Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Pietras892    945

nad tylnym lewym kołem przełącznik nad którym masz zegar służy do ustawiania wiatru na zdnęciu masz ustawianie katów wiatru zależy co kosisz... chyba była o tym mowa w temacie z mf 29 i 31 tam poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich użytkowników portalu. Kupiłem duński kombajn od rolnika ale książka jest po duńsku i bardzo zniszczona . Chciałbym zaznaczyć nigdy nie miałem kombajnu to mój pierwszy kombajn mam 20ha razem ze szwagrem ale dochodzą do tego dwaj sąsiedzi jeden z nich miał starego bizona i fahra i on pomógł przy konserwacji i podstawowych ustawieniach ale poległ przy wsypach na workach przy pierwszym jest jak by waga- odważnik, dodatkowa wialnia wyżej wsypów i wiele innych nowości- ha,ha rocznik '78 kabina heder 3.65m. Panowie mieszkam i robię w dani wróciłem dwa dni temu u teściów mam gospodarstwo brak internetu piszę od kuzyna kombajn stoi od wczoraj przy polu (mała usterka) ale najważniejsze to jak go prawidłowo ustawić!!! proszę o pomoc (ja i moi sąsiedzi)każdego kto miał taki kombajn - pozwolę sobie zwrócić bezpośrednio do "cichy 007" ale nie mam internetu proszę o kontakt privat sms-a oddzwonię mój nr. 692 036 065 lub mail grzegorz13traktor@wp.pl myślę ,że bezpośrednia rozmowa jest niezbędna w moim przypadku jestem kompletnym nowicjuszem!!! Z góry dziękuję wszystkim za pomoc od następnego piątku jestem w dani i w miarę możliwości służę pomocą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Żniwa w zasadzie się juz skończyły i można się wypowiedzieć jak sprawowały się dronningborgi.

Ja mam d4000 i jestem z niego bardzo zadowolony. Kolejny rok z rzędy kosił ok 60h i obyło się bez problemów. Jedynie urwała mi się linka od gazu , na szczęście urwała się ok 5 cm za kołnierzem i skreciłem ją śróbkami, zgubiłem 2 palce od ślimaka i pobieracz łanu od hederu, ale to dokupię w wysokiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Napiszcie mi na jego temat jak najwiecej .

1 Awaryjnosc

2 Wydajnosc

3 Spalanie

4 Bajery w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Nie wiem jak często się psuje ale części łatwo dostać. Robi 1ha/h. Pali około 10litrów na godzinę przy plonie 5t/ha. Największy bajer to hydrostat moim zdaniem. Bardzo wygodnie się z tym jeździ. Szkoda ze czasem lubi się pocić


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

moim zdaniem bardzo fajne kombajny :) wydajne, mało awaryjne(znajomy ma mniejszego) co do spalanie to oszczęde z silnikiem perkinsa, dobra widoczność z kabiny na zespół żniwny, hydrostat bardzo dobra rzecz co do pocenia to już zmęczony musi być ;P a co do bajerów w kabinie to czujnik strat ziarna, awaryjności, elektryczne załączanie młocarni, hederu, wysypu ;) polecam te kombajny :) tu masz ładny okaz

farmer.otomoto.pl/dronningborg-7200-hydrostatic-A19976.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

witam!

ja mam d1650 i niestety filmu chyba nie nagrałem chociaz na pewno poszukam bo cos tam w komie powinno byc:))

o sprawowaniu mozna powiedziec ze praktycznie nic sie nie działo zapowietrzył mi sie 2 razy bo oczywiscie czasu nie było zeby przeczyscic zbiorniczka he:)

ale zrobiłem to i wszystko było ok

mam katalog czesci tak, ze jakby ktos chcial to moge podrzucic:) gg 9006526

Wam bez sieczkarni tez tak mało palą??

mi troche kopci z tłumika ale to chyba wtryskiwacze albo pompa bo oleju nawet gramka nie wziął... a juz sie bałem :D)

ogolnie bardzo jestem zadowolony z tej marki i kazdemu polecam.

