Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deki93pl    0

Witam. Posiadam dronningborga 2250 i mam takie pytanie, czy ktoś z was ma taki kombajn? jeśli tak to czy spotkał sie ktoś z mocnym drganiem całego kombajnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drinni    0

Witam. Zakupiłem właśnie Dronningborga 7200. jest to niestety mój pierwszy kombajn i nie mam pojęcia jak go ustawić. Może ktoś mi pomóc?

 

Mam jeszcze kilka problemów:

- gdzie są bezpieczniki

- czy da się ustawić prędkość motowideł

- do czego służy dźwignia, którą porusza sie jakąś klapką nad prawym kołem

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

bezpieczniki są z prawej strony fotela pod osłoną pokrętło między przełącznikami to prędkość motowideł

a klapka sprawdzasz powrót z podajnika kłosowego na bęben . Jeśli nie tajemnica to gdzie kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drinni    0

Został sprowadzony z Danii. Pracował na 20 Ha, także nie powinien być zużyty(przy sieczkarni nie pracował) , tylko trochę drobnych spraw do sprawdzenia.

A orientuje się ktoś ja przykręcić koło z elektromagnesem od sieczkarni, bo było jest zdjęte, a nie da się założyć klucza na nakrętkę bo napinacz blokuje, a koło przecież się kręci na wałku(aby kołem dokręcić).

 

I dzięki Jurek za podpowiedź.

Edytowano przez drinni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1520    0

Witam wszystkich. Kupiłem droniego d1650 proszę o podpowiedzi jak to wszystko poustawiac...(...bo nie chciałbym bardzo namieszac:: )nie jestem zbyt doświadczonym kombajnistą i dlatego wole zapytac kogoś kto jest już wprawiony w pracy takim sprzętem.. o prawda jest to mój drugi kombajn ale poprzedni musiałem sprzedac...a i w żniwa nim długo nie pokosiłem....a teraz mam Dronniego..proszę o każdą podpowiedź za którą już jestem wdzięczny.. mam do wykoszenia rzepak,pszenicę i jęczmień.. pozdrawiam i czekam na podpowiedzi...

 

Też miałem D-1650 ale go sprzedałem. D 7000 fajna maszyna wczoraj kosiłem i obok mojego pola kosił właśnie D 7000 ładnie się zbierał ale jak wyjechaliśmy na równo to został w tyle za Case.

witam ...ja kupiłem d1650 czy możesz mi podpowiedziec jak to wszystko poustwiac? no i na co zwrócic uwagę podczas koszenia bardzo proszę o podpowiedź.bo nie jestem zbyt doświadczonym kombajnistą.. mam rzepak,pszenicę i jęczmień...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

pepe

Wysłałem zapytania na priv, sprawdź i odpowiedz.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Witam mam dronningborga d 7000. Czy wie ktoś jak go ustawic do koszenia rzepaku? Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drinni    0

witam. wie ktoś może jak są przypisane bezpieczniki w d7200 ? mam schemat elektroniki ale nie bardzo się na tym znam. A i jeszcze grzeją mi się kable w skrzynce z bezpiecznikami. bardzo proszę o pomoc, muszę w końcu uruchomić ten kombajn.

Edytowano przez drinni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam, czy ktoś wymieniał kiedyś ten plastikowy uchwyt palca w ślimaku przy d7000, czy jest jakiś prosty sposób aby to zrobić bez rozbierania ślimaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Witam ja odkręcałem te uchwyty plastikowe w hederze . Wiec na początek należy z prawej strony odkręcić kilka nakrętek 8-10 fi 8 mm bodajże mocujących obudowę . Następnie po odkręceniu po środku hederu obudowy trzeba odkręcić obudowy łożysk sztuk 2-ie każda po 3-u śruby ( potrzebny jest dosyć długi klucz z końcówką nasadową ) . Jeśli czegoś nie zapomniałem to powinno się wysunąć na prawo . Aha palce ślimaka należy wyjąć w pierwszej kolejności , tak dla przypomnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupiłem Dronningborga d4500 z 1991 roku i nie wiem od czego są pomarańczowe lampki na panelu kontrolnym w kabinie ? Czy to są czyjniki awaryjności, nigdy mi się nie zapaliły i nie wiem czy nawet działają :mellow: . Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc byłbym wdzięzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel0609    0

Witam wszystkich. Kupiłem Dronningborga d4500 z 1991 roku i nie wiem od czego są pomarańczowe lampki na panelu kontrolnym w kabinie ? Czy to są czyjniki awaryjności, nigdy mi się nie zapaliły i nie wiem czy nawet działają :mellow: . Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc byłbym wdzięzny.

 

 

te kontrolki to są takie czujniki np. jak ci zerwie podajnik kłosowy to to się zaświeci. ale i tak to nie jest praktyczne bo szybciej się zorientujesz po głosie. http://moto.allegro.pl/czujnik-wlacznik-dronningborg-massey-ferguson-i2482530720.html zapewne takie masz te czujniki ja mam takie w D3000 i to jest do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lezar    0

Kupilem Dronningborga D-2600 i nie wiem ile wchodzi plynu chlodzacego do ukladu no i jak sposcic olej z silnika? A moze ktos ma instrukcje obslugi tego kombajnu to prosze o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do spuszczania oleju powinien być korek na wężu poprowadzonym na bok kombajnu. W moim d-1650 tak jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Witam. Zakupiłem właśnie kombajn Dania D7200. Chciałbym sie dowiedzieć jaka jest jego wydajność?? czy można sprawdzić ile ma mth?? gdzie sie włancza rure od wysypu??

Edytowano przez lumasu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Witam!! Zastanawiam sie nad kupnem kombajnu Dronninborg 1900. Czy wie ktos moze jak sprawuja sie te maszyny? Jak jest z czesciami? No i na co zwrocic uwage przy zakupie bo nigny nie mialem kombajnu. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miesiąc temu kupiłem Dronningborga 1650 z kabiną i sieczkarnią , stan jak za te pieniądze to nawet nawet, gdzie można dokupić części do niego? Oraz gdzie można zregenerować rozdzielacz bo trochę cieknie właściciel twierdzi/ł że na sezon dolewa/ł do hydrauliki ok 3-4 litrów poza tym sprawdzimy w tym roku w żniwa co to za sprzęt to jest mój pierwszy kombajn i mam małe obawy;) za odpowiedzi z góry dzięki.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Rolnikszablozebny nie piszesz z jakich okolic pochodzisz, znam kilka miejsc w Lubelskim gdzie można kupić części do DR1650 ale nie będę im robił darmowej reklamy bo mi tez nikt nie robi .

Niektóre z części można zaadoptować z innych maszyn (Bizon), wiem bo takie rzeczy robiłem i mam tez DR1650 który sprawuje się od kilku lat bardzo dobrze. Rozdzielacz myślę ze można zregenerować we własnym zakresie lub w warsztacie Hydrauliki siłowej wymieniając oringi bo nie jest on tak intensywnie eksploatowany jak w koparkach gdzie tylko i wyłącznie się go używa . A jeżeli chodzi i instrukcję podaj mi prywatnego maila a nie przez Af bo ona ma 13Mb i nie wiem czy przejdzie. Chętnie odpowiem na inne pytania o DR1650 gdy tylko będę miał chwilę czasu, mam też inną literaturę do tej maszyny oprócz tej o której pisałem na wcześniejszych stronach: katalog częsci do sieczkarni Rekord Klipper i instrukcję obsługi do niej ale większość po Duńsku.

DR1650 różni się od DR1250 (tak mi się wydaje) tylko silnikiem i szerokością hedera.

post-0-0-63157900-1362042320.jpg

post-0-0-39666700-1362042335.jpg

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

To rzut beretem do mnie, wysłałem instrukcję i jak by co to pisz lub dzwoń na te dane z maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

gdzie mozna kupic czesci do dronningborga d7000 oprócz skladu w wysokim woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzmc    0

CZEŚĆ

JUMIKO CZY MÓGŁBYS WYSŁAĆ INSTRUKCJE DO DRONNINGBORGA D 1650 MÓJ MAIL jarek_gil@ o2.pl

KUPIŁEM D 1250 ALE TAK JAK PISZESZ OBA SĄ PODOBNE

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tootiki    0

Podbijam problem braku instrukcji w cywilizowanym języku:) W tym wypadku chodzi o model d4500. Czy ktoś znalazł instrukcję do d4000/ d400s/ d4500 po polsku(chyba byłby to cud), angielsku lub niemiecku? Wyżej ktoś napisał, ze można skorzystać z instrukcji do MF-którego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj