Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arassso    3

Pod lublinem w wysokim szrot maszyn rolniczych. Na allegro jak weźmiesz kombajny i woj lubelskie to powinienes szybko znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

No właśnie w Wysokim powinieneś znaleźć oni tam mają rozłożone kombajny na części ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

witam, mam pytanko nie posiadacie może instrukcji do Dronnigborga 8500, ale skąd taką zdobyć w polskim języku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

W języku polskim to wątpię, żeby była, musisz znaleźć orginalną i do tłumacza, inaczej się nie da.

P.S. A Kupiłeś taki kombajn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

bo jest instrukcja ale po ichniemu :) chyba po francusku:( ja by była po angielsku dała bym sobie rade. no cóż coś pomyślimy. Osobiście ja nie kupowałam, ale tak został kupiony ten model, a co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

kupiony za 57 tys zł, rocznik 90, nie był kupiony w rolmaxie , tylko w Polichnie u gości co ściąga kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Wytrzymaj dasz rade :blink: czekam na foto nowej maszyny :D u nas w drobku zaczyna sie przegląd przygotowawczy do sezonu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

No to miłego przeglądu życzę, my to mamy już po przeglądzie, tylko obcykać co i jak i w pole :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Witam podłanczam sie do tematu . Kopiłem droninngborga D7000 , perkins 6 cyl. .Mam pytanie sprzedawca oznajmił mi że kombajn jest z 89 r. posiada heder 3,9 i drzewiany nagarniacz (heder) , gdzie naprawde sprawdzić rocznik tego kombajnu bo stwierdził że zostały zmienione koła na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Nie wiem gdzie można sprawdzić, my to zawsze na felgach, może na tabliczkach poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

O K**** jakie zlomowisko ;)

 

Gdyby to bylo w Polsce to polowa by juz smigala i kit ze dziadek malo robil :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Mam pytanie mam Droninngborga D 7000 . Podczas transportu został uszkodzony filtr powietrza ( ten wystający ponad kombajn , z plastikową otoczką ) gdzie można dokupić taki filter albo sam plastik ?(jestem z woj. lubelskiego , z pod chełma ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Rolmax Świdnik. Mi też się kiedyś urwał, to oddaliśmy mechanikowi i on z włókna szklanego i żywicy i akrylu zrobił, więc nie wiem czy jest sens kupywać nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gobi12    0

Witam. Mam pytanie czy wiecie jakie oznaczenie ma Dronningborg z 3 cylindrowym silnikiem Valtry 85 KM i 3,4m hedrem. Zastanawiam się właśnie nad kupnem takiego cuda, co o nim myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A nie Valmeta??? Silników valtry chyba do niego ich nie wrzucali. poszukam i Ci później napisze jaki model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

    • Przez sylwek23111
      Witam, czy przerabiał ktoś przystawkę 5-rzędową do kukurydzy firmy New Holland(MR575W) do Claasa Dominatora 98 lub podobnego? Wiem że trzeba prawdopodobnie zmodyfikować ramkę do zamocowania na gardzieli i przerobić napęd z dołu do góry, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakie obroty ma Claas, a jakie New Holland. Może ktoś spotkał się z takimi danymi, albo doradzi czy jest sens to przerabiać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj