Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o kombajnach Dronningborg

547 odpowiedzi na ten temat

#281 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 21:29

Wszystko o kombajnach Dronningborg pepe
Wysłałem zapytania na priv, sprawdź i odpowiedz.

Edytowany przez zorzyk2, 21 czerwiec 2012 - 21:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o kombajnach Dronningborg Dzisiaj, 23:19
  •  

#282 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 26 czerwiec 2012 - 15:34

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam mam dronningborga d 7000. Czy wie ktoś jak go ustawic do koszenia rzepaku? Z góry dziękuje za odpowiedz

#283 Share drinni

drinni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 08:55

Wszystko o kombajnach Dronningborg witam. wie ktoś może jak są przypisane bezpieczniki w d7200 ? mam schemat elektroniki ale nie bardzo się na tym znam. A i jeszcze grzeją mi się kable w skrzynce z bezpiecznikami. bardzo proszę o pomoc, muszę w końcu uruchomić ten kombajn.

Edytowany przez drinni, 04 lipiec 2012 - 06:32.

#284 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 12:11

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam, czy ktoś wymieniał kiedyś ten plastikowy uchwyt palca w ślimaku przy d7000, czy jest jakiś prosty sposób aby to zrobić bez rozbierania ślimaka ?

#285 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:34

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam ja odkręcałem te uchwyty plastikowe w hederze . Wiec na początek należy z prawej strony odkręcić kilka nakrętek 8-10 fi 8 mm bodajże mocujących obudowę . Następnie po odkręceniu po środku hederu obudowy trzeba odkręcić obudowy łożysk sztuk 2-ie każda po 3-u śruby ( potrzebny jest dosyć długi klucz z końcówką nasadową ) . Jeśli czegoś nie zapomniałem to powinno się wysunąć na prawo . Aha palce ślimaka należy wyjąć w pierwszej kolejności , tak dla przypomnienia .

#286 Share Piszczyk

Piszczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:34

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam. Może komuś przyda się katalog do silnika Valmet 411DSL, ja mam taki w Case (Dronningborg) 3600 http://www.vipzapcha...L-zapchasti.pdf

#287 Share fendt413VARIOtms

fendt413VARIOtms

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 10:21

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam wszystkich. Kupiłem Dronningborga d4500 z 1991 roku i nie wiem od czego są pomarańczowe lampki na panelu kontrolnym w kabinie ? Czy to są czyjniki awaryjności, nigdy mi się nie zapaliły i nie wiem czy nawet działają :mellow: . Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc byłbym wdzięzny.

#288 Share pawel0609

pawel0609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:12

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Witam wszystkich. Kupiłem Dronningborga d4500 z 1991 roku i nie wiem od czego są pomarańczowe lampki na panelu kontrolnym w kabinie ? Czy to są czyjniki awaryjności, nigdy mi się nie zapaliły i nie wiem czy nawet działają :mellow: . Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc byłbym wdzięzny.

te kontrolki to są takie czujniki np. jak ci zerwie podajnik kłosowy to to się zaświeci. ale i tak to nie jest praktyczne bo szybciej się zorientujesz po głosie. http://moto.allegro....2482530720.html zapewne takie masz te czujniki ja mam takie w D3000 i to jest do tego.

#289 Share lezar

lezar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 06:22

Wszystko o kombajnach Dronningborg Kupilem Dronningborga D-2600 i nie wiem ile wchodzi plynu chlodzacego do ukladu no i jak sposcic olej z silnika? A moze ktos ma instrukcje obslugi tego kombajnu to prosze o kontakt.

#290 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 07:55

Wszystko o kombajnach Dronningborg Do spuszczania oleju powinien być korek na wężu poprowadzonym na bok kombajnu. W moim d-1650 tak jest..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share lumasu1

lumasu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:22

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam. Zakupiłem właśnie kombajn Dania D7200. Chciałbym sie dowiedzieć jaka jest jego wydajność?? czy można sprawdzić ile ma mth?? gdzie sie włancza rure od wysypu??

Edytowany przez lumasu1, 11 styczeń 2013 - 21:32.

#292 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 07 luty 2013 - 15:06

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam!! Zastanawiam sie nad kupnem kombajnu Dronninborg 1900. Czy wie ktos moze jak sprawuja sie te maszyny? Jak jest z czesciami? No i na co zwrocic uwage przy zakupie bo nigny nie mialem kombajnu. Z góry dziekuje za odpowiedz.

#293 Share jarekzmc

jarekzmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2013 - 11:52

Wszystko o kombajnach Dronningborg WITAM
KUPIŁEM D 1250 POTRZEBUJE INSTRUKCJI OBSŁUGI I SMAROWANIA jarek_gil@o2.pl
POZDRAWIAM

#294 Share rolnikszablozeby

rolnikszablozeby

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:33

Wszystko o kombajnach Dronningborg Witam. Miesiąc temu kupiłem Dronningborga 1650 z kabiną i sieczkarnią , stan jak za te pieniądze to nawet nawet, gdzie można dokupić części do niego? Oraz gdzie można zregenerować rozdzielacz bo trochę cieknie właściciel twierdzi/ł że na sezon dolewa/ł do hydrauliki ok 3-4 litrów poza tym sprawdzimy w tym roku w żniwa co to za sprzęt to jest mój pierwszy kombajn i mam małe obawy;) za odpowiedzi z góry dzięki.;))

#295 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:15

Wszystko o kombajnach Dronningborg Rolnikszablozebny nie piszesz z jakich okolic pochodzisz, znam kilka miejsc w Lubelskim gdzie można kupić części do DR1650 ale nie będę im robił darmowej reklamy bo mi tez nikt nie robi .
Niektóre z części można zaadoptować z innych maszyn (Bizon), wiem bo takie rzeczy robiłem i mam tez DR1650 który sprawuje się od kilku lat bardzo dobrze. Rozdzielacz myślę ze można zregenerować we własnym zakresie lub w warsztacie Hydrauliki siłowej wymieniając oringi bo nie jest on tak intensywnie eksploatowany jak w koparkach gdzie tylko i wyłącznie się go używa . A jeżeli chodzi i instrukcję podaj mi prywatnego maila a nie przez Af bo ona ma 13Mb i nie wiem czy przejdzie. Chętnie odpowiem na inne pytania o DR1650 gdy tylko będę miał chwilę czasu, mam też inną literaturę do tej maszyny oprócz tej o której pisałem na wcześniejszych stronach: katalog częsci do sieczkarni Rekord Klipper i instrukcję obsługi do niej ale większość po Duńsku.
DR1650 różni się od DR1250 (tak mi się wydaje) tylko silnikiem i szerokością hedera.

Edytowany przez JUMIKO, 28 luty 2013 - 11:00.

#296 Share rolnikszablozeby

rolnikszablozeby

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 06:48

Wszystko o kombajnach Dronningborg Jestem z Kurowa, dzięki za odpowiedź trochę mnie uspokoiłeś swoją wypowiedzią

#297 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 08:25

Wszystko o kombajnach Dronningborg To rzut beretem do mnie, wysłałem instrukcję i jak by co to pisz lub dzwoń na te dane z maila.

#298 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:58

Wszystko o kombajnach Dronningborg gdzie mozna kupic czesci do dronningborga d7000 oprócz skladu w wysokim woj lubelskie

#299 Share jarekzmc

jarekzmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:32

Wszystko o kombajnach Dronningborg CZEŚĆ
JUMIKO CZY MÓGŁBYS WYSŁAĆ INSTRUKCJE DO DRONNINGBORGA D 1650 MÓJ MAIL jarek_gil@ o2.pl
KUPIŁEM D 1250 ALE TAK JAK PISZESZ OBA SĄ PODOBNE
POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Tootiki

Tootiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:29

Wszystko o kombajnach Dronningborg Podbijam problem braku instrukcji w cywilizowanym języku:) W tym wypadku chodzi o model d4500. Czy ktoś znalazł instrukcję do d4000/ d400s/ d4500 po polsku(chyba byłby to cud), angielsku lub niemiecku? Wyżej ktoś napisał, ze można skorzystać z instrukcji do MF-którego modelu?

Dodaj odpowiedź