziezy kukurydza, pozniej lepiej pobieraja siano (oczywiscie to siano musi byc zebrane calkiem suche a nie takie ze jest juz prawie zolte czy brazowe) niz sianokiszonke z tej samej trawy. robie tak zeby jak najwiecej ograniczyc koszty zwijania w folie.
  • 0
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#14 pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • 670932
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 16 maj 2010 - 11:47

sianokiszonka ja też robie wszystko w bele sianokiszonkę i na owijarkę nie trzeba dawać pod dach poprostu niema tyle problemu co z sianem B)
  • 0
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#15 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:15

sianokiszonka Jeżeli ktoś twierdzi że sianokiszonki będzie mniej z tego samego areału co siana to w życiu nie robił sianokiszonki. Przy sianie masz duże straty, a to dla tego że siano się kruszy i jeszcze jedno jeżeli siano się kruszy to i zgniot jest lepszy bo materiał się rozdrabnia
@Henius91 masz 100% racji dodam że u mnie opasy jedząc kuku wolą dostać siana

W sianokiszonce zasada jest jedna nie przesuszyć i zebrać ze "słońcem" (a nie co niektórzy piszą że jak deszcz pójdzie to nie zaszkodzi). I ważne jest to że lepiej zrobić sianokiszonkę z dobrej trawy niż siano ale już ze słabej jakości lepiej siano niż kiszonkę

Jak to moja mama mówi teraz to można hodować bydło, kosisz i po 24 godz zbierasz i do tego masz dużo więcej paszy, a dawniej żeby wysuszyć dobrze siano trzeba było je skopić
  • 0

#16 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • 6129712

Napisany 16 maj 2010 - 13:42

sianokiszonka Od 7 lat krece belki w folie i już robiłem taki motyw że dzieliłem kawałek na połowe i siana wychodziło zawsze wiecej.

Zresztą to wszystko zależy czym zgrabisz i czy wogóle je grabisz. Ja np.w tym roku planuje zwijac bezposrednio po kosiarce, nawet nie bede dotykał pokosu.
  • 0

#17 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:23

sianokiszonka @kobra tu sie z Toba nie zgodze. zawsze, chocbys nie wiem co zrobil, zawsze sianokiszonki wyjdzie wiecej. siano jest jak sloma, zbijasz az bela bedzie jak kamien, masa jest sucha i lepiej sie zbija.
  • 0
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#18 Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 833 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:30

sianokiszonka No z tym kamieniem to ja bym nie przesadzał , jak ja zwijałem sianko w tym roku to i tak dobijałem do połowy tego co kiszonke ale i tak troche sianko sie przypsuło a rdzeń co był nie dobity był super >>> sianka będzie więcej bo sie go tak nie dobija a zielone to na maxa ile fabryka dała B) :)
edit: w tym roku miałęm na myśli w tamtym :) bo w tym to jeszcze za wcześnie :)
  • 0
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#19 andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:31

sianokiszonka To w końcu jak jest więcej czy mniej. Mnie się wydaje że mniej chociaż nie robiłem tylko zamierzam robić.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • 34372006
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 16 maj 2010 - 19:05

sianokiszonka mój sąsiad zawsze pierwsze pokosy zwija w kiszonkę a potem drugi i trzeci w siano bo zawsze lipiec/sierpień to masz lepsze pogody sprzyjające do schnięcia siana B)
  • 0