Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 maj 2010 - 19:15

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? ten agregat to taki zwykły ma dwa wały i między nimi 3 rzędowy kultywator z wąskimi zębami.
Co do ziemi to bedę dokupywał w przyszłym roku, ale aż taka moc mi nie będzie potrzebna, a co do działek to nie mam takich małych bo najmniejsza ma 2 ha to nie jest tak żle.

Ferdek07 jeśli chodzi o belarusa to niech ludzie patrzą i zazdroszczą i niech się zajmą swoimi du... nie bardzo obchodzą mnie ludzie i ich gadanie bo wszędzie tak jest. już wiem co powiedzą jak będzie stał na placu: a bo to pewnie ukradł albo wój z niemiec mu sprowadził he he.
a co do zetora to koła ma standard i skrzynia 40km/h.
a tego DFa trochę się do ciąży i będzie ok.

19damian89 zupełnie się z tobą zgodzę. swojego jednego zetora 7211 mam już 23 lata i tylko sprzęgło w nim kilka razy robiłem, tego 7340 mam już piąty rok i nic w nim się nie dzieje.
a co do tych bajerów to podzielam twoje zdanie. niektóre są potrzebne, ale w sumie to nie wszystkie.
Piotr6530 a ile droższy jest k410 od tego który chce wziąć?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? Dzisiaj, 01:42
  •  

#22 Share philips

philips

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2010 - 21:06

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? ja swojego z turem do tego stoll chwytak łyżka i krokodyl mandama dałem 153000tys no i klima pneumatyka i obciazniki na kolo. i wiem czy robie u nas jeden ustawaial beloty w stodole proxima to sie mordowal przyjechal sasiad jx 90 i szbko ustawil

#23 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 14 maj 2010 - 21:12

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? Bo pracować turem to trzeba umieć... B)

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 maj 2010 - 03:47

ja swojego z turem do tego stoll chwytak łyżka i krokodyl mandama dałem 153000tys no i klima pneumatyka i obciazniki na kolo. i wiem czy robie u nas jeden ustawaial beloty w stodole proxima to sie mordowal przyjechal sasiad jx 90 i szbko ustawil

A potem przyjechał @jaro starym 7211 i ustawił to 2 razy szybciej niż JX Dodany obrazek -przecież w takiej stodole to tylko i wyłącznie o zwrotność chodzi-pamiętam jak w tej samej stodole w której ja ustawiam bele przyjechał sąsiad i popracował Ursusem 914-makabra...

#25 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 maj 2010 - 07:14

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? to teraz proszę użytkowników DFa o jakieś informacje dotyczące kosztów serwisowania, awaryjności i wrażeń z jazdy

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 maj 2010 - 07:19

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? filtr oleju silnika 104zł
filtr paliwa 54zł
filtry hydrauliki 120zł x 3
olej silnika 10l akros 20zł/l
filtry powietrza jak do każdego dobierzesz zamiennik orginały po ponad 200zł wkład i 2gie tyle bezpiecznik
ceny części drogie jak cholera, ale awaryjność na niskim poziomie, plus to że dużo elementów jest znormalizowanych i można dorobić w dobrych zakładach rzemieślniczych B)

#27 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 maj 2010 - 08:02

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? bardzo drogi nie jest. zresztą raz na miesiąc się nie wymienia oleju i filtrów to aż tak żle nie jest. Dzięki Ferdek07

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 maj 2010 - 08:13

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? ceny części do nowych zetorów to też nie są te same ceny co do starych 7211, z tego co zauwazyłem to do case ceny części są ze 20% niższe niż do sdf, ale nie po to kupuje się nowy ciągnik żeby cenami części się przejmować B)
To co zdecydowałeś się na coś? Ja polecam agrofarma 100gs :)

#29 Share vegeta23

vegeta23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka

Napisany 15 maj 2010 - 10:12

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? Co do wcześniejszych wypowiedzi niektórych to ja uważam że niema co kołować koledze w głowie. On wie chyba najlepiej ile mu potrzeba KM w swoim gospodarstwie. A co do tego że w ciągniku głównym powinien być rewers hydrauliczny to się zgadzam a JX tego nie ma. Może zerknij sobie na serie Case'a JXU. Najmniejszy ma 95KM. Jak chcesz to złap kontakt z emil94 on ma tego Case'a. Albo jeszcze może rozejrzyj się za JD z serii 5R albo 5M?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:06

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? kołować to nikt nikomu w głowie nie kołuje, ale ogólnie ciągniki dzieli się na takie do 100km i ponad 100km, nie mówię tu o modelach stanowiących wyjątek do reguły jak np. lamborghini r3 110km, czy zetor forterra 80km lub stare jare 914 co waży jak obecnie nowe ciągniki 160km, ogólnie każdy wie o co chodzi, czy ciągnik jest do 100km i do około 4t masy, czy powyżej, a do gosp. z łąkami i hodowlą raczej opcja ciągnika do 100km będzie najrozsądniejsza, dlatego podaje taki podział na 2 kategorie bo śmieszne jest jak co niektórzy posiadacze swoich 30-45km maszyn cedzą te konie mechaniczne jakby to każdy żywy ten koń był i z osobna doczepiany do zaprzęgu i licytowanie jaki najlepszy że 65km, ktoś inny chciałby 70km, na to pierwszy że głupi jest bo ten 70km to będzie palił jak smok, a 65km już mniej ha ha ha

#31 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 maj 2010 - 21:51

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? Byłem dziseij u kumpla który miał różne ciągniki i ma teraz DFa i bardzo sobie chwali i niedługo będzie brał drugiego. poradził mi co do niego dobrać i już zdecydowałem że będzie to agrofarm 420
Dzięki chłopaki

#32 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 maj 2010 - 06:49

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? To pozostaje tylko wypatrywać tego ciągnika na ulicach nidzicy i wiadomo kto nim będzie śmigał B)

#33 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 maj 2010 - 07:32

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? do nni to chyba jeździć nie będę ale kto wie, może się coś wyrwie na nowego deutza he he B)

chłopaki powiedzcie mi jeszcze czy agrorarm w skrzyni 20p+20t ma półbiegi

#34 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:35

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? Nie, skrzynia z półbiegiem (jednym) występuje w modelu GS wersji E wtedy mamy 40x40.
NAPIS ćWICZEBNY

#35 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 maj 2010 - 13:50

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? przydatna sprawa ale nie konieczna.

a jak myślicie co może mi się jeszcze w nim przydać??

#36 Share cajour

cajour

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:58

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 95? Ja mam case jx 90 mam do niego pług vogel&not orginalny 4 skiby.Na 1ha spala w pługu ok.8-9l w zależności od gleby.Pod względem awarii nie było poważnych.Polecam case ponieważ bardzo mało pali,tylko radziłbym dokupić obciążniki na tylne koła bo jest trochę za lekki,a ze zwrotnością jest super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share TOMEK2000

TOMEK2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:38

mam zetora 7340 ma 78,8 KM i świetnie sobie daje radę w tym sprzęcie,ale ma tura trac-lift 220 i dużo obornika dźwiga dlatego chce go odciążyć. myślę że ten DF świetnie będzie sobie radził. Co możecie mi o nim powiedzieć?

a co do tego NH to nie jestem przekonany. kilku rolników w okolicy ma takie i nie są zadowoleni z zakupu. Jeden rolnik u nas ma DFa i miał wiele innych takich jak zetory, NH, JD i najbardziej wychwala DFa.

mam zetora 105 40 jest super ma siłe iswoje zrobi

Dodaj odpowiedź