Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 maj 2010 - 17:15

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Witam mam pytanie do kolegow z agro-foto a mianowicie moi rodzicie posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni okolo 15h jezeli chodzi o hodowle to mam prawie wszystko tzw krowy byczki oraz swinie ale bedziemy przestawiac sie na bydlo a kakretnie na byki obecnie obrabiamy to ursusem c-330 i c-360 niedawno nabyty ale namawiam rodzicow do skozystania z programu PROW tylko jestem w tym zielony pomozecie mi ?? chcial bym aby osoba ktora miala podobna powierzchnie gruntow rolnych i dostala dotacje niech opisze mi wszystko co musiala zrobic jakie wnioski itp gdzie sie zglosic wiem ze jest kilk postow na ten temat ale nikt nie odpisuje :/ wiec założyłem nowy.
Jezeli chodzi o sprzed to myslę nad jakims Zetorkiem do 100konikow i jakis osprzed do niego plug oraz ogregacik uprawno siewny dodam ze posiadam kilka hektarow klasy 3-4 a kolejne wyzej niektore sa trudne do obrobienia ursusem c-360 bo jest duzo gliny :/ Prosze o pomoc jezeli jakies potrzebnej zeczy nie opisalem napiszcie to wszystko ladnie opisze :lol: z gory dziekuje :lol:

NIE USUWAJCIE TEGO TEMATU JEST TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Dzisiaj, 07:21
  •  

#2 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 13 maj 2010 - 18:10

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Dodałeś post w temacie ''w sprawie PROW'' i od tego jest ten dział, to po co zakładasz kolejny temat. A swoją drogą to poczytaj w tym temacie trochę to bedziesz wiedział. A na kolejny nabór bedzie potrzeba minimum 30 ESU, takie dochodzą mnie słuchy. A Ty zapewne tylu nie masz...

#3 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 maj 2010 - 18:22

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW dobra tylko ze tam nie chce nikt odpisac:/ wiec założyłem nowy temat i widzę ze tutaj tez nikt nie pomoże :/ ....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 13 maj 2010 - 18:29

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Na 15 ha nie dostaniesz 100 konnego ciągnika ale 60-70km to masz szanse.Przelicznik jest 4km na 1ha .Ile twoje ciągniki mają lat bo to też jest brane pod uwage. :lol:

#5 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:06

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW c-360 z 81r a c-330 z 78r a jak myslisz ciagnik o mocy 70 kony wystarczy ?

a możesz mi powiedzieć jak wyglądają procedury ?? bo brane bylo by na moich rodzicow ojciec ma ukonczone 50lat a mama 44 nie wiem jak to jest czy jest jakiś ogranicznik wiekowy ? ja chce przejac gospodarstwo ale koncze szkole zawodowa w zawodnie murarz wiec nie bede mial szans na premie Mlody rolnik:/

#6 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:15

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW

c-360 z 81r a c-330 z 78r a jak myslisz ciagnik o mocy 70 kony wystarczy ?

a możesz mi powiedzieć jak wyglądają procedury ?? bo brane bylo by na moich rodzicow ojciec ma ukonczone 50lat a mama 44 nie wiem jak to jest czy jest jakiś ogranicznik wiekowy ? ja chce przejac gospodarstwo ale koncze szkole zawodowa w zawodnie murarz wiec nie bede mial szans na premie Mlody rolnik:/

Rób jak najszybciej technik rolnik, to Ci na pewno w przyszłości pomoże. My na 18 ha dostaliśmy ciągnik 82 km.

#7 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 13 maj 2010 - 19:56

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Pestus ale Ty ześ wyjechal z tymi 30 Esu :lol: B) dawno takich glupot nie slyszalem
shiftmp3 chlopaku skladaj wniosek i sie nie zastanawiaj najwazniejsze to checi a widze ze masz to juz pol sukcesu :lol: powodzenia
Najlepiej pojedz do jakiegos ODR czy jakiegos doradcy tam Ci wszystko powie co i jak a jak chcesz jakies info to pisz na gg

#8 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:13

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Możesz dostać nawet 100 koni jeśli masz hodowlę i dobrze będziesz argumentował zakup a najwyżej każą Ci zmniejszyć moc. Najlepiej poczytaj na stronie ARIMR. Mógłbyś spróbować na premię ale w twoim przypadku trzeba by uzupełnić wykształcenie w ciągu trzech lat.

#9 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:23

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Ja dostalem (tzn na ojca byl brany) na 19ha 95koni traktor bez zadnego problemu bo mamy dosc spora hodowle bydla i to jest duzy plus. Wez ojca ze soba i jedz do ODR i tam wszystko po kolej powiedza co i jak. Staraj sie o to bo naprawde warto.

#10 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:32

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Mój promotor od pracy inżynierskiej jest specjalista od takich wniosków a dokładniej weryfikuje czy sprzet który chce nabyć rolnik będzie odpowiedni do jego gospodarstwa. Ostatnio mówił że jeśli w gospodarstwie są góry to ciągnik może być większy niż jakieś tam przeliczniki dla przykładu podam fakt,że mój kolega na 52 ha dostał ciasgnik NH T 7050 a dodatkowo ma Ursusa 1734 Zetora 5320,7211 C-360,C-330.Czyli tak jak pisze @karolu trzeba dobrze argumentować że akurat ciągnik tej mocy jest koniecznie potrzebny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 14 maj 2010 - 16:50

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW shiftmp3
Moi rodzice są troche starsi od twoich i bez problemu dostali pomoc tylko że 40%ceny netto od maszyn.Vat jest twoją sprawą czy odliczysz czy nie. B)

#12 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 14 maj 2010 - 17:12

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Tak jest ESU to jedno a argument to drugie....Ja na 20ha 82 konną Proximę

#13 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 maj 2010 - 17:15

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW ja mam pronara 130 km z 2009r i teraz bede skladal wniosek na traktor pomocniczy 70 km i nie ma zadnego problemu mam 38 ha

#14 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 13:25

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW witam. ja otrzymałe premi.ę młodego rolnika i za to kupiłem Belarusa 952 z turem 3-sekcyjnym i pług z akpilu, oczywiście dobierałem kredyt również na młodego rolnika

#15 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 październik 2010 - 10:12

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Ja posiadam c-330 tylko i mam 11 ha, zajmuje się ziemniakami, jest szansa na dofinansowanie do Belarusa 820 ?

#16 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 październik 2010 - 16:09

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW czesc ,ja mam 14 ha i dostalem dofinansowanie na ciagnik o mocy pomiedzy 80-90 km na przyczepe 6t agregat uprawowo siewny opryskiwacz i włóke . tyle ze mam jeszcze tunele foliowe i to podnioslo mi troche ESU a mam zetora 52-11 89r, także niezastanawiaj sie składaj ten wnniosek jak bedzie nabór jak chcesz sie wiecej dowiedziec to pisz na gg
zetor 52-11 i ursus c-330

#17 Share misiek15mat

misiek15mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 październik 2010 - 16:31

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Witam. Ja mam taki problem. Mam 15 ha i Ursusa 3512. Czy mógłbym się ubiegać o Zetora Proximę 85 lub DF Agrofarma 85? Chciałbym również wziąć ten ciągnik z turem.Dodam, że wniosek składałbym na mamę, która ma 47 lat. Jak myślicie da radę?

#18 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 październik 2010 - 17:36

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW tak naprawde nie tylko ilość ha się liczy. ogromne znaczenie ma również produkcja a wiec ESU

#19 Share misiek15mat

misiek15mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 październik 2010 - 05:56

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW Hoduję trzodę chlewną.Czy wliczałoby si to? Co to znaczy ESU?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 11 październik 2010 - 07:26

Zakup ciagnika i maszyn za pomoca PROW najlepiej wejsc na strone Agencji. tam jest wszystko opisane, instrukcje wypelniania wniosku oczywiscie w tym roku moga byc jakies zmiany we wnioskach jesli bedzie nabor ale jakis juz obraz tego bedziesz mial. jest tez o ESU i jak sie go oblicza.