Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cebula

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 maj 2010 - 10:19

Cebula Na początku proszę o wybaczenie za popełnione błędy ponieważ to mój pierwszy post. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach i myślę o tym, aby uprawiać cebulę. Proszę Was abyście mi powiedzieli jaka klasa ziemi nadaje się pod cebulę, jak jest z jej ceną, jakie nawożenie, opryski itd. Pozdrawiam :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cebula Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 13 maj 2010 - 15:20

Cebula Powiem Ci że z ceną jest jak wszędzie nie ma ustabilizowanej, jeżeli masz przechowalnie, i przetrzymasz cebule do marca, kwietnia, to zarobisz na tym i to nieźle, na jesieni cena bardzo nie zadowala, ja uprawiałem cebule na 3 klasie ziemi, wychodzi piękna :lol:

#3 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 maj 2010 - 15:40

Cebula Nie zawsze jak się przetrzyma do wiosny to jest lepsze cena były takie lata że jak się na jesieni nie sprzedało to i później już się nie sprzedało a klasa ziemi to najlepiej jak najlepsza ale i na V urośnie przy przekropnym roku a co do nakładu na cebule to takie minimum to 10 tys na hektar najniższym kosztem. Co do ceny to na ten rok nie można narzekać ale poprzednie to kicha ja w zeszłym roku z 4 ha sprzątnąłem 40 ton sprzedałem po 50 gr to policz sobie ile musiałem dołożyć. Jak będzie suchy rok i nie masz deszczowni to bezie dokładka. Taki rok jak ten to trafia się raz na 10 lat. Co do środków ochrony to poczytaj inne tematy na temat cebuli tam coś znajdziesz. Duży areał planujesz siać i jakie masz ziemie a jakiś sprzęt do produkcji?
Zetor i tylko Zetor

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 maj 2010 - 17:21

Cebula

Nie zawsze jak się przetrzyma do wiosny to jest lepsze cena były takie lata że jak się na jesieni nie sprzedało to i później już się nie sprzedało a klasa ziemi to najlepiej jak najlepsza ale i na V urośnie przy przekropnym roku a co do nakładu na cebule to takie minimum to 10 tys na hektar najniższym kosztem. Co do ceny to na ten rok nie można narzekać ale poprzednie to kicha ja w zeszłym roku z 4 ha sprzątnąłem 40 ton sprzedałem po 50 gr to policz sobie ile musiałem dołożyć. Jak będzie suchy rok i nie masz deszczowni to bezie dokładka. Taki rok jak ten to trafia się raz na 10 lat. Co do środków ochrony to poczytaj inne tematy na temat cebuli tam coś znajdziesz. Duży areał planujesz siać i jakie masz ziemie a jakiś sprzęt do produkcji?

Wiesz z tą cebulą to tylko taki pomysł jest. Sprzętu do cebuli nie mam i przechowalni też :lol: Ziemia to klasa 4 i 5 tylko wody tam brakować nie będzie, a przeciwnie może być jej nadmiar,bo to mokre pole jest i ma 5ha. Reszta moich pól się do cebuli nie nadaję.

#5 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:00

Cebula To jeżeli nie masz żadnych maszyn, przystosowanych do uprawiania cebuli, to moja taka rada, lepiej nie próbuj w tą cebule iść, a zrobisz jak uważasz :lol:

#6 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:01

Cebula to możesz próbować życzę powodzenia
Zetor i tylko Zetor

#7 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:12

Cebula To co ja mam zrobić ? Jak na razie mam ok. 25 ha w tym z 3 ha łąki. Trzymamy 12 loch w cyklu zamkniętym i 1 krowa oraz kilka byków. Jak dla mnie za mały dochód.. Według mnie gospodarstwo musi być na coś konkretnie nastawione. Przy tak małym areale produkcja świń nie wchodzi w rolę. Proszę Was tylko czy na cebuli można naprawdę zarobić?? Może było by to bardziej opłacalne jak bym tę cebulę sprzedawał prosto do sklepów, na targowiskach czy do jakiś przetwórni ?

#8 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:24

Cebula Po pierwsze policz sobie jeżeli masz na to 20 ha pomnożyć przez ilość z ha to wychodzi 200 t to w jakim sklepie tyle sprzedasz czy na targu, co innego przetwórnia, ale tam to już oczywiście niższa cena. Kolego nie dam Ci konkretnej odpowiedzi , idź w pole i siej, bo potem jak rok będzie słaby to tylko będziesz chodził i mnie klnął że kazałem Ci siać. Jeżeli już chcesz tak koniecznie tą cebule to wsiej sobie w tym roku z ha dla przykładu i zobaczysz czy Ci to odpowiada, a z jednego ha to i ręcznie zbierzesz zrodziną :lol:

#9 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:44

Cebula

Po pierwsze policz sobie jeżeli masz na to 20 ha pomnożyć przez ilość z ha to wychodzi 200 t to w jakim sklepie tyle sprzedasz czy na targu, co innego przetwórnia, ale tam to już oczywiście niższa cena. Kolego nie dam Ci konkretnej odpowiedzi , idź w pole i siej, bo potem jak rok będzie słaby to tylko będziesz chodził i mnie klnął że kazałem Ci siać. Jeżeli już chcesz tak koniecznie tą cebule to wsiej sobie w tym roku z ha dla przykładu i zobaczysz czy Ci to odpowiada, a z jednego ha to i ręcznie zbierzesz zrodziną :lol:

Dzięki, masz kolego rację spróbuję z 1 ha ale to może w przyszłym roku, bo teraz już jest za późno. Nie obawiaj się, na pewno nie będę Cię wyklinał.:lol: pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi !

#10 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 13 maj 2010 - 21:41

Cebula Mam nadzieję, że trochę pomogłem,i życzę powodzenia :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 13 maj 2010 - 21:58

Cebula Jak zasiejesz i sprzedasz to sie dowiesz ile zostaje :lol:
Zetor i tylko Zetor

#12 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 maj 2010 - 12:08

Cebula W sumie to dlaczego nie, cebula jest i tak dużo bardziej opłacalna niż zboże, tylko nie siej od razu 5ha bo raczej nic z tego nie wyjdzie, ja na twoim miejscu posiałbym tak z 0,5ha na próbę, nie martw się że nie masz maszyn z małym areałem poradzisz sobie bez nich, jak będzie ci się opłacać to kupisz maszyny, pamiętam jak zaczynaliśmy u mnie temat cebuli to też żadnych maszyn nie było, ale z roku na rok coś tam się dokupowało. Najlepiej znajdź kogoś w okolicy co sieje cebulę i popatrz, popytaj jak to jest.

Siejemy już z 10 lat, jest raz lepiej raz gorzej ale nie jest tak źle.

#13 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 23 maj 2010 - 19:43

Cebula Mam pewien problem z cebula, wprawdzie jest to uprawa ogródkowa ale jest:)
Mianowicie chodzi o to ze cebula ma żółte końcówki szczypiory i się kręci strasznie. Cebula sadzona z dymki. Wpierw rosła bardzo ładnie a teraz jest źle, szczypior ma długość około 25cm. Co może być tego przyczyna i jak to zwalczyć?

#14 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:34

Cebula Skoro się kręci to prawdopodobnie coś ją zjada, jakiś robal czy coś, ale gwarancji nie daję, zobacz czy nic nie siedzi w szczypiorach.

#15 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 25 maj 2010 - 06:45

Cebula No właśnie nic nie znalazłem, ale cebula wypuszcza nowe szczypiorki..

#16 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 18:39

Cebula W mojej okolicy tez jest problem z cebula siana na wiosne. Mianowicie powschodziła a pozniej zaczeła ginac i to zaraz po wyprostowaniu kolanka. Co niektorym zgineło 70%!

#17 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 20:13

Cebula ja miałem polanowska i jakieś kicha nasiona bo licho powschodziła i jest mniej jakieś 40%
Zetor i tylko Zetor

#18 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 12:10

Cebula ja Ci powiem kolego zebys sobie zasiał kawałek i sie przekonasz my uprawiamy od 4 lat na 4i 5 klasie,mamy nawadnianie plon ok 40-50t/ha zle na tym nie wychodzimy siejemy tylko odmiany holenderskie i amerykanskie a polskie to mozna sobie na ogródku posiac

#19 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:34

Cebula pierdoły piszesz @thefarmer na jakiej podstawie nie uznajesz polskich odmian?? podaj jakies 3 konkrety.... ja sieje polskie 10 lat cos an ten temat moge powiedzieć :)
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ELTYS

ELTYS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 19:55

Cebula

pierdoły piszesz @thefarmer na jakiej podstawie nie uznajesz polskich odmian?? podaj jakies 3 konkrety.... ja sieje polskie 10 lat cos an ten temat moge powiedzieć ;)

KOLEGO POLSKIE ODMIANY MOGŁEŚ SOBIE SIAĆ 20 LAT TEMU TEZ MIAŁEM POLSKA ODMIANE MARCHWI 15 LAT TEM Z JEDNEJ REDLINY O DŁÓGOŚCI 700METRÓW WYCHODZIŁA 1TONA ALE TERAZ TO INNA BAJKA Z POLSKIMY NASIONAMI OGÓREK POLSKI PLONUJE 20 30 TON Z HA WYBIERZ SIE DO SZWABÓW Z 5 HA SPRZATAJA 150 TON OGÓRKA DZIENNIE