ja chyba swojego bym sprzedał i kupił wiekszego i dołozył klimke heheh:)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

dronningborg 1200 [ale nie jestem pewny co do modelu] CO powiecie na temat tego typu . Jak z awaryjnością , częściami no i ogólnie czy warto go kupić.. Bo znalazłem go za małą cenę.. Bym był bardzo dźwięczny.. Pilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam przejściówkę 1200-1250 różniły się tylko silnikami nadstawkami na zbiorniku i rozdzielaczem hydrauliki.1200- silnik ok 75km,1250-ok 86km.ja mam silnik perkinsa 86km, spotykane są walmet,maszynka bardzo wydajna,prosta,oszczędna.14 lat już go mam,i jakieś części co to jest,tylko pierwszego roku były drobne awarie,jakaś śruba,cięgno,zawleczka,pasek.w zeszłym roku łożyska na sieczkarni,po za tym obsługi.jakbym zmieniał to tylko dronningborga,wszystkie modele tej marki są udane.MF tą fabrykę przejął,pomalował na czerwono i ma kilka modeli więcej w ofercie,wyprodukowanych w Dani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Serdeczne dzięki za informację . Niech Ci jeszcze jeździ bez awarii 100 lat . Bardzo mi pomogłeś w wyboze tego modelu.. :)A i zapomniałem .. Ile nim kosisz hektar tak mniej więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nic ci to nie pomoże ile ja koszę na godzinę bo nie wiesz jakie mam zboża(ziemie przewaga 5 klasa a starać się staram)powiem ci tylko ze ci u których kosiłem to twierdzą że podobnie jak bizon.ja nigdy bizona nie miałem,porównania nie mam.każdy też jeżdzi inaczej,różne są kawałki,kliny,rok rokowi nie równy,każde zboże inaczej bęben ściskasz,są dni że się lżej młóci.mam katalog instrukcję jakby co,to na pryw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Witam szanowne grono ;)

Usiłuję znaleźć jakieś informacje na temat silników Valmet(SISU) montowanych w DRONNINGBORG (Dania) D-7200 do D-8500. Poważnie zastanawiam sie nad kupnem w/w kombajnu w cenie ok. 50. tyś jednakże danych tych silników nijak nie mogę namierzyć nie wiem również jak kształtują sie ceny części zamiennych do nich...

Gdyby ktoś mógł mi podać namiary na jakąś stronkę lub ile to to pali na godzinę, jakie są koszty obsługi to będę dozgonnie wdzięczny :)

pozdr.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

w moim dronningborgu d4000 jest silnik valmeta( podobno valmet jest na licencji mercedesa) pali 9-11 l/h , nie dymi, moc jest pomimo skromnych 83KM, co roku zalewam go mobilem 15w40, co tu dużo gadać jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Szperałem na stronach fińskich,szwedzkich ale nic sensownego nie znalazłem, poza tym są nieścisłości w tłumaczeniu i ciężko zrozumieć o co biega a czas zakupu się zbliża, po nowym roku zaczynam zwiedzać okoliczne egzemplarze :huh:

Ten chyba na pierwszy ogień idzie:

dronninborg-d7500


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Jak sie spiuje hydrostat przy spotkaniu ze wzniesieniem? Czy da rade zamieszać kołem czy po prostu staje w miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Jak sie spiuje hydrostat przy spotkaniu ze wzniesieniem? Czy da rade zamieszać kołem czy po prostu staje w miejscu?

 

miesza kołem ostro, mieszkam na wyżynie lubelskiej więc górki są. w tym roku było ciężko, bo jak wiadomo w połowie żniw było dużo opadów... ale jakoś poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saneth    0

Mam problem. Kupiłem kombajn Dronningborg D 1250. Było bardzo dużo luzu na klepisku,luz został usunięty i nie wiem jakie mają być jego ustawienia proszę o pomoc z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Podpinam się do tematu. Ja mam takie pytanie jaka jest miejscowość koło Ryk tam gdzie jest firma ROLMAX?

 

Rolmax jest w Świdniku przy samej trasie lublin-zamość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0
Napisano (edytowany)

ja mam do d4000 ,ale po duńsku. mogę na weekendzie wstawic tu skany

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj