Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

1410    10

Jarek jezeli nie nudzisz się to wstaw te skany.U mnie D-3000,a oni są podobne, z gory dzięki.

Edytowano przez 1410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

jakoś nie miałem wcześniej czasu skanuj0c001.th.jpg

skanuj0001o.th.jpg

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Mam do sprzedania kombajn droningborg D7000 . Perkins , hydrostatic .

Wszystkich zainteresowanych kupnem kombajnu Droninngborg D7000 prosze o kontakt

ciasny-wiesiek@o2.pl . Udziele odp. na wszystkie pytania .

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

2 lata temu kupiliśmy dronningborga 4500 i zauważyłem podczas czyszczenia że ma czujniki od np. puszczenia sprzęgła podajnika kłosowego... poprzedni właściciel kupił go na zamuwienie u znajomego w danni ... kombajn jest zadbany i podukać nic się nie dzieję... poprzedni właściciel miał go jeden sezon i nie dbał o niego ( nieponaciągane podajniki niewymieniane bezpieczniki itd)... czujnik powinien zapalić się w pomęcie wysprzęglenia a nie zapala się... sprawdzałem bo przy kole jest taki włacznik na który naciska koło w momencie rozłączenia i nic żądna kontrolka nie zapala się... bezpieczniki ok włacznik ok pozostają kable ale troche dziwne żeby na wszystkich czujnikach poszły... podobnie miałem z koputerem ale to już wina była bezpiecznika... co może być nie tak ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a sygnał działa?-u mnie pod sygnał wszystkie te wyłączniki są podpięte,nieźle pomyślane,bo sygnału nie można przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

sygnał działa bo pod niego podięty jest też czujnik zapchania klawiszy i jak spr co się stanie to trąbił i zapalała się kontrolka na tym kokpicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

ale nie możliwe żeby to był kabel ... bo nie działają wszystkie... nie ma podrodze jakiejś kostki która mogła by się rozpiąć...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie wiem-jak pójdziesz wiązką to może trafisz(jeśli jest).

ja mam inny model-ale też pełno takich prostych czujników.

kontrolka lub miernik i sprawdzasz,gotowej recepty raczej nie otrzymasz,może kabel prądowy do kontrolki,może gdzieś we wiązce coś przerwane(pisałeś że poprzednik ten jeden sezon za bardzo nie dbał),gdzieś wiązka ściśnięta była -koszulka cała a kable pierdu -tylko gdybam,domysły-co więcej mogę doradzić-powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

jak skoczą sie robota w polu to go wyprowadze na podwórze i na spokojnie wszystko posprawdzam... w zeszłym sezonie przed żniwami musiałem powymieniać większość zarówek i bezbieczników bo po zakupie nie wnikało się w niego za bardzo... i jak mnie naszło to rano przed koszeniem popoprawiałem niedziałające światło w zbiorniku , na wysyp , koguta... oraz nawiewy i radio dzie były po odpinane kable... kombajn wizualnie i technicznie w bardzo dobrym stanie... przez dwa sezony nic się nie działo... jak był consul to przeważnie codziennie coś pierdykło... albo jakiś pasek łożysko , łańcuch na podajniku... ale to nie ma co porównywać jednego do drugiego ... wkurza mnie tylko to że nie działają te czujniki... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GralexURSUS    1

Mam dronningborga D1200 jestem zadowolony z niego 6 rok a tylko rozrusznik wymieniony,fakt był problem ze znalezieniem ale pasuje magneton od MTZ-ta i trzeba wymienić końcówke napędzającą koło zamachowe (w rozruszniku) nie pamiętam od czego ona jest ale teraz dzieła bez problemu,nic sie nie dzieje. Tylko lać paliwo i jeżdzić 100% polecam. ;) W zeszłym roku przeżyćł wyciągania ale na szcęście nic mu sie nie stało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemvx    0

Chciałbym się dowiedzieć czy od dronningborga d1900 pasuje klepisko do dronningborga d 1650 lub ewentualnie jaki odpowiednik produkowany był przez MF, i czy robią gdzieś w woj.mazowieckim regenerację klepisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Byłem niedawno w tym komisie i zauważyłem, że przed sprzedażą kombajny przechodzą przegląd, w razie potrzeby naprawiają. Wtedy tego kombajnu nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donprezesso    0

Witam czy mógł by ktoś pomóc z materiałami do D 7500. chodzi o jakąś instrukcje obsługi, ustawień itp. Właśnie kupiłem taki kombajn ale nic do niego nie mam. Przekopałem już cały Internet. Mogą być wydania angielsko języczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CfanyRolnik    0

Witam czy mógł by ktoś pomóc z materiałami do D 7500. chodzi o jakąś instrukcje obsługi, ustawień itp. Właśnie kupiłem taki kombajn ale nic do niego nie mam. Przekopałem już cały Internet. Mogą być wydania angielsko języczne.

 

 

mam w domu po duńsku albo holendersku. nic prawie nie mozna zrozumiec

jest troche obrazków ale .. czarna magia.. jeszcze zeby to po niemiecku czy angielsku..

 

Może ktoś się orientuje,

 

Mam kombajn DB D7500 , klima, sieczkarnia, komputer itp no ale jest feler - instrukcja i katalog części napisany w jakimś starożytnym języku. same robaczki a mam problem i nawet nie moge sprawdzic o co chodzi.

Otóż w zeszlym sezonie byl pewien problemik z kontrolka na panelu komutera odnośnie silnika, zapalała się ona np podczas jazdy po ulicy na sporym gazie. W momencie gdy zapalila sie kontrolka od silnika to po jakiejs chwili zapalało się i kilka innych. Zatrzymuje się, resetuje i jadę dalej. jak zmniejsze gaz to sie nie wlacza ale przeciez nie bede po ulicy jechał z prędkoscią 10 km/h kilkutonowym słoniem!! no i problem zostal do teraz bo nikt nic z nim nie robil bo nie bylo kiedy, na jesieni przeciez najwiekszy zapiernicz. wie ktos o co kaman czy musze 500 stron tych hieroglifów w google translatora rzucac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Witam. mam Dronningborga D7000. Jest to mój świeży zakup. zrobiłem przegląd, wszystko było dobrze, aż do wczoraj. na komputerku mruga czerwona kontrolka "retulerev. 500" i nie chce przestać. jednocześnie mruga pomarańczowa lampka pod kierownicą i piszczy ten piszczek. Wiem że jest to od podajnika kłosowego. sprawdzałem ten czujnik awaryjności i nic, nawet podmieniłem go z tym od sieczkarni i bez skutku. ...Nawet odłączyłem klemy z akumulatora i złączyłem ze sobą....sprawdzam...przestał mrugać, cisza....ok. ale dziś znów ten sam problem i nie wiem co to morze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Witam. mam Dronningborga D7000. Jest to mój świeży zakup. zrobiłem przegląd, wszystko było dobrze, aż do wczoraj. na komputerku mruga czerwona kontrolka "retulerev. 500" i nie chce przestać. jednocześnie mruga pomarańczowa lampka pod kierownicą i piszczy ten piszczek. Wiem że jest to od podajnika kłosowego. sprawdzałem ten czujnik awaryjności i nic, nawet podmieniłem go z tym od sieczkarni i bez skutku. ...Nawet odłączyłem klemy z akumulatora i złączyłem ze sobą....sprawdzam...przestał mrugać, cisza....ok. ale dziś znów ten sam problem i nie wiem co to morze być.

 

może myszy? u mnie w d4000 po zimie praktycznie nic z elektroniki nie działało, jak sie później okazało winowajcą była mysz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

witam !

wiecie może wiecie gdzie można nabyć sito do dronningoborga d 7000 oczko 12 . . Pilne .

 

witam !

wiecie może wiecie gdzie można nabyć sito do dronningoborga d 7000 oczko 12 . . Pilne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

np.tu trzeba wybrać coś i podzwonić http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=sito&category=99022 lub w jakiś tygodnikach rolniczych(gazetkach)się ogłaszają-często w takiej prasie widziałem reklamy o dorabianiu części(sit również)do wszelkich kombajnów zbożowych-po prostu allegro,google,itp.

do czego ci 12 potrzebna-np.do łubinu się nie nadaje-co najmniej 14-15.

sam sobie takie zrobiłem-troszkę roboty jest(samo wiercenie to 3 godziny),blacha aluminium 2,5-najwięcej czasu zajęło rozmierzanie.

a zobacz tu http://moto.allegro.pl/sito-sita-do-kombajnu-rozne-typy-i-otwory-nowe-i1724584295.html#gallery

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

witam !

wiecie może wiecie gdzie można nabyć sito do dronningoborga d 7000 oczko 12 . . Pilne .

 

witam !

wiecie może wiecie gdzie można nabyć sito do dronningoborga d 7000 oczko 12 . . Pilne .

pewnie masz z kombajnem 3 rodzaje sit. więc pewnie któreś jest niepotrzebne. po prostu wycinasz z sita siatkę z otworami , jedziesz do dobrego sklepu/ hurtowni metalowej , kupujesz siatkę z otworami 12 i wspawujesz ją. polecam sklep tabal z lublina http://www.tabal.pl/?ln=pl . ja tak zrobiłem bo akurat miałem sito 12 a potrzebowałem 4 do rzepaku.

 

albo zadzwoń tu http://www.rol-trans.pl/?id=kontakt tam jest szrot kombajnów, ostatnio jak tam dokupywałem części do mojego to wiedziałęm stały 2 d7000 do rozbiórki na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donprezesso    0

Witam w końcu mi się udało dostałem książkę obsługi i napraw do mojego nowego d7500 w prawdzie po angielsku I do MF 29 I 31, ale wszystko jest i ja na szczęście operuje w tym języku. Po szczegółowym przeglądzie problem z elektryką: światła robocze nie działają i wycieraczka. Poza tym Klima oczywiście nie działa i wskaźnik ustawiania wiatru. Jeszcze nie wiem czy cos będę robił z tym w tym sezonie najbardziej boli mnie ta Klima bo kabina szczelna i gorąco jak w piekarniku a ja nie bardzo znam fachowca „lotnego’ od klimatyzacji może macie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj