Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Maryush    9

Ja bym zaczął od konkretnego czyszczenia chłodnicy i sprawdzenia stanu płynu chłodzącego. Potem jak kolega pisze termostat i pompa wody.

Poza tym, czy faktycznie się grzeje, czy tylko wskaźnik pokazuje że się zagrzał, a silnik ma normalna temperaturę pracy? Jeśli tak to najpewniej padł czujnik. Ja miałem coś podobnego ale w druga stronę, tzn wskaźnik w pracy pokazywał mi 55st, max 60 przy max obciążeniu i upale. A silnik miał normalna temperaturę pracy.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Jakie powinno być ciśnienie oleju na pompie hydrostatu? Pacjent to D4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Panowie mam taki wynalazek jak Dron D1650 borykam sie z problemem przy koszeniu jęczmienia, mianowicie cofa sie ziarno przez gardziel jak zabiera mało słomy miejscami jest rzadki jęczmień to pluje przez gardziel i wyrzuca zborze przed heder. Ogólnie ciężko sie kosi jęczmień, lecz najgorsze jest to że zostawia sporo na polu sprawdzałem pod każdym kontem czy nie gubi z tyłu ale jednak nie już to zaobserwowałem że zborze zostaje z przodu co można zauważyć przy dojeżdżaniu do porzeczniaka i po tym że zostaje go bardzo dużo w hederze i to tylko dzieje sie przy jęczmieniu. Spotkał sie ktoś z czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tam taka guma powinna być przy młocarni może ją tak zjadło że młocarnia wyrzuca część ziarna sdprowrotem do gardzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
2 godziny temu, kamilc017 napisał:

Tam taka guma powinna być przy młocarni może ją tak zjadło że młocarnia wyrzuca część ziarna sdprowrotem do gardzieli

Chodzi ci o ta pod gardzielem gdzie łączy sie gardziel przy młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak zdejmiesz tą klapę na gardzielą żeby zobaczyć bęben młocarni to tam chyba taka guma jest może ją zjadło i tego wywala ale nie jestem pewien do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

koledzy po fachu czy posiada ktoś instrukcje do D1650 bo zawsze ustawiam na czuja obroty a chciałbym to zweryfikować z praktyką

Edytowano przez Jasio88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Witam,

Pilnie poszukuje Instrukcji obsługi / katalogu do Dronningborga D1250. Poratuje ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Mam problem z ustawieniem D4000. W pszenżycie i jęczmieniu ozimym zapycha mi się sito otworowe niewymłóconymi kłosami (przechodzą przez zamkniętą żaluzję). Bęben obroty 1150 (więcej nie mogę ustawić), klepisko przysunięte o jeden ząbek od pozycji Normal, wiatr około 1100, klapy 1-1, żaluzja złożona maksymalnie, sito otworowe 12mm (wiem że powinno książkowo być 10mm, ale nie mam i kiedyś kosiłem już w takiej konfiguracji innym większym dronningborgiem). Za kombajnem nie ma niewymłóconych kłosów i ziarna też jakoś specjalnie nie wywiewa (trzeba się naszukać żeby coś znaleźć).  Do zbiornika leci w miarę czyste zboże, no może mogłoby być mniej kłosków, ale tragedii nie ma.

Co mogę poprawić w ustawieniach? Klepisko jeszcze przysunąć do bębna? Czy klapami kierunek wiatru przestawić? A może szybciej jeździć? Nie mierzyłem prędkości, ale raczej nie spieszyłem kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja u siebie mam sito fasolkowe o rozmiarze 6mm i zboże czyści elegancko nawet mogła by być 5mm fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Chciałem kupić jakieś mniejsze otworowe, 8 albo chociaż 10mm ale nie ma:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kolego jak chcesz mogę Ci dać numer do takiej firmy która zajmuje się wyrabianiem takich sit na zamówienie, ja u nich dorabiałem do rzepaku 4mm i do pszenicy fasolkowe 6mm. Koszt coś około 400-500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja mam wciaz problem z wariatorem mlocarni od zeszlego sezonu. Systematycznie co pare ha zrywa mi uszczelniacze na kole mlocarni i jest konkretny wyciek co od razu wiaze sie z spadnieciem obrotow mlocarni. Ktos juz mial moze podobny problem...? Nie usmiecha mi sie wydac 3tys na nowy wariator co nie wiadomo czy przyniesie porzadany skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
Dnia 4.07.2018 o 21:04, rafmax napisał:

Witam,

Pilnie poszukuje Instrukcji obsługi / katalogu do Dronningborga D1250. Poratuje ktoś?

Nikt nie ma takiej instrukcji? Może być nawet od podobnego modelu (D1200, D1650....)

 

Gdzie można dostać taką instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ten duzy ktory jest na pierwszym kole ok 8 cm ma. W ogole w ktorym sklepie bym nie byl to mowia ze nie typowy i nie ma dokladnie takiego. Nie znalazlem nigdzie na necie ani w sklepach zestawu naprawczego do takiego kola ze wszystkimi uszczelniaczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
Dnia 15.07.2018 o 22:29, rafmax napisał:

Nikt nie ma takiej instrukcji? Może być nawet od podobnego modelu (D1200, D1650....)

 

Gdzie można dostać taką instrukcje?

Może chociaż ktoś podpowie jak ustawić kombajn (obroty młocarni, klepisko, sita, wiatr, kierunki wiatru) do żyta i owsu?

Edytowano przez rafmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
12 godzin temu, wiesko napisał:

Ten duzy ktory jest na pierwszym kole ok 8 cm ma. W ogole w ktorym sklepie bym nie byl to mowia ze nie typowy i nie ma dokladnie takiego. Nie znalazlem nigdzie na necie ani w sklepach zestawu naprawczego do takiego kola ze wszystkimi uszczelniaczami.

chodzi Ci o tą podkładkę metalową i w środku podkładki ma taką gumę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Prawie bo najpierw jest ta podkladka wlasnie potem zdejmuje sie ten kapelusz metalowy następnie pierwsza czesc kola a za nim jest nastepne z oringami i to one wlasnie nie chca wspolpracowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Witam posiadam d7500 i za nic nie mogę go sensownie ustawić kosiłem New hollandem ale on miał regulacje sit, klepiska i wiatru a ten to porażka jakaś może ktoś sensownie opisać co do czego. Np te fajchy z lewej przy wialni albo ten młynek z tyłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kolego napisz mi na priv to Ci wszystko opiszę bo mam MF 29 a to odpowiednik Dronningborga d7500

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj