Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o kombajnach Dronningborg

603 odpowiedzi na ten temat

#541 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 luty 2017 - 06:59

Ja mam w D-3000 górne żaluzjowe, a dolne otworowe 10mm tez mam go dopiero od niedawna i kosiłem nim owies, pszenice, jęczmień, wyke, peluszke i groch na tych sitach i wniski takie że na pszenice, owies, wyke i peluszke było ok całkiem, po zniwach nic nie rosło na polu, natomiast jęczmień była szczoteczka delikatna, ale to pewnie z tego względu że rozleciała mnie sie końcówka ta żaluzjowa sita i może za duży wiatr był, natomiast groch to wyszła przysłowiowa "osypka" bo dużo wracało ponownie na młocarnie, W tym roku trzeba coś pomyślec z sitami już. Mam tez zagwozdkę bo jesli rzepak szczęśliwie p[rzezimuje to czy wynająć kogoś ze stołem czy próbowac tak jak koledzy bez stołu, co jakos niezbyt mnie sie uśmiecha, nalezało by dorobic chociaz boczną kose, bo ceny nowych czy nawet używanych niskie nie sa...swoją droga ciekawe czy by zdało egzamin by od napedu hedera wstawic trójnik jakiś, skołowac silniczek hudrauliczny i wtedy coś kombinowac, nie wiem może coś modzić ze starek kosiarki konnej, jak uwazacie? czy lepiej przysłowiowej d...sobie nie zawracac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o kombajnach Dronningborg Dzisiaj, 13:06
  •  

#542 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 14 luty 2017 - 07:05

Wszystko o kombajnach Dronningborg Dorob sobie kosę elektryczną i ładnie się kosi. U siebie koszę tak 5 sezonow

#543 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 luty 2017 - 19:49

Dorob sobie kosę elektryczną i ładnie się kosi. U siebie koszę tak 5 sezonow

Sławek i tez bez stołu? Pytałem sie z ciekawości w jedenj firmie pod Zamościem bo sie chwala że dorabiają stoły do kazdego kombajny to sobie zażądali 5500zł za stół do Drona z 2,8 m hederem, podczas gdy do bizona chca 4tys niby, dziwne troche

#544 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 14 luty 2017 - 20:39

Wszystko o kombajnach Dronningborg Kosze bez stołu. Heder jest dosyć gleboki i wątpię aby straty były jakieś wielkie.Znajomi mają clasy że stołami i też rośnie za kombajnem. Może jedynie szybciej kosza

#545 Share KubaMF

KubaMF

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 180 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Fotografia, Kolarstwo, Motoryzacja

Napisany 14 luty 2017 - 23:21

My tak samo kosimy bez stołu i w porównaniu do hederu z bizon czy classa consula to heder jest o wiele bardziej przemyślany do zbioru rzepaku oczywiście. Przez to że jest tak jak kolega piszę głęboki rzepak tak nie ucieka z niego wystarczy motowidła na maxa do góry obroty motowideł na najmniejsze żeby nie obijały o rzepak bo wtedy go wytrzepie. My kosimy zazwyczaj tak że heder nie ścina bez potrzeby łodygi rzepaku tylko idzie tak żeby zaraz za najniżej położonymi stronkami ciął i wtedy straty są bardzo małe, wiadomo jakieś są bo muszą. Po zbiorze rzepaku i uprawie pożniwnej pojezdziłem po polach i pole po Nh cx5080 nie wyglądało wcale gorzej jak po dronningu, nawet jak kombajn przejechał i zacząłem po ziemi szukać to jakoś dużego tego rzepaku nie było. Jedynie wkurzająca rzecz to może by przytuli, która lubi bardzo rzepak i do tego przydała by się właśnie boczna kosa, bo na normalnym rozdzielaczu łanu to się to wszystko ciągnie a to to utnie i po problemie. Tylko jedynie co boli to koszt tej kosy kiedyś na przyszłość trzeba będzie pomyśleć i to zrobić bo bardzo przydatna rzecz :) A prędkość znów też nie może być za mała przynajmniej jak tak sądzę bo jak jedziesz poniżej 5 km/h to nie bierze równo masy ślimak i trzeba się zatrzymywać żeby przełknął to co nagromadzić i nie może wziąć, a po wyżej 5 km/h elegancko wszystko płynnie znika z hedera nawet silnik się nie zająknie :) 

#546 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 luty 2017 - 09:11

No bo własnie mam dylemat co zrobic jak rzepak szczesliwie przezimuje, czy samemu próbowac kosić, tylko sita dorobic, czy własnie kogoś ze stołem brac. Kuba, no nawet lubie nieraz Twoje filmiki podejrzec na YT z koszenia rzepaku:)

#547 Share KubaMF

KubaMF

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 180 postów

Napisany 18 luty 2017 - 16:18

Najlepiej obczaić ile biorą za takową usługę wtedy będziemy mogli to bardziej porównać i zobaczyć czy się opłaca :) My bierzemy za godzinę koszenia tak 190-210zł ;) Z koszenia rzepaku to tylko chyba 2 filmy są, w tym roku nawet czasu nie było bo walczyliśmy z deszczami gdzie doschnięty był to tam kosiliśmy 2 na kombajny, a ja Ferdkiem z przyczepami jezdziłem i nawet nie miałem kiedy zdjęcia zrobić bo to jeden trzeba było obsłużyć to zaraz drugi. Może w tym roku uda się coś bardziej ambitniejszego zrobić :) 

#548 Share waldi76

waldi76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 16:52

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro 

Edytowany przez waldi76, 08 kwiecień 2017 - 20:56.

#549 Share ftl

ftl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 18:05

Witam

Panowie, zastanawiam sie nad zakupem Dronningborga D7000. Możecie powiedzieć jaka ma wydajność na 1h? Na co zwrócić szczególna uwagę przy oględzinach?

#550 Share Maryush

Maryush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 18:14

Wszystko o kombajnach Dronningborg Robiłem hektar średnio w około 50-55minut.

Sprawdzać należy wszystko jak w innych kombajnach plus szczególnie stan wariatora od obrotów bębna, czy nie ma luzu i czy nie jest jakoś lepiony rzemieślniczo. Do tego dobrze byłoby trochę pojeździć żeby sprawdzić hydrostat na ciepłym oleju.
Do tego luzy na wszystkich elementach trzymających i napędzający podsiewacz i kosz sitowy.

Edytowany przez Maryush, 29 marzec 2017 - 18:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share musclecars

musclecars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 kwiecień 2017 - 18:18

Witam Zakupiłem kombajn Dania D3600, z informacji przeczytanych na forum wynika ,ze jest to to samo co Dronningborg i Massey Ferguson MF21. Jest to mój pierwszy kombajn i jeszcze nie bardzo ogarniam co jest co. Może ktoś ma instrukcję do tego kombajnu, bo pomimo podanych tu na forum ustawień nie bardzo orientuje się w których miejscach to się ustawia.

#552 Share karol2306

karol2306

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 21:01

Witam

Wymieniał ktoś łańcuchy w podajnikach kłosowych w D7000?? Są jakieś zamienniki ew sam łańcuch bez łopatek???

#553 Share musclecars

musclecars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2017 - 10:30

Od czego są zegary obrotów  D3000 i gdzie są podłączane poniewaz u mnie jedna linka jest nie podłączona i nie mogę znaleźć miejsca jej dokręcenia.

#554 Share KubaMF

KubaMF

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 180 postów

Napisany 18 czerwiec 2017 - 11:51

Jeden jest od prędkości a jeden jest od obrotów bębna, linkę od obrotów bębna widać jak otworzysz lewo klapę kombajnu (żebyśmy się zrozumieli klapę po tej stronie co schodki :) ). A linka od prędkości jak zobaczysz na skrzynię od prawej strony to tam powinno być takie wyjście na linkę jak coś to mogę przesłać zdjęcia ;) 

#555 Share musclecars

musclecars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2017 - 18:32

Dzięki za info. Tak myślałem ,że ta linka powinna iść do skrzyni, ale u mnie chyba brakuje tego elementu do zamocowania jej. Jeśli to nie problem to poproszę zdjęcia wejścia linki przy skrzyni.

#556 Share kamilc017

kamilc017

kamilc017

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 22:08

Ma ktoś jakiegś dobrego machera w woj.lubelskim do klimatuzacji? Potrzebny też do Unicontrola. Jakiegoś dobrego elektryka. Tylko musi przyjechać na miejsce.

#557 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 17:18

Witam Zakupiłem kombajn Dania D3600, z informacji przeczytanych na forum wynika ,ze jest to to samo co Dronningborg i Massey Ferguson MF21. Jest to mój pierwszy kombajn i jeszcze nie bardzo ogarniam co jest co. Może ktoś ma instrukcję do tego kombajnu, bo pomimo podanych tu na forum ustawień nie bardzo orientuje się w których miejscach to się ustawia.

Bo Dronningborg produkował kombajny dla MF w ich barwach (NIE na licencji MF tylko swoje przemalowali). Mało tego, produkowali też dla Case. 

#558 Share rolnik34

rolnik34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 19:37

o i tak to jest kupic wynalazek

#559 Share kamilc017

kamilc017

kamilc017

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 22:39

Bo Dronningborg produkował kombajny dla MF w ich barwach (NIE na licencji MF tylko swoje przemalowali). Mało tego, produkowali też dla Case. 

Tylko MF były bardziej w dopracowane tzn miały lepiej wnętrze wykonane i innych pare pierdół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 12:22

Trochę się napaliłem na ten kombajn ale boje się tego silnika valmet-a , jaką to ma wydajność ? https://www.otomoto....0-ID6ySwiJ.html

Dodaj odpowiedź