Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Turbina    10

Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????

Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Sąsiad ma taką maszyne no może mniejszy model niż ten z linak, użytkuje ja już bodajże 4 sezon, robi nią swoje 20 hek. i jeszcze na zarobki jeździ, posiada siewczkarnię, co do części to mówił że wiekszych problemów niema, także kombajn ten w tym wypadku w miarę godny polecenia. A co do problemów jaki z nim ma to częste zapowietrzanie sie silnika, ale może to tylko ten egzemplaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

zauwazcie ze te kombajny sa identyczne jak MF-y np. jest wierna kopia 31XP wiec z czesciami niepowinno byc problemu

 

ps. nawet niektorzy sprzedawcy przemalowywuja je i spradaja jako mf-y


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

a ja słyszałem że brudno młócą,ale to pewnie po części wina operatora,a do MF-a są dostępne części zamienne,bo tak szczerze mówiąc to za wiele sie tego na polach nie spotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi82    0

u nas sąsiad miał różne maszyny na sprzedanie.skądś tam chyba sprowadzał i był tam właśnie taki kombajn. Troche czasu tam stał aż wkońcu ktoś go kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

jakoś dziwnie wygląda, tak jakoś trapezowato :(:) :)


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Dzis przez wieś wiezli ten kombajn na nisko podwoziówce. Kabinke miał po prawej stonce. Taki on mocno kanciaty...


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie Dronningborg jest na licencji MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

My posiadamy jeszcze ten kombajn typ D1200 aktualnie jest na sprzedanie ponieważ zwiększył się areał do koszenia a czas goni więc mamy już wiekszy kombajn. Problemów z nim większych nigdy nie było a mamy go już ok 9 sezonów. Zboże młuci bardzo czysto ze względu na dodatkowy tryjer.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Spotkałem się z nimi tylko w ofertach sprżedaży. Fajne maszyny(wygląd) ale chyba jakieś wynalazki.Szukaj potem częsci i dopasowuj od polskich.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

W sumie to wszystko pasuje od Bizona wiec nie ma problemów.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mój sąsaiad niedawno kupił Droningborga nawet fajny w żniwa wrzuce jego fotki i możę filmik z pracy jak Będzie kosił u mnie ja usłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie w sasiedniej miejscowosci jest droningborg i wlasciciel go chwali a kosil dopiero nim 2 sezon


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a jak z czesciami do nich ???

  • Like 1

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Z tym pasowaniem to różnie bywa, na przysłowiowe oko jest niby to samo ale jak się człowiek bliżej zagłębi to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
zauwazcie ze te kombajny sa identyczne jak MF-y np. jest wierna kopia 31XP

 

własciwie to jest na odwrót:)) MF do Droningborg, osobiście oglądałem tabliczke znamionową takiego "MF-a" która mowiła ze maszyna wyprodukowana dla MF


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A CO POWIECIE NA WYDAJNOŚĆ TEGO KOMBAJNU,ZROBI WIĘCEJ OD BIZONA REKORDA (no ja myśle że więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helktu    0

Podpinam się do tematu, ma może ktoś z was katalog części do Dronningborg 8000? Może też być do mf 29xp bo to prawie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

My z tatą mamy osobiście dronningborga(D7000) i naprawde jest godzien pochwały,naprawde gorąco polecam,bardzo dobra maszyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

    • Przez sylwek23111
      Witam, czy przerabiał ktoś przystawkę 5-rzędową do kukurydzy firmy New Holland(MR575W) do Claasa Dominatora 98 lub podobnego? Wiem że trzeba prawdopodobnie zmodyfikować ramkę do zamocowania na gardzieli i przerobić napęd z dołu do góry, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakie obroty ma Claas, a jakie New Holland. Może ktoś spotkał się z takimi danymi, albo doradzi czy jest sens to przerabiać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj