Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dronningborg

527 odpowiedzi na ten temat

#241 Share koala

koala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:11

Dronningborg

widzisz to u ciebie heder załącza się elektrycznie, spróbuj pogadać z jakimś dobrym elektronikiem. gdzie mieszkasz? jak w lubelskiem to zadzwoń do rolmaxu mają dobry serwis ale troche kosztowny...

spróbuje jeszcze sam coś ustalić problem w tym żę trzeba to robić na polu i szczególnie po ciemku ,bo zanim zjadę do domu to jest już w porządku ale sie przygotuje a co do serwisu w rolmaxe to trochę znam przez dwa lata kierowałem nowym csx 7040 no i ma trochę mieszane uczucia choć nie którzy się znają na rzeczy w jednym się zgodzę tani to nie są

Edytowany przez koala, 10 sierpień 2011 - 19:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dronningborg Dzisiaj, 22:10
  •  

#242 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 22:00

Dronningborg fajne kombajny, mają 2 zbiorniki, w 1 leci ziarno wymłucone a do 2 przemłynkowane z tego 1 zbiornika więc mamy czyściutkie zboże

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#243 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 22:33

Dronningborg coś ci się z tymi 2 zbiornikami pomieszało-do 1 zbiornika leci,tyle że przez młynek-ale wcale nie musi być w bębnie kręcone,co najwyżej jęczmień bardziej wąsy ogoli.wentylator otwarty na strumień zboża to jak najbardziej przydatna rzecz.

#244 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 06:39

Dronningborg nic mi się nie pomieszało, u mnie we wsi jest dronningborg i ma 2 zbiorniki także nie mówcie mi jak jest

#245 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 07:31

Dronningborg a u mnie w użytku,a we wsi jeszcze dwa.jaki to model?

#246 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 07:46

Dronningborg nie powiem ci dokładnie bo był przemalowywany i poprostu nie wiem, ale będę widział się z właścicielem to się popytam

#247 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2011 - 09:11

Dronningborg nie chce mi się wierzyc w 2 zbiorniki w kombajnie...

Edytowany przez jarekzxc, 11 sierpień 2011 - 11:41.

#248 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 12:30

Dronningborg heh a jednak, w 1 sypie się ziarno takie o troche plów trochę tego a do 2 ciągnie z tego 1 i młynkuje na czysty

#249 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 13:33

Dronningborg który z tych na zdjęciach http://konedata.net/...ningborg900.htm,bo 1200 ma już jeden zbiornik.

tak w nawiasie-dronningborg miał jako pierwszy kombajn samojezdny na świecie-teraz ferguson ma te fabryki,nadal produkują kombajny :fend i ferguson,nie pamiętam jakie modele.

#250 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 15:10

Dronningborg

heh a jednak, w 1 sypie się ziarno takie o troche plów trochę tego a do 2 ciągnie z tego 1 i młynkuje na czysty

to jest nielogiczne... po co ktoś miałby budować 2 zbiorniki jak dronningborgach na bieżąco odbywa się młynkowanie zboża. jest to nieekonomiczne, bo potrzebne do tego są 2 lub 3 inne podajniki, co wiąże sie ze stratami energii.

a poza tym młynek nie jest do odsiania plów- jest do odsiania nasion chwastów, dlatego można pod nim zaczepić worek żeby nie rosła za kombajnem chwastowa ścieżka;p

Edytowany przez jarekzxc, 11 sierpień 2011 - 15:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 16:12

Dronningborg no i właśnie dlatego nie robili tego w następnych modelach.... bo to nie sprawdziło się podobno

#252 Share gremlisia

gremlisia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 14:58

Dronningborg Witam wszystkich! Niech ktoś mi powie gdzie można kupić zębatki do skrzyni bo nigdzie w sklepie nie można dostać. Pilnie potrzebuję odpowiedzi.

#253 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 15:12

Dronningborg na allegro wpisz dronningborg,jakieś widziałem.przynajmniej namiary będziesz miał-telefon i działaj.

#254 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:39

Dronningborg no i po żniwach, juz 3 sezon dronningborgiem bez praktycznie żadnej awarii;D w pierwszym roku i drugim roku wykosiłem po 50godzin ,w tym troche więcej 60. juz kilka osób mi mówiło że gdy będa zmieniac kombajn to tylko na dronningborga albo MF'a

Edytowany przez jarekzxc, 14 sierpień 2011 - 11:55.

#255 Share czeslaw551

czeslaw551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 16:36

Dronningborg

no i po żniwach, juz 3 sezon dronningborgiem bez praktycznie żadnej awarii;D w pierwszym roku i drugim roku wykosiłem po 50godzin ,w tym troche więcej 60. juz kilka osób mi mówiło że gdy będa zmieniac kombajn to tylko na dronningborga albo MF'a

Kombajn sprawuje mi się dobrze tylko mam jeden problem. Może ktoś mógłby pomóc. Chodzi o to, że zapala się kontrolka od ładowania akumulatora. Po wyłączeniu odbiorników (klima,światła,wentylator)przygasa. Alternator ładuje normanie bo po zdjęciu zacisków z akumulatora wszystko działa (światła, wentylator itd.)

#256 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:22

Dronningborg musiałbyś sprawdzić ładowanie miernikiem,może to być wina regulatora,nawet ładować będzie a kontrolka będzie się zapalać-już się z taką awarią spotkałem.

był taki kiedyś specjalista że gdy na wolnych obrotach zapalała się kontrolka smarowania(to było w ciągniku),jego naprawa polegała na wyjęciu żarówki-w niedługim czasie po takiej naprawie ponoć mu się zatarł :lol:

#257 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 22:43

Dronningborg

Kombajn sprawuje mi się dobrze tylko mam jeden problem. Może ktoś mógłby pomóc. Chodzi o to, że zapala się kontrolka od ładowania akumulatora. Po wyłączeniu odbiorników (klima,światła,wentylator)przygasa. Alternator ładuje normanie bo po zdjęciu zacisków z akumulatora wszystko działa (światła, wentylator itd.)

Pasek(paski) dobrze naciągnięty? Jeśli będziesz sprawdzał ładowanie zdejmując klemę z akumulatora, to będziesz miał wydatki i niepotrzebne dodatkowe zajęcie.
W swoim borykałem się z instalacją paliwową nawet pompę woziłem do sprawdzenia(miała mały defekcik), a przyczyną był rozszczelniający się odstojnik po nagrzaniu się paliwa. Dopiero wymiana przewodów paliwowych na przeźroczyste pozwoliła na lokalizację wkur... usterki. W tym roku zamiast pól kosiłem łąki chwastów ze zbożem i kombajn nie radził z czyszczeniem ;[ .

Edytowany przez zorzyk2, 15 sierpień 2011 - 22:44.

#258 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 25 wrzesień 2011 - 09:01

Dronningborg A ilu tonowy zbiornik mają modele D1900, D3000, D4500 i D 7200? I jakiej szerokości mają zespół żniwny?

#259 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 13:51

Dronningborg czytaj
http://www.dronningborg.de/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share tom1234

tom1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:09

Dronningborg Mam model D4000s i on ma trzy biegi a są dwa drążki zmiany biegów po 3 pozycje.O co z tym chodzi i czy jest jakaś zasada zmiany biegów bo ciężko wchodzą ale to chyba normalne.

Edytowany przez tom1234, 25 wrzesień 2011 - 20:10.

Dodaj odpowiedź