Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2209    161

żaluzje masz nad sitem dolnym w podsiewaczu.zdejmujesz klapke z tyłu podsiewacza i za nią znajduje sie wajcha do regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernest180    0

Witam

Mam takie pytanie. Oglądałem kombajn Dronningborg D4000 i zauważyłem, że na postoju przy uruchomionym silniku nie można skręcać kołami. Gość twierdzi, że w tak w nich jest. Mógłby się ktoś wypowiedzieć czy faktycznie tak jest? Jak z pracą hydrostatu w tym modelu? Orientuje się ktoś jak kosztowna jest ewentualna naprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios    0

Witam

Mam takie pytanie. Oglądałem kombajn Dronningborg D4000 i zauważyłem, że na postoju przy uruchomionym silniku nie można skręcać kołami. Gość twierdzi, że w tak w nich jest. Mógłby się ktoś wypowiedzieć czy faktycznie tak jest? Jak z pracą hydrostatu w tym modelu? Orientuje się ktoś jak kosztowna jest ewentualna naprawa?

Głupoty Ci wciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Gdzie szukac problemu z niedostatecznym ladowaniem akumulatora w D7000 ? podkresle ze bateria nowa alternator corocznie sprawdzany i laduje 14.5 V czyli standardowo jak mechanik powiedzial...a mimo tego wszyskiego po 2 tygodniach pracy sprzetem bateria jest rozladowana...zeby jakos nie obciazac ukladu wymontowalem radio standardowe takie co Gierka jeszcze pamieta :P bo pobieralo prad caly czas a nie gralo :P to tylko uzywam w nocy swiatel i kogutów i wlaczanie hedera, mlocarni, rury wyladowczej...denerwujace jest tez to jak w nocy wracam do domu to pasowaloby na kogutach i swiatlach zeby zapewnic sobie jak i innym bezpieczenstwo i widocznosc i gdy to wszystko chodzi to nie swieci tak jak powinno...lekko takie przygasniete...nie mam pojecia jak sie zabrac za to czy ktos z Was obeznany w tym temacie moze jakos pomoc? pozdrawiam Wszystkich posiadaczy Dronningborga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Popraw połaczenia na masę i przewód od alternatora do stacyjki, sprawdź pobór prądu przez kombajn włączając poszczególne odbiorniki i w stanie spoczynku. sprawdź przy jakich obrotach silnika zaczyna ładować oraz prąd ładowania, nie napięcie. Może być za mała wydajność alternatora, może pomogła by zmiana rozmiaru kółka pasowego w alternatorze - szczególnie gdy pózno się wzbudza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Zmierz jeszcze raz napięcie ładowania ale przy włączonych wszystkich odbiornikach, 13.8-14V.

Wyłącz wszystko co pobiera prąd i zmierz wtedy pobór prądu, powinien być zerowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Więc Panowie postaram sie odpowiedzieć Wam wszystkim (tylko nie krytykujcie bo z elektroniki to orzeł nie jestem:p na elektryków nie stac a koszty trzeba redukowac) bateria: Varta 12V 225 Ah z tymi kablami na mase poprawie bo tez jakos mnie taka mysl naszla :P a z tymi napieciami to tak: ustawilem miernik na DCV 20 na zgaszonym silniku pokazuje 12,51 na wlaczonym pokazuje 12,95 a jak wlacze wszystko co sie tylko da wlaczyc to pokazuje 12,30 z wachaniami...chyba za niskie :/ a co najlepsze jak wymontuje alternator dam na sprawdzenie to pokazuje 14.5 dlaczego nie pokaze tak po zamontowaniu :/ poprawiałem tez dzisiaj swiatla z tylu kierunki stop nie wiedzieć dlaczego po nacisnieciu hamulca (na zgaszonym motorze dla testów) przygasa kontolka oleju i jak nie pusci sie hamulca to bezpiecznik zjarał sie :/ (Dzięki Wam za aktywną pomoc tutaj :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Masz termita, który zjada prąd :D. Kontrolka przygasa, bo nastepuje spadek naspiecia z powodu zwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danken123    0

Witam gdzie moge kupic te nagarniacze Do D 3000 nie te palce co sie montuje do polozonego zboza tylko co na bokach sie montuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Wie ktoś z Was jak podłączyć stacyjke w D7000? chodzi mi o te kable...wypieły się wszystkie i nie moge dojsc ladu :/ jakies zdjecie ew. schemat byłbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam koledzy jakiej pojemności jest zbiornik zbożowy w D7000? może być w kg lub litrach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zamówić, np. w sitamet. Mają katalogi dorabiaja w/g oryginału. Sam korzystałem.

 

Witam koledzy jakiej pojemności jest zbiornik zbożowy w D7000? może być w kg lub litrach pozdrawiam

http://www.dronningborg.de/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Dzięki kolego zorzyk2 ale ja nie panimaju tam nic po polsku ale może ktoś wie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drinni    0

Witam. Mam pytanie, czy mogę gdzieś dokupić włącznik świateł awaryjnych do d7200, albo może da sie go jakoś obejść, żeby kierunki działały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danken123    0

Witam mam problem z D -3000 przestaly dzialac nagarniacze i nie wiem co moze byc przyczyna awarii , obstawiam na silniczek nagarniaczy ale nie jestem pewny. Prosze o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nagarniacz jest hydraulicznie napędzany.sprawdz pokrętło którym się załącza i łańcych który napędza motowidła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel0609    0

I musi kluczyk być przekręcony / coś takiego a jak będzie w pionie to nie załączy ci się i jeszcze tą wajchę od hedera mocniej pociągnij do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Sprzedam Dronningborg D7000 81 rok maszyna sprawna 2 - letnia nowa sieczkarnia record cliper heder 4,35 w kosie wiecej info na prv lub tel 504 056 745

 

Witam koledzy jakiej pojemności jest zbiornik zbożowy w D7000? może być w kg lub litrach pozdrawiam

Kolego ja mam D7000 i wchodzi mi ok 2,5 tony a nawet wiecej jak ladnie rozgarniesz w zbiorniku ale troche zachodu z tym jest bo zbiornik ma w srodku dosc "smieszny" kształt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, czy ktoś może powiedzieć do którego roku były produkowane te kombajny? Czy są nadal produkowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Dronningborgi pod tą marką były robione do 92r. Potem (a nawet chyba równolegle) te same kombajny były pod marką Massey Ferguson (xp 29, xp31).

Znalazłem Dronningborga z 1996r, ale to już praktycznie Massey :http://allegro.pl/kombajn-dronningborg-mf-34-i3699609077.html

 

Pytanie do właścicieli D7000 (silnik perkins) - czy jest w bloku kranik do spuszczania płynu chłodzącego? Czy tylko korkiem w chłodnicy się wypuszcza płyn?

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj