Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ftl    17

Zacznij od ustawienia kierownicy wiatru, następnie ustaw odpowiednią prędkość (siłę) wiatru, sito górne ustaw tak aby szczelina była trochę większa od ziarna które kosisz, dolne sito ustaw tak aby ziarno się zmieściło, a sito końcowe czyli klosowe otwórz wyżej aby odzyskać klosy nie wymlocone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

A może ktoś orientuje się do czego są te blachy? Znalazłem dzisiaj w kombajnie a nie wiem gdzie być powinny

IMG_20190722_114755289_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

To może ktoś mi pomoże przy ustawieniu sit i wiatru w d8000s do owsa przezyta żyta i mieszanki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceniu    0

Witam posiadam od tego sezonu  Droningborga D 3000 i chcialbym was spytac czy te kombajny wyją wam przy użyciu przyśpieszacza ??? W moim jest strasznie glośno gdy młóce na przyśpieszaczu nie wiem co tak wyje albo zwolnice albo cos w skrzyni ,dzwonilem do goscia ktory tez użytkuje taki kombajn i powiedzial ze to normalne w tym kombajnie ze na przyspieszaczu wyje. Gdy młóce na drógim biegu bez przyśpieszacza nie slychac wgl tego wycia jednak na pierwszym biegu z przyśpieszaczem slychac straszne wycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Jak już to będzie Ci na dwójce wyło niż na jedynce, u mnie przy koszeniu rzepaku prędkość w granicach 6-7 km/h też wyją zwolnice ale to normalne w tym kombajnie. Na 1 biegu jest cichutko. Fakt że zależy jakie to jest wycie, jeśli jest ono podobne do tego wycia jak jedziesz po drodze to zwolnice jeśli nie to coś przy przyśpieszaczu może. Może jakiś pas ślizga albo coś ale raczej wtedy by aż takiego wycia nie było słychać więc raczej nie. Teoretycznie przyśpieszacz nie może wyć bo tam nie ma co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceniu    0

Kolego to wycie jest podobne do wycia zwolnic w ursusie c 360 ale u mnie na dwojce jest najmniejsze najbardziej daje o sobie znac na przyspieszaczu na 1 biegu oraz na 3 gdy jade szybko droga. A jakiego smaru uzywasz do smarowania tych zwolnic??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16
Dnia 22.07.2019 o 12:40, mich89 napisał:

A może ktoś orientuje się do czego są te blachy? Znalazłem dzisiaj w kombajnie a nie wiem gdzie być powinny

IMG_20190722_114755289_HDR.jpg

 

U mnie się sprawa rozwiązała. Obroty bębna młócącym były zbyt małe. Miły Pan z ogłoszeń który ma taki kombajn 15 lat wszystko mi wytłumaczył. Nie 900 obrotów a 1200-1300. Test w polu i jest tak jak być powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Na jedynce raczej nie wyją kurcze chyba że już mam sklerozę :D dawno nie kosiłem dronningiem już więc mogę źle kojarzyć ale one tak mają i dokładnie tak samo wyją. Na drodze z dość sporej odległości go słychać. Smaru używamy na cały kombajn normalnego łt-43, jakiś tam lepszych firm. Z początku jak kupiliśmy go to zrobiliśmy taki zabieg że każdą stronę podnieśliśmy na windzie i smarowaliśmy obracaliśmy kołem i tak parę razy z 2 smarownice tak weszło. A teraz to przed każdym wyjazdem w pole tak z 15 machnięć nie więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na którym ząbku kosić bobik?  Bo przy grochu klepisko miałem na 5 i dużo połówek daje do zbiornika. Obroty bębna minimum jakie są możliwe. Pacjent D3000. Pchając tą dźwignię do spodu wskakuje jeszcze w jakiś ząbek ale to bardzo daleko i nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pacjent D3000. Motor Valtra. Chcąc uruchomić silnik się zapowietrza. Zmieniłem pompkę zasilającą i dalej. Trzeba odpowietrzyć i chodzi cały dzień normalnie. Co może być przyczyną? Wężyki założone nowe. Zaworek zwrotny również 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy prawda jest że w modelach 3000 i 4000 padają wieńce w zwolnicach? Sprzedający mówił , że nie miał takiego przypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9
Dnia 10.08.2019 o 13:50, TraktortoZetor napisał:

Pomocy jak ściągnąć zwolnicę w 3000?nie bardzo chce zejść. 

Ja przykręcam uszy do piasty i potem ściągaczem hydraulicznym zapierając się za ośkę musi zejść. Oczywiście najpierw odkręca się obie nakrętki z ośki.

 

Dnia 1.11.2019 o 18:44, tomaszt135 napisał:

Czy prawda jest że w modelach 3000 i 4000 padają wieńce w zwolnicach? Sprzedający mówił , że nie miał takiego przypadku. 

Czasami padają. Co to za sprzedający? Rolnik czy handlarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11
Dnia 7.11.2019 o 19:57, Maryush napisał:

Ja przykręcam uszy do piasty i potem ściągaczem hydraulicznym zapierając się za ośkę musi zejść. Oczywiście najpierw odkręca się obie nakrętki z ośki.

 

Czasami padają. Co to za sprzedający? Rolnik czy handlarz?

Handlarz. Jeśli ktoś miał problemy z zapowietrzaniem się układu, to trzeba szukać w instalacji paliwowej. Miałem to samo, ale wymieniłem przewody na nowe i jak ręka odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor221    0
Dnia 16.11.2008 o 11:09, mareknh napisał:

Już myślałem, że nikt nie założy tego tematu=) Dronningborgi to super kombajny, moim zdaniem lepsze od Rekorda i Bizona. Sam mam D1900 z80 roku, kosze nim 8 sezonów i jedynie co się psuło to wał młocarni bo był pogięty, ale jak naprawiliśmy to śmiga bezawaryjnie, w tym sezonie podajnik poszedł, bo tak zboże obrodziło. Tu macie do niego link

http://www.dronningborg.de/d1900.htm , a tu do strony Dronningborga http://www.dronningborg.de/

Opowiem wam o histori: Około 1922 roku w Dani, w miejscowości Dronningborg, Nielsen stworzył pierwszą maszynę do czyszczenia ziarna, która stanowiła około 60% maszyn do młocki w Dani, Zmarł w roku 1938, a jego interes przejęli synowie, a w 1964 roku fabrykę opuścił pierwszy samojezdy kombajn zbożowy. W 1977 roku do produkcji wszedł D1900, który był produkowany do 1980, apotem zastąpiony nazwą D7000 produkowany do 1990 roku. Najnowaszym modelem Dronningborga jest D8900 i D9000 produkowane od 1987 do 1992 roku, posiadały komputer pokładowy, czujmiki strat ziarna itp., jak twierdził zarząd firmy tymi modelami wyprzedzili konkuręcje, ponieważ pierwsi zastosowali komputer pokładowy. W roku 1984 Dronningborg podpisał umowę z MF na produkcję ich kombajnów na ten sam wygląd co Dronningborgi, ale z innym kolorem. Firma Case-IH zaczęła upadać i wciągnięto ją w roku 1987 do Dronningborg, nazywała się Dania, dlatego modele mają człon D. na przełomie lat 1991-1992 firma Dronningborg zaczęła upadać, wykorzystał to MF, który kupił cały zakład i licencje na produkty, i dalej produkował kombajny pod nazwą MF i inną kolorystyką i numeracją. Dowiedziałem się rownież, że to w koncernie MF, a więc byłym Dronningborgu produkowano kombajny Fendt i DF. Modele Dronningborga:

D1500, D1600, D1650, D1800, D1900, D2250, D2500, D2600, D3000/3000S, D3600, D4000/4000S

D5000, D5500, D7000/7000S, D7200, D7500, D7800, D8000/8000S, D8500, D8900, D9000, produkowane w latach:1965-1992. Ogólnie rzecz biorąc Dronningborg był pionerem na rynku kombajnów, i tio panu Nielsenowi zawdzięczamy to, że teraz możemy sobie bez zbędnego wysiłku młócić zboże. Żal mi jest tych, ktorzy twierdzą, że Dronningborg to złom, chwalę firmę Rolmax, która chyba jedyna w Polsce sprowadza tyle Dronningborgów, bo wie, co jest dobre. A propo mówię, że mam do sprzedania D1900 za 29000 zł.

Hej ile pali Dronninborg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panbomba    0

Witam, to siedzi w wariatorze w dronningborgu 3600, chce wymienić te dwa łożyska, wymieniał ktoś już je ? Jak dobrego się zabrać ?

IMG_20200226_113400.jpg

IMG_20200226_113814.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Rozbierałem z MF27. Łożyska same zejdą tylko musisz im pomóc :) tzn zbijasz je w dół tylko ostrożnie aby nie pokrzywić nic. One są mocno pasowne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panbomba    0

No właśnie boje się żeby nie pokrzywić tej rurki co idzie nią olej hydrauliczny. Masz jakiś patent na zbijanie tych łożysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Wszystko z wyczuciem. Najpierw spryskaj jakimś penetrantem. Ja polecam Wurth. Ja kładłem na desce i ścierce a później lekko obijałem. Nie pamiętam już ale chyba od góry i od dołu był jeszcze seger. Najważniejsze aby nie skrzywić rurki :). 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Droningborg D1200 prośba do użytkowników takowego modelu jak i D1250 czy mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie dolnego sita wytrząsacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam. 

Posiada ktoś czujnik strat ziarna LHAgro 862? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

    • Przez sylwek23111
      Witam, czy przerabiał ktoś przystawkę 5-rzędową do kukurydzy firmy New Holland(MR575W) do Claasa Dominatora 98 lub podobnego? Wiem że trzeba prawdopodobnie zmodyfikować ramkę do zamocowania na gardzieli i przerobić napęd z dołu do góry, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakie obroty ma Claas, a jakie New Holland. Może ktoś spotkał się z takimi danymi, albo doradzi czy jest sens to przerabiać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj