Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

KubaMF    818

Witajcie od paru dni mam problem z d3000. Z każdym dniem co raz więcej sekcji hydrauliki przestaje działać. W pierwszy dzień podnoszenie hederu szwankowało, i na następny dzień już tak samo było z motowidłami i napędem motowidła strasznie wolno się obracał po mimo zwiększania obrotów. I tu moje pytanie czy wie ktoś jaki dokładnie olej ma tutaj przychodzić ? Moja diagnoza jest taka że olej je za rzadki bo jak ostatnio kosiłem o 21 to wszystko zaczęło wracać do normy powoli. Tak samo rano było za nim wyjechałem wszystko działało objechałem pole raz i znów powtórka z rozrywki... Czy miał już ktoś taki przypadek ? Najciekawsze że wspomaganie i przyśpieszacz działają bez zarzutu. Czy ktoś wie jaka jest w tym modelu dokładnie pompa, bo wiem że jest chyba tak jakby podwójna ale ona jest rotacyjna czy tłoczkowa ? Z góry dziękuje za pomoc ! 

Edytowano przez KubaMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Odkąd go mam nie zmienialiśmy, bo nie wiemy gdzie są szukaliśmy ale nic nie znaleźliśmy. Albo ich nie ma albo jesteśmy ślepi i gdzieś ukryty jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie dronningborg d8000s jak dobrze ustawić do koszenia jęczmienia? Czyli sita klepiska itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Ja mam d1650 sa dwa na przewodach sztywnych od hydrauliki. szukaj w internetach po dronningborgu lub mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MixhaL    0

Witam

Posiadamy z ojcem kombajn dronningborg D7500, sprzęt całkiem fajny i dosyć bezawaryjny ale ma jedną poważną wadę i myślę że ojciec już drugi raz by nie kupił tego kombajnu a mianowicie ciągle ukręcają się półosie z tyłu, rok bez ukręcenia półosi to nie rok! Czy też macie takie problemy z półosiami tylnymi? Zaznaczam że operator przejeżdża przez wszelkiego rodzaju przydrożki bardzo powoli ( na wyprostowanych kołach), przy nierównych wyjazdach na drogę też koła nie są skręcane, niestety nie pomaga i co roku jedna oś jest do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

O jakie półosie dokładnie Ci chodzi bo z tyłu takiego czegoś raczej niema, mógłbyś bardziej to wytłumaczyć. Mam mf 29xp odpowiednik dronningborga d7500 mam go już z 8lat i takich rzeczy jeszcze u siebie nie robiłem jedynie łożysko w tylnym kole mi się rozsypało i zgubiłem koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

To coś jest nie tak, ja u siebie mam oryginały i przy przejazdach przez miedzę czy jazda z pełnym zbiornikiem po dołach nawet mam z 3km do pola takie polnej drogi z dziurami i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Witajcie, znów piszę w sprawie d3000. Po wielu próbach, po sprawdzeniu ciśnienia na pompie (240atmosfer), wymianie filtra hydrauliki ciśnienie za rozdzielaczem wynosi połowę z tego co na pompie czyli gdzieś 120-130 atmosfer. Z dnia na dzień jest coraz gorzej, heder coraz słabiej unosi i tak samo motowidło podnoszenie i wysów. Wszystko siedzi gdzieś w rozdzielaczu, bo gdyby to była pompa to i wspomaganie i napęd motowidła by figlowały a nie figlują. I tutaj moja prośba czy miał ktoś z was taki problem, lub ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić ? My już wszystko robiliśmy nawet wydarliśmy za rozdzielaczem na powrocie jest taki regulator ciśnienia myśleliśmy że to on wyregulowaliśmy założyliśmy ale ciśnienie podniosło się jedynie o 10 atmosfer. Wczoraj wylaliśmy olej z całego układu i co ciekawe olej niby dużo nie pracował ale taki czarny i czuć było taką spaleniznę jakby to był silnikowy, to jest strasznie dziwne. Zalaliśmy nowym, który pod wpływem temperatury nie zmienia swojej gęstości, ale chyba jest za rzadki bo teraz już nawet hedera nie podniesie ... Z góry dziękuje chłopaki za pomoc, żniwa jeszcze trwają a kombajn stoi w garażu i nawet nie wiadomo za co się wziąć ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9
Dnia 11.08.2018 o 16:38, MixhaL napisał:

Używki oryginał też pękają. 

Zwrotnice w tych kombajnach pękają bardzo często, ale tak żeby jedna na sezon to coś jest nie tak. Może masz źle ustawioną zbieżność na drążku i cały czas napiera na czop?

 

@KubaMF Wygląda na to, że masz po prostu zużyty rozdzielacz.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

No najprawdopodobniej rozdzielacz, był u nas gość od hydrauliki i rozbieraliśmy to w drobny mak i tam takie małe kulki gumowe są i one są zniekształcone już i to chyba ich winna. O tyle ten rozdzielacz jest fajny że tutaj nie trzeba kombinować z przelewem, bo wszystkie siłowniki są jednosekcyjne więc druga sekcja w rozdzielaczu idzie od razu na przelew. A kupując nowy szukaliśmy to trudno taki dostać trzeba było by kombinować z przelewem spiąć wszystkie sekcje i po powrót je podłączyć. Coś tam hydraulik przy nim porobił zobaczymy bliżej żniw czy coś się zmieniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Czy ktoś z Was wie gdzie kupić klepisko do kukurydzy (lub uniwersalne) do Dronningborga D7000-D7500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czemu motowidła się nie obraca? Po żniwach ubiegłorocznych działało a teraz nie działa. Pacjent D3000. Dodam że reszta hydrauliki działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Może czujnik od załączania motowideł, bo one załączają się chyba elektro-hydraulicznie, albo jakiś zawór czy coś. Sprawdzałeś obwód od tych motowideł czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj