Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto da na kontrakt?!!

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZEDAM kongslide vibro flex 3m

Napisany 17 maj 2010 - 22:20

kto da na kontrakt?!! Tak Tak tak też zamierzam tj rodzice swoje vat a ja nie.-to inna bajka. Tylko poszukuje innej firmy jak te całe agri plus!ble!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto da na kontrakt?!! Dzisiaj, 21:00
  •  

#22 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 maj 2010 - 08:20

kto da na kontrakt?!! Słyszałem, że Wipasz też wstawia warchlaki na tucz. Szczegółów nie znam.

#23 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:42

kto da na kontrakt?!! szymon oki dzięki ja jutro zadzwonię i się dowiem. Pozdrawiam a inne znasz? pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 maj 2010 - 16:18

kto da na kontrakt?!! Wipasz wstawia, ja mialem wstawiac, ale oni wspolpracuja z sokolowem takze to złodzieje, postanowilem wziasc kredyt i zagrac na wlasna reke, zobaczymy co bedzie

Edytowany przez andrzej2110, 27 maj 2010 - 08:47.
Cytowanie posta wyżej

maszeruj albo giń !!

#25 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 26 maj 2010 - 11:30

kto da na kontrakt?!! Właśnie, Sokołów prowadzi tucz kontraktowy, nazywa się to "Razem w przyszłość" czy jakoś tak, szczegółów nie znam.

#26 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 maj 2010 - 12:15

kto da na kontrakt?!! Od Wipasz dowiedziałem się ze wstawiają tj. Musisz kupić od nich prosięta, gwarantują sprawdzonych dostawców, od nich kupujesz pasze. Leki i obsługę samemu sobie trzeba zapewnić, chociaż powiedzieli mi ze w nie których rejonach kraju maja swoje firmy wet. Po odchowaniu do wagi ok115kg. zapewniają odbiór po cenie nie niższej jak 5zł wbc no chyba ze średnia krajowa jest wyższa to więcej. Głównym odbiorcom jest sokołów. TYLE WIEM ;)
Koledzy a ten sokołów jakie ma zasady?

Wielkopolanin a Ty skąd jesteś dokładniej? pozdro

#27 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 18:41

kto da na kontrakt?!! Dołączę się również do szukania firm na tucz kontraktowy. Współpracuje z Agri ale to h** nie współpraca warchlaki takie mi przywieźli że wołają o pomstę do nieba jedne mają 26kg a inne może z 10max. A i warchlaki są takiej jakości że szok!

#28 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 19:58

kto da na kontrakt?!! Co do tego SOKOŁOWA to tak:

Po 1 to współpracuje on z WIPASZ'em(skutkiem tego jest kilku procentowy upust na pasze i koncentraty tej firmy).

Po 2 WIPASZ jeśli tylko bierzesz od nich paszę daję ci do pomocy w cenie tejże paszy weterynarza.

Po 3 jeśli podpiszesz z nimi program a nie kontrakt to masz zapewnione ok 0.15zł więcej za kilogram.

Po 3 rozliczanie wygląda tak "aktualna cena + 5% program + % za mięsność powyżej 53%".

Po 4 są dwa programy "A" i "B". W programie "A" prosiaki dostarcza Ci SOKOŁÓW, a w "B" możesz kupić je np. z dani. Aha i w "A" masz jeszcze 0.1zł na kilogramie więcej.

#29 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 21:03

kto da na kontrakt?!! gregJCB śmieszny jesteś, oczywiście ze Pini Polonia kontraktuje...

#30 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 07:37

kto da na kontrakt?!! A wiesz może coś więcej o kontrakcie z Pini? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:25

kto da na kontrakt?!! Po wprowadzeniu nowych stawek vatu agri nie będzie wypłacała już ryczałtowcom vatu(9zl mniej) :o

#32 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:03

kto da na kontrakt?!! Rozmawiałem z koordynatorem Agri na lubelskie, powiedział że na nowych warunkach VAT-owcy wyjdą na zero, a ryczałtowcy będą dopłacać do partii nawet do 2 tyś. Z tym, że LOT-y które teraz trwają, a rozpoczęte były w zeszłym roku, zostają jeszcze na starych warunkach.

Zatanawiam się nad przejściem na pełny VAT. A jak tam inni hodowcy z Agri?

#33 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 luty 2011 - 22:18

kto da na kontrakt?!! pewnie masz okolo500szt to faktycznie tak wyjdzie ale jesli masz 4razy tyle i zrobisz duze zurzycie paszy to i 10 tys bedzie trzeba oddac :o Tak czy saik to teraz w agri bedziemy duzo mniej zarabiac i tu rodzi sie pyt.czy to sie oplaci przy zlych wynikach...?a moze agri podniesie chociaz z 9zl do szt :P

#34 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:11

kto da na kontrakt?!! W sumie to logiczne, zboża w górę, VAT w górę, świnie w dół to musieli nam w końcu obciąć. Zbyt piękne to było. Dobre wyniki uzyskać to nie problem, parę lat już jestem w firmie i nigdy nie przekroczyłem zużycia paszy 2,7 dla tucznika i 1,6 dla warchlaka. Tyle dobrze, że teraz mają być dużo wyższe premie za małe zużycie paszy i wyrównane partie do wybrane do sprzedaży.

@Sanexx3: to jak, przechodzisz na pełny VAT czy już na tym jesteś?

#35 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:12

kto da na kontrakt?!! jestem na ryczałcie a jakie nowe premie?

"dobre wyniki uzyskać to nie problem"-podziwiam!!!tez jestem w tej firmie ładnych pare lat i z tymi wynikami to cieżka sprawa :P

#36 Share sikor86

sikor86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:22

kto da na kontrakt?!! witam. firma podniosła premie na tucznika. na warchlaka premie pozostają bez zmian. nie pamiętam dokładnie nowych stawek na tucznika ale wiem że widełki będą tera co 0,5 kg zużycia a nie co 1kg tak jak było wcześniej. pamiętam tylko że jak ostatnio wyszła mi premia 4zł do sztuki to po nowemu przy takim zużyciu będę miał 7zł.ja będę przechodził na pełny vat. mój koordynator mówił że ryczałtowcy dołożą na koniec roku mniej lub więcej. vatowiec może wyjść na zero. z tymi wyrównanymi partiami o których piszecie to bardzo wątpię w takie cuda.

#37 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:51

kto da na kontrakt?!! A czy teraz w ogóle się opłaca trzymać dla Agri? Np. 1000szt na głębokiej wychodzi 5 tyś miesięcznie teraz policz ile musisz się napracować, amortyzacja chlewni i sprzętu no i słoma która teraz jest w dobrej cenie. Ciekaw jestem czy dużo ludzi odejdzie z agri. A co do vatu że rolnicy muszą dopłacać to tylko ich sprawka. Zobaczcie na faktury np. za sprzedasz świń albo inne nikogo nie zadziwiło że ceny są czasami do 3 lub 4 miejsc po przecinku? W rozliczeniu końcowym suma kosztów pasz itp i zysku ze sprzedaży są takie same żeby przypadkiem nie musieli oni płacić jakichś podatków.. Ogólnie to nie rozglądaliście się za jakąś inną firmą tego typu?

#38 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:36

kto da na kontrakt?!! melon rozgladalem sie ostro i na jednej fermie nawiązalem wspolprace z animexem w czwartek sprzedaje ostatnie zwierzeta i wtedy juz bede wiedzial ile zarobilem na szt Jesli te ostatnie swinie wyważą mi sie na 116kg to zużycie paszy bedzie 2,86 a mysle ze wyważa sie lepiej:D z cała pewnoscia moge powidzieć ze gdyby agri mialo zdrowsze swinie to nikt nie mial by problemow z niskim zurzyciem paszy!!!

#39 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 22:32

kto da na kontrakt?!! sanexx i tu masz 100% racji. To czekam na Twoje wyniki. Ja trochę się bałem zaczynać teraz z animexem bo pasza bardzo droga i cierpliwie czekam kiedy to się zmieni i wtedy pewnie zaryzykuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 08:25

kto da na kontrakt?!! provimi podobnie jak animex czy wipasz tez podpisuje umowy kontraktacyjne i powiem ze cenowo nawet dość atrakcyjnie ich oferta wyglada B) tylko ciekawe jak by to w realu wyszło...