Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

karol2306    12

Witam

 

Nie działa mi regulacja obrotów młocarni. Uszkodzeniu uległa śruba blokująca wystający pręt z gwintem. Jak się do tego zabrać??? Wymieniał lub naprawiał to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy każdy D3000/D3000S posiada czujnik strat? I czym się różni ten na brązowym spodzie od tego normalnego?

Edytowano przez TraktortoZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Nie każdy ma czujnik start ziarna to można powiedzieć była opcja w wyposażeniu, fakt że można go dorwać i zamontować bo są pod niego wyjścia porobione wszystko przynajmniej u mnie tak jest. A w kolorach spodów nie ma różnicy o tyle że ten na brązowym spodzie jest już nowszy i coś tam wiadomo na pewno jest inne. Nie znalazłem informacji na temat tego żebyś czymś zbytnio się różniły jedynie co to kolor bodajże chyba od 1985 klepali już brązowe a wcześniej pomarańcz ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Mam pytanie do znawców MF 27 lub dronningborg dlaczego przy koszenie rzepaku lub też zboża ale tu już trochę mniej trafiają mi się łodygi takie dwa trzy cm niby nie jest tego dużo ale w rzepaku przez to zanieczyszczenia wychodzą 6-7 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Jakie masz sita żaluzjowe ? Bo możliwe że masz za dużo otworzone spróbuj troszeczkę przymknąć może pomoże. U mnie też czasami się trafiają ale na to już nic nie poradzimy jak na jeden zbiornik trafi się parę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Hmm mam identycznie o tyle że kombajn d3000 ale różnicy to nie robi. Sita może masz za dużo otwarte bo innej opcji nie ma wiadomo że czasami się trafi że przeleci, ale żeby aż tak to nie możliwe bo jak przeleci przez żaluzje to potem przez otworowe już tak łatwo nie przeleci. Spróbuj żaluzje przymknąć ale nie dużo troszkę tylko, może coś to da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musclecars    0

A jak masz ustawione kierownice wiatrów? nie mam dużego doświadczenia , bo to dopiero pierwszy sezon koszenia kombajnem,ale staram się kosić według ustawień podanych na forum bo instrukcji niestety nie mam,ale jak teściu uparł się przestawić kierownice wiatrów na 4 to żyto też były zanieczyszczone kawałkami słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

W tym coś może być bo jak wiatru nie masz no to nie ma co się dziwić że zanieczyszczone, na rzepak bodajże kierownice na 0,5-1, pszenica 1,5-2. Fakt musisz pobawić się bo czasami u Ciebie może być inaczej ja mam wiatr tak na 900 obrotów ustawiony i sita od niedomłotów otworzone dość i straty małe są, a zboże czyściutkie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Tak, bardzo prosty demontaż jak i montaż raptem parę minut zajmuje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozik89    0

Mam problem ze znaleieniem czesci do D1200. Zepsulo mi sie kolo pasowe od napesu hedera. I jedyne jakie znalazlem jest w okolicach Lublina a to prawie 550 km ode mnie. Czy ktos moze mi polecic jakies inne punkty sprzedazy w okolicach wielkopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A D3000 występowały w dwóch szerokościach hederu. Ten co ma 3,3m to jest szerokość całkowita czy samej kosy? A ten z 2,8m jaką ma szerokość całkowitą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

To jest tak ten co ma szerokość koszenia 2,8m łatwo rozpoznać nie ma dzielonego motowidła po zew. ma gdzieś 3,3m, a ten co ma szerokość koszenia 3,3m dzielone motowidła po zew. pewnie będzie miał 3,7 pewnie dokładnie nie wiem bo jeszcze nie widziałem go na oczy nigdy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

W D8500 aby zdemontowac kolo od regulacji predkosci obrotow mlocarni nalezy rowniez zdemonowac podajnik czy da sie to jakos ominac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

W D7000 zamiast demontować podajnik łatwiej odkręcić oś na łożyskach, odsunąć do tyłu i ominąć podajnik. Nie wiem czy w 8500 też się tak da, sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Do rzepaku sito żaluzjowe u góry powinno być zamknięte na maksa na dole sita z okrągłymi dziurkami 3-4mm. Sprawdź też czy sito niejest przypadkiem za krótkie i zamiast łodygi i inne zrzuca ci do zbiornika a nie do niedomłotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